Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Flashget #28023 üzenetére

    hosszabb távon hangsúlyozom hosszabb távon lehet az FTTH már olcsóbb mint az FTTB+LAN
    viszont ha mindenki csak az 50-100megás csomagban van oda feleslegesen drága.

    most van a lépcsőházban ONT meg 2-3 switch ezek nem sok áramot fogyasztanak de fogyasztanak
    FTTH esetén meg jön egy optikai szál rá 32-es passzív osztó viszont ott az összes lakásba kell egy ONT ami nem tudom mibe kerülhet kamion mennyiségű rendelés esetén de gondolom még mindig drágább mint egy CAT5e vagy CAT6 kábelt kihúzni a lépcsőházi switch-ből amit gigabitesre cseréltek

    tehát x darab ONT vs. 2-3 gigabites switch+áram közül nem tudom melyik az olcsóbb még jelenleg
    amit lentebb írtam azt lehet megspórolni vele hogy ne kelljen külön koaxozni is nekik meg ott is osztókat erősítőt felrakni, aztán lehet tényleg ez a jövő és majd várhatjuk mikor kerülünk mi is át oda :D
    jelenleg csak akkor látom esélyét ha 5év múlva jönne ismét egy duplázás és 100/100-as minimum csomag lenne és a legtöbben 500megás előfizetők lennének, oda már tényleg kell a kraft majd mert azt nem fogja elbírni egy lépcsőházi ONT

    egyébként nekem hétvégente szokott gondom lenni hogy nem annyi a le és feltöltés mint ami éjszaka vagy hétköznap. na de azért még messze vagyunk attól hogy emiatt FTTH-ra kelljen alakítani a hálózatot
    hiszen nem 1-2 megabiteket mérek hanem a 94 helyett mondjuk 62-70 körül tehát kb. 30megabit hiányzik ami egyértelműen a 100-as switch-ek miatt van
    amint hoznának két 16portos gigabites switch-et (2-2 linken 2-2gigabittel tápolva az ONT-ról) azt hiszem jóideig nem lenne itt probléma még több 500 vagy 1000 megás előfizető esetén sem hiszen ritkán járatják csutkára a letöltés pláne nem egy időben mindenki :)

    mivel most hétköznap maximálisan megvan a sebességem nem reklamálhatok, majd ha eljön a hétvége megnézem mi a helyzet és ha megint lomha lesz a böngészés esetleg akadoznak az oldalak lementek nekik pár mérést és elküldöm hogy legalább legyen róla fogalmuk, na és persze rutinosan éjszakai mérést is tolok hogy akkor meg tökéletes úgyhogy egyből sejteni lehet majd hogy hol van szűk keresztmetszet...
    sajnos karácsonykor láttam mi van a dobozban és egyből tudható hogy a 2-3 darab 100-as switch ami hamarosan bedugul de a szerelő srác is mondta hogy fokozatosan jönnek majd cserélni, kérdés hogy év első felében vagy majd csak év végére jutunk sorra :)

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák