Új hozzászólás Aktív témák

  • Edgar2621

    őstag

    válasz Yodamest #48 üzenetére

    Szerintem ez így hibás érvelés a részedről, illetve érvelésnek sem jó! (attól mert kiemelünk egy saját véleményt még nem lesz objektíve igaz! de megteheted, ez tény)
    Mert: mit jelent az szerinted hogy mai Messi és mai Ronaldo? Azt gondolod hogy 50 év múlva még mindig ugyanennyi lesz a 100 vagy 200 méter síkfutás világcsúcsa? A jelenlegi ismereteink szerint az ember fejlődik, mert fejlődik a technológia, tehát a jelenlegi Messi vagy Ronaldo nem állná meg a helyét 50 év múlva, sőt valószínűleg futották még kategóriába tartoznának. A 90-es években vagy a 2000-es évek elején mindenki azt gondolta, hogy ez már a teljesítőképesség maximuma, mennyit futnak, milyen izmosak a játékosok stb. Ehhez képest azt látjuk hogy mindig van feljebb, és ha nem történik valami nagy világégés akkor a fejlődés tartani fogja az emelkedő tendenciát. Ajánlom figyelmed Harari Homo Deus című könyvét, sok mindent leír ezzel kapcsolatban, a szuperember és a genetikai tökéletesítés pár évtized múlva valószínűleg nem science-fiction kategóriába tartozik majd. És igen, maga a foci is fejlődni fog, taktikailag a csapatok már most is sokkal jobbak mint 10 évvel ezelőtt, de ebben is sokat segít nekik a technika (elemző rendszerek, statisztikák stb.

    Egyébként a vita onnan indult hogy Öcsi bácsi mennyire is volt nagy, és mennyiben összevethető ez a maiak teljesítményével, vagy a futballtörténelem más nagyjaival. Szerintem mindenkit csak és kizárólag a saját korszakában érdemes vizsgálni, és elismerni ha akkor a legjobbak közé tartozott és a statisztikái az átlag fölött voltak sokkal. A véleményem továbbra is az, hogy ha megfelelő körülmények állnak rendelkezésre, akkor jó eséllyel a tehetséges emberek minden korban megállnák a helyüket, nagyot alkotnának. Szóval ilyen szempontból hogy Ronaldo vagy Messi milyen lenne 50 év múlva nem is mérvadó, mert akkor sem lehet szerintem vitatni Öcsi bácsi (vagy más múltbéli nagyok: Pele, Cruyff stb) érdemeit és a labdarúgásban betöltött helyét.

    Még mielőtt félkövérrel vastagítva visszaírnál: a fentiek a saját véleményemet, az általam felhalmozott (olvasott, hallott) ismereteket tartalmazzák. Ha Te objektív tényeket tudsz felsorakoztatni (ergo jövőbe látsz) akkor várom szeretettel, egyébként normális stílusú vitában, normális hangnemben továbbra is szívesen beszélgetek.

    És igen, a burkolt lehülyézést félkövérrel nem szeretem, bántja az egomat és a kis lelkemet.

    Béke

    XO: Gollami26

Új hozzászólás Aktív témák