Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gave

    addikt

    válasz parandroid #2 üzenetére

    Durván elfajult a generációkra vetített általánosítás, kezdetben még vicces volt, pár jobb meme is készült, de szerintem most már sok. Pl: 30 percet használtam a Facebook-ot életemben, szerintem még sokan vagyunk így a 80-as évekből akik nem használjuk a közösségi media oldalakat, de legalább 1 vonással minket is lehülyéztél :C

    A mi generációnk legnagyobb baja, hogy túl későn, addigra túlzottan felfújt elvárásokat fogalmaztak meg, az áthidaló mentorálás és támogatás teljes hiánya mellett, még általában vágták is alattunk a fát. (lásd diákhitelek utáni recesszió, miközben senki nem akar befektetni, azaz: hozzál 0. napra senior tudást 20 évesen, miközben max minimál bérre futja a cégnek (vagyis annyit akar adni "mer vá`ság van"), - emellett légyszíves vállalj 1.5 műszakot, és "takaríts a főnök után is", nagyon motiváló kilátásokkal, pl: nem halsz éhen)..

    Bedobozolhatnék én is bárkit aki +1/-1 hozzám képest, de szerintem az lenne az igazi mentál eset, akkor tényleg az lennék akinek állítanak ezek a jólinformált bűntudatbotok. ;]

  • Gave

    addikt

    válasz hcl #27 üzenetére

    Mindenki másként definiálja a hülyét (különösen figyelve arra, hogy saját magát ne foglalja bele ;) ), a gond szerintem az amikor már annyi is elég a képalkotáshoz, hogy mikor született valaki. Megfigyelésem szerint pont a leghangosabb tábor az aki éppen nem tett/tesz/akar tenni semmit, hogy a megoldás része legyen.

    A felelősség hárítás tegnapi találmány? A mai fiatalok bűne az is? ;)

    A legjobb amikor megbélyegzik az embert, aztán utána kiskutya arccal várják, hogy kedvesen teljesítsünk az irányukba, ha pedig nem teljesítjük az elvárásokat, akkor levonják a kényelmesre redukált tanulságot, hogy hát mennyire igazuk volt és megérdemelte a stigmát az egyén :U (kicsit sem alantas és manipulatív ugyebár..)

Új hozzászólás Aktív témák