Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Sirus86 #5 üzenetére

    Nekem pont ilyen van itt a melóban, de azokat a sz@r sárga kapcsolókat én kicseréltem Cherry MX red-re, néhány helyen meg MX black-re (Ctrl, Alt, Shift Enter stb... körben). Egyébként jó kis billentyűzet, én is szeretem.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sirus86 #14 üzenetére

    És te ezt a (vagy más) drágább almát?

    Van már valamennyi viszonyítási alapom mechák terén (azért közel sem vagyok még billencs guru), az eddig tesztelteken kívül van itthon hat, anno én is a 13-15 000 forintosokkal kezdtem, és tapasztalatból tudom, hogy sajna az ~50 rongytól kezdődő kategória alatt igen kiábrándítóak tudnak lenni, és ez jó eséllyel addig nem is igazán tudatosul, amíg nincs komolyabb elsőkézbeli tapasztalatod velük.

    Sajnos, pedig én is sokkal jobban örülnék, ha nem így lenne, de miután használtál Duckyt/Akkót/Keychront/Varmilót, eléggé illúzióromboló még egy harmincegy-két rongyos Tesoro is (amit amúgy kedveltem, de már ettől is megváltam), nemhogy, ami még ennél is olcsóbb. Olcsó plasztik, csörgés-zörgés, eh. Az egész a felhasznált anyagoknál kezdődik, de az csak a jéghegy csúcsa, és mivel nem csak hobbi nálam, hanem munkaeszköz is... :((( Jó perifériákra nem szabad sajnálni a pénzt szerintem, és vannak igen jó ár/érték arányú motyók az igényesebb megoldások között is.

    Ennél ott a jó csillapítás, a gyárilag megkent stabilizátorok (baromi sokat számít), a hot swap (megint csak nem kétforintos extra, és baromi jó dolog ám), nem magyar esetén a PBT, leválasztható vezeték, platformfüggetlen full programozhatóság, teljes NKRO, extra kupakok és csipeszek. Egyértelmű, hogy nagyon nem egy kategória azzal a Rapooval.

    Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy az maximális hulladék, például egy gumidómosnál/membránosnál tutira kategóriákkal jobb. Azt sem tartom kizártnak, hogy pár olcsó mechánál is csecsébb, netán felveszi a versenyt egy-két 20-30 000 forint közti modellel is, de ennyi. Gazdasági képtelenség, hogy azoknál jobb legyen.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • niof

    addikt

    válasz Sirus86 #10 üzenetére

    Ehh... nem tudom. Körül kell néznem. Ha nem felejtem el és megtalálom, írok privit.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sirus86 #16 üzenetére

    Azokkal a márkákkal, amiket felsoroltam, nagyon nem tudsz mellényúlni. Amúgy ezek sem az über high-end kategória, inkább azt mondanám, hogy ezeknél kezdődnek az igényesebb billencsek.

    Persze az igazi az, amikor full custom, és te építed meg elemenként (esetleg a komolyabb készre szerelteket még extenzíven moddolod), de az már tényleg egy kisebb vagyon lehet, a határ meg a csillagos ég. Nem lenne nehéz 150-200 000-ért összeraknom valamit, és megeshet, hogy még ott is lenne egy-két kompromisszum...

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sirus86 #19 üzenetére

    Igen, azt nem mondtam, hogy minden ~45-50 ezres billencs normális, meg kell válogatni, hogy mit vesz az ember, mert az ár önmagában nem garantál semmit, de ez majdnem mindennél így van.

    -----------------------------------------------------------------------------------

    (#20) niof: Melyik van? A Silent vagy a Speed?

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák