Aktív témák

  • OsziZsolti

    csendes tag

    Sziasztok.
    Van egy MSI 970A-G43 Plusz tipusu alaplapom.
    Benne 2x4 és 2x2 gb ram az az 12 gb összesen.
    Az tűnt fel hogy a Windowson belűl a Rendszerinformációkban ( win 10 64 bites ) a memóriáknál ezt írja.
    Memória ( RAM ) mérete 12 GB ( Használható 5.94 gb )
    Gondoltam valamelyik behalt és akkor megnézem melyik is. Mindet kiszettem és külön külön utána párokban is kipróbáltam. A modulok jok. Arra lettem figyelmes hogy ha singe chanelben használom akkor nincs baj. Tehat ha ( 4 slot van ) 1és 2 slotba rakok memóriát akkor ( 1 es 2 be 2-2= vagy 4-4=8 ) mevan minden. De ha dualba akarom rakni ( felsorolom az elrendezéset a modulok helyzetéről 4-2-4-2 vagy 2-4-2-4 ) akkor a rendszerinfórmációkban megint ez a memória vesztés ( Memória ( RAM ) mérete 12 GB ( Használható 5.94 gb ) van. Bioszban látja irja is hogy mennyi. Jelszem mülön is kipróbáltam minden modult és nincs bajuk. Szerintetek lehet e hogy valahol le van tíltva a Dual Chanal használata? És ha igen akkor hol lehet? Azért gondolok erre mert az előző lapban minden jól ment. Minden variációt kipróbáltam. Ha mind a 4 DIMM ben van memória akkor valamiért nem használja az egészet.
    A gépem
    Proci AMD FX-4170 Quad-Core
    Kártya GeForce GTX 760 ( 192 bit )
    Most csak 8 gb van benne mert a 4 memória valamiért nem megy ( 2x4 gb Corsair 1333 MHz )
    a másik 2x2 Gb Ramaxel 1333 MHz

    Köszi a segítséget.

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz OsziZsolti #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    Azonnali kérdések órája
    Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

    Ezt a topikot pedig zárom.

Aktív témák