Aktív témák

  • Chandler

    senior tag

    Érdeklődés gyanánt fordulok hozzátok, mert az elműlt években egy furcsa jelenséget tapasztaltam meb több számítógépen is. Hosszabb idejű, több éves használat után (kb 4-5 vagy több év) több számítógép is a családban elkezdett furcsán viselkedni, lassulni, fagyni stb. Először nyilván azt gondolná az ember hogy a winfos a lúdas, ámde formázás és fresh install után a sok-sok éves gépegen első startupkor is már le-le fagy a gép, olyan dolgokat csinál a windows amiket nem nagyon kéne. Lehet itt szó apróbb dolgokról is, de ezt már alapjában véve furcsának találom hogy egy vadi újonnan telepített windows rögtön rosszul viselkedik.
    Ha a rációra hallgatok akkor azt mondanám hogy olyan nincs hogy elhasználódik egy gép, az vagy működik vagy nem. Ámde mégis, mást nem tudok elképzelni. Általában a fresh installkor csak a win partíciót formázom, de emlékszem hogy egyszer még vinyót is cseréltem a gépen, teljes formázás meg minden, és már úgy is alig állt fel a win xp, amit a gép vásárlásakor még prímán futtatott a gép.
    Szóval tényleg csak egy jobban szeretném érteni hogy ez pontosan hogy is lehetséges, meg hogy van-e olyan hogy egy gép elhasználódik (tehát nem elromlik egy alkatrész, hanem mondjuk romlik a teljesítménye a procnak/ramnak/alaplapnak vagy mittudomén)

    Köszi!

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Chandler #1 üzenetére

    Hogyne lenne. Az elektrolit kondenzátorok rossz tulajdonsága, hogy elöregednek, kiszárad az elektrolit, elveszítik a kapacitásuk nagy részét vagy egészét. Ez okozhat megmagyarázhatatlannak tűnő viselkedést. 4-5 évnél viszont többet kellene bírnia.

    Legközelebb az ilyen kérdésed viszont az Azonnali alaplapos kérdések órája topicban tedd fel.

    Ezt zártam.

Aktív témák