Új hozzászólás Aktív témák

  • cd930

    aktív tag

    Na, itt szabad kávéateista kérdéseket is feltenni? ;)
    A spórolós topicban felbukkant kávéteszt miatt ugrottam ide be, mert nem láttam ott azokat a kávékat, amiket venni szoktam, pedig nem drágát szoktam venni.

    Nem vagyunk kávéfetisiszták, ha a tömegesen vásárolt kávéinkat nézzük, sok évvel ezelőtt Segafredo, aztán nagyon sokáig mindenféle Lavazza, olykor Omnia is benézett, mostanában Pedrini N42-t veszek, ami a kínai piacon fellelhető egyik legdrágább kávé, legalábbis a 3-4000 Ft közötti kilós árban érzetben ez eddig a legjobb közülük.

    A feleségem iszik 1-2 kávét naponta én meg ugyanennyit kb hetente, de csak sportfröccs-szerűen (egy rész kávé + legalább 4 rész tej + nagyritkán édesszájú kedvemben melange módjára egy kis mézzel).
    Mindezt tetézem azzal, hogy a kávét kotyogóban főzöm, ráadásul mivel indukciós főzőlapunk van, nem tudom használni a régi jól bevált Bialetti főzőnket, hanem az Ikeából vadásztam egy kávéfőzőt.

    Oké, szórom a hamut a fejemre, de ha ezen túl vagyunk, milyen kávét ajánlotok ebben az árkategóriában és ehhez a felhasználási szokáshoz?

    Tudom, sárgacsíbó :D de mégis..

    Amúgy van egy Dolce Gusto gépünk is, de állásában elromlott, mert múltkor akartunk vele egyet főzni, de be sem lehet kapcsolni :(

    [ Szerkesztve ]

    20+ éve a Prohardveren

Új hozzászólás Aktív témák