Aktív témák

  • asdexed

    tag

    Sziasztok!

    pfSense 2.4.5 p1 tűzfalon beállítottam PPPoE-vel a digi kapcsolatot, ami tök jól működik kb. 20 percig. A kapcsolat létrehozása után rendszerint 22 perc után minden 6-7. ping 200ms fölé megy, de a többi 15ms alatt. Ez egyre nagyobb lesz, ahogy az idő telik. A végén már egymás után 500+ms ping, de így is van közte olyan, ami 15ms alatt van.

    A telepített összes szolgáltatást letiltottam (pfblockerNG, suricata, squid, openvpn (csak site-to-site)), de ugyan ez a hiba áll fenn ekkor is. Ha kihagyom a tűzfalat és PC-ről kapcsolódok, nincs ilyen probléma.

    MTU-t beállítottam 1492-re, próbáltam letiltani az összes létező tömörítést, ami alapból auto-n van, de nem segített. Egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet.

    Ha re-connectelem a PPPoE kapcsolatot, akkor utána jó megint kb. 20 percig.

    Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy esetleg bármilyen tippje van, hogy mitől lehet ez, írjatok!
    Köszi! :D

    Ui: UPC DOCSIS van mellette WAN1 porton (nem pppoe), azzal semmi ilyen probléma nincs már évek óta.
    Ui2: Átjárónak egy tök ismeretlen privát címet ad meg (10.0.0.1), de ettől függetlenül működik.

    [ Szerkesztve ]

    "Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

Aktív témák