Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz sgtGiggsy #41 üzenetére

    Az ugye tudod, hogy a falusi tahók nem jelentik lenyomatát a társadalomnak? Én konkrétan embert nem ismerek, aki készpénzzel fizet a boltban (és nem csak nem ismerek, igazából látni is igen ritkán látok olyat, hogy valaki készpénzt vesz elő a pénztárnál). A papír alapú számlával és postán sorbanállással ugyanaz a helyzet. Faluhelyen lehet van ilyen, de városban max nyuggerek csinálnak ilyet.

    Nyugodtan kijelenthetjük, hogy fogalmad sincs a magyar valóságról és csakis magadhoz teljesen hasonló embereket ismersz :(

    Mi 3 éve építkezünk, ezidő alatt legalább 12-15 millió Ft készpénz ment át a kezünkön és vándorolt különböző vállalkozókhoz, anyagszállítókhoz, munkásokhoz, stb. Ez van, ha kártyával fizetnék, akkor annak nyoma van, akkor már megjelenik a másik félnél bevételként, akkor már ÁFÁ-t kell utána fizetnie, szóval minden sokkal drágább lenne.

    Ha pedig én kp-ben fizetek egy csomó dolgot, akkor gondolod, hogy aki kapta, az berakja a bankszámlájára, hogy a boltban, postán kártyával fizethessen? A francokat!

    Na, persze én falusi tahó vagyok a te értékrendedben :U

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák