Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Törzsfőnök

    tag

    válasz Cs@@bi #11 üzenetére

    köszi, reméljük sokáig fog szolgálni.
    Ez az első laptop a családban. Ez a model mindenkinek nagyon teccet itthon, tudásban és árban egyaránt. Egyébként meg az Intel nagyot alkotott a videóvezérlőjével is, annyi bizonyos, hogy ez minimum directx 8.0-ás. A 3Dmark 2001 minden tesztje lefutott.
    Azért ezt nem gondoltam volna. :U

    Éljen az alapító: Michael Dell :R

  • dellelverve

    csendes tag

    válasz Cs@@bi #11 üzenetére

    a világ azóta egy kicsit változott.
    még nem tudom milyen az új laptopom csak azt tudoom, hogy útálom. a gépet, az eladót, a dell-t.
    Laptopot közelről még nem láttam, de PC-t nagyon sokat. Az elmúlt 20 évben (nem egy kezdő kicsikó vagyok) vettem nem egy, de nagyon sok PC-t, installáltam még többet. Barátilag is hivatalból is. Laptopot nem ismertem.

    A neten körülnéztem és az olvasottak, igényeim pénzem alapján kiválasztottam a del 6400-t. Pechemre a dell kivonta és az orrom előtt vették meg az országban fellelhető utsó darabot.

    Pipás dell-re itt kezdtem lenni. A kivonás indoka egyszerűen, hogy hasonlót más design-nal hoztak ki. Ab start nem szeretem a tök új szériákat.

    Kiválasztottam a inspiron 6215-t. Nagyjából lehetett tudni, hogy mi van benne. Az eladó se tudta, én is csak installáláskor derítgettem ki mi van benne.

    És akkor kezdődik az első probléma.
    dell támogatása csapnivaló. Vagy a kiskereskedőé, ezt én nem tudom eldönteni. Kiskereskedő - Notebook.zone arra hivatkozva hárítja el sztem jogos kérésem, hogy a dell ezt nem biztosítja.

    Akkor nézzük hogyan nem szabad számítógépet venni:

    Azt gondoltam egy csomó minden kideríthető a netről, de azért kiderült az eladó segítsége is kell.
    Több üzlet közül választottam a ezt a SZAKSZERVÍZT (többek között , mert közel volt és mert eladásig készségesek voltak)
    Tény sok kérdésemre válaszoltak, ami alapján a neten újabb információhoz jutottam. Mire kiválasztottam mit is szeretnék az is kiderült, hogy ezt a gépet 10-20 eFt-tal olcsóbban vehetem meg, ha interneten rendelek egy zárt dobozban.
    Úgy döntöttem, ha már ennyit segítettek illik tőlük vásárolnom. Rosszul döntöttem.
    A vevő ne legyen korrekt - Magyarországon - a kereskedővel. Ott szerezzen infót, ahol tud és vegyen a legolcsóbb helyről.
    Attól a pillanattól kezdve, hogy kifizetted a gépet, már nem számíthatsz türelemre.

    Mi a baj a dell géppel, ill. a konkrét vásárlással?
    azt szerettem volna, hogy az eredeti memóriához képest 2 GB legyen benne.
    Azt szerettem volna, ha 667 Mhz-es memória lenne benne.
    igaz nem kötöttem ki, hogy olyan proci legyen benne, ami a 667 MHz-es memoriát 667 MH-n képes működtetni .
    Mikor kiderült, hogy 1.8 GHz-es , de 533-as FSB-s proci van benne, és ettől a 667-es memória csak 533-n ketyeg, azt mondták ez nem számít ez kisügy, megoldhatatlan. (Van u.ebben a típusban ez a proci 677-s FSB-vel is)

    Első kérdés igazam van-e, hogy ha 677MHz-es memóriát kértem elvárható-e, hogy a SZAKSZERVÍZ olyan gépet adjon, ami ezt korlátlan képességekkel futtatni képes?

    Ezenkívül azt kértem, hogy 120 helyett 160 GB-os vincsi legyen benne.

    És kértem, hogy az eredeti dvd helyett olyat tegyenek bele, ami a dvd-ram-t is tudja.

    Az eredeti konfig árából kivonták a kivett alkatrészek árát, hozzáadták az újakét ÉS 4200 Ft szervízdíjat.
    És, mint írtam a felár abstart azért, mert szaküzletben vásároltam.

    Mivel történt alkatrész csere, ezért én már egy bontott dobozt kaptam. A dobozt a nagykerben bontották ki. Nem igazán tudni, hogy eredetileg mi volt benne.
    Én pl. nem kaptam semmiféle specifikációt. Se azt, hogy a gép miből áll, se azt, hogy a dobozban mi van (volt) benne.
    Kaptam egy vastag semmire se való, product information guide c. soknyelvű könyvet.
    ebben ez szerepel:
    limited lifetime warranty for dell-branded tape media - a gépben ilyen nincsen
    dell software license agreement
    general safety instrukcion
    (ne nyúlj az áramba, ne tedd az öledbe, mert megéget..
    tv tuner safety instruction - a gépben nincsen
    portable device safety instruktion
    desktop computer safety instruktion
    monitor safety instruktion
    stb. stb.

    kaptam egy diagnostic cd-t
    ezen az a diagnostic progi van, ami a biosból is előhívható
    azon a helyen, ahol driverek lennének közli, hogy üres.

    kaptam a beépített webkamerához drivert.
    és kész
    folyt köv.

Új hozzászólás Aktív témák