Új hozzászólás Aktív témák

  • e`404|aNgeL

    csendes tag

    válasz cellpeti #9 üzenetére

    Huhh, 64 mmol/l? Elég durva. Én meg azt hittem hogy az a 33 ami nekem volt, az rengeteg :) De ezek után, már nem is tűnik annyira soknak.

    Van olyan kütyü már, ami méri a cukrot...2-3 naponta kell csak magadat bökni, hasfalba, a tű bent marad, abból megy egy cső a küyübe, ami méri a cukrot, és ha kell akkor adagolja az inzulint. Ebből hallottam több féléről is. Van olyan ami auto adagolja az inzulin, de van ami csak méri, és neked kell beállítani hogy mennyi inzulint adjon be. Van olyan kivitelezés, amit naponta csak max 1 órára lehet levenni, de van olyan is, amit pl alváshoz le lehet venni. És ennek mégegy verziója, hogy hasnál, bőr alá beültetik ezt a kütyüt, és akkor csak tölteni kell mikor kifogy az inzulin. Nem tudom, ennek pontosan mi a neve, csak azt tudom hogy 1 év cukorbetegség után lehet ezt iratni az orvossal (nemtudom hogy házi vagy kezelőorvossal)
    Ez a kütyü akkora, mint kb egy kisebb mobil. Csak sajna elég drága, és ahogy hallottam, nemsokára még kevesebb támogatás lesz rá. De ha gondolod, ezt megérdeklődöm a cégnél, ahol dolgozom most nyáron, ott a recepciós csajnak van ilyen, tudok tőle info-t gyűjteni :)

Új hozzászólás Aktív témák