Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D4v3

    őstag

    válasz Sirandrish #766 üzenetére

    DSFix és DSMfix nélkül valóban kb. játszhatatlan, velük viszont már simán végigtolható bill + egérrel is.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Sirandrish

    legenda

    válasz Sirandrish #769 üzenetére

    Nah a kurzort megtaláltam az ini-be. Azt offoltam.
    Mit lenne még érdemes beállítanom?

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • D4v3

    őstag

    válasz Sirandrish #769 üzenetére

    Erre már így nem emlékszem, de ha megnyitod a fájlokat notepad-al, akkor lehet bennük állítgatni dolgokat, hogy jobban nézzen ki, ne legyen kurzor meg hasonlók.

    [link]

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #772 üzenetére

    Na vègre elkezded!
    De remèlem joy-al tolod.

    Viszaolvastam. Nem joyal tolod.
    Te tudsz joy-al játszani ráadásul ez nem fps szal mond el miért jobb egérrel?

    [ Szerkesztve ]

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #774 üzenetére

    Nem is akarok vitázni csak fura volt mert játszottál hasonló kezelésü játékokkal és te is tudod hhogy jobb azzal. Amúgy any kérdés van gyere ide vagy rám is írhatsz.

    Kezdésnek ne a csontik felé indulj és ne is le a másik lefelé vezető úton mert a csontikhoz kell majd divine fegyó hogy ne támadjanak fel, a másik út lefelé meg szintén nem pálya mett a bosdhoz gyűrü kell az ellenfelek meg szimplán szétkapnak most még.
    Szóval irány felfelé undead burg-ba! :)

    Remélem valami harcos karit kezdtél! Mert az a jó meg abba tudok is segíteni.
    Most kezdtem a 2-be egy sorcit de még amatőr vagyok ds-be sell-es karival.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #776 üzenetére

    A tütztől nem messze vezet egy szakadékos ösvény felfelé. Látnod kén egy nagy hidat vagy mit ha felfele nézel. Ara kell indulnod.
    Am az első rész elég open world úgy nézve hogy tényleg akár a katakonbákba is el tudsz indulni és az ellenségeken kivül semmi nem tart vissza. Holott nekem az az utolsó helyszinek között szokott sorra kerülni. Mint ahogy new londo megintcsak, ami a másik lefelé vezető út.
    Am mondanám hoy felsobom a pc-s verziómat és coop-otzunk de ds-be kisebb fajta csoda hogy pont hozzád kerüljek be coop partnernek.
    Én banditát kezdtem anno de csak a kezdő szatha meg a kezdő fegyvere miatt. Egyébkénk bandit, knight és warrior között csak pár stat eltérés van.
    Na meg itt bármiből lehet bármi mert nincsenek kötött kadztok.
    Az én banditám aki warriorkènt van felszetelve már profi pyromancer is mert már amit akartam mindenf elértem warrior kasztban.

    Az eleje hogy tetszett hogy kaptál egy törött kardot? Az aztán a support a játéktól.
    Am csak infóként. Tudod majd növelni az estus flask-ek számát meg növelni higy mennyit töltsön.
    Sőt asszem az estus-t 10re már most tudod növelni. Csak bonfire meg humanity kell hozzá.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #778 üzenetére

    Jaja az hp töltő.
    Úgy működik hogy ha hollow vagy azaz meghaltál. Úgy kezded a játékot a törött kard mellé. :D
    Akkor a tüznél ha bedobsz egy himanity-t akkor emberré válsz. Na és ha ember vagy akkor be tudsz dobni még egy humanity-t és akkor az a tűz már 10hp-t fog adni. Ja és igen a tüz rölti fel a hp flaskáidat.
    Szóval a főbb tüzeket érdemes felhúzni hogy 10 hp-t adjanak.
    Azt ami firelinkbe van azaz ahol kezdtél miután elhozott a madár mindenképp húzd fel mert az egy központi összekötő helyszín.
    Am ara jó ha human vagy hogy jobbak lesznek kicsivel a resistjeid, nagyobb esélyel dobják ki az ellenfelek a ritkább itemjüket. (Itt az ellenfelek fix itemet dobnak szóval megvan kit kell ütni egy bizonyos fegyverért vagy kőért amivel a fegyvereket ruhákat lehet majd erősíteni avagy plusszolni.
    Szerezz nyilat! Van egy játék eleji fegyver ami sokáig jó. Egy sárkány farkát kell majd nyilazni érte.
    De ha szereted a nagy viszont lassabb fegyvereket akkor ott van a temetőbe a csontiknál a zweihander ami elég op fegyver és már a játék elelyén beszerezhető.
    Ja és ha meghalsz valahol akkor ott marad a soul-od amit mindenképp szerezz vissza mert azzal tudsz fizetni és szintet lépni is.
    Ja és ha talàlsz firekeeper soul-t. ( van az elején undead parish-ba) nehogy benyomd mert az jó lesz hp flask-ot buffolni.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #780 üzenetére

    Majd rajosz miket irtam mikor aktualis lesz.

    Ne is akarj ketkezes fegyvert mert itt a pajzs szinte kotelezo. De itt nem is ugy van hogy egy meg ketkezes fegyver. A zweihander-nek csak a neve megteveszto.
    Itt minden fegyvert tudsz egy vagy ket kezbe fogni. meg egy knife-ot is ami ugy meg jobban is ebez mint egy kezben.
    A nehezebb fegyvereknel viszont van hogy olyan nehez a fegyver vagy olyan statokat kovetel ami neked meg nincs meg ahhoz hogy egy kezzel hasznald viszont ketkezben mar megengedi.
    Am itt ugy van hogy akkor is hasznalhatsz egy fegyvert ha nincs meg hozza semmi stat-od csak akkor lassabb lesz meg levon a sebzesebol is amit alapbol tudna.
    De menube pirossal irja ha valamelyik stat-od nem eleg meg a fegyverhez.
    Ma zweihander-hez 24-es str kell.
    De am ez csak egy tipp. En utalom a nagy es lomha fegyvereket. En inkabb sebzek kevesebbet e azt gyorsabban meg ugy hamarabb tudok mozdulni egy csapas utan.
    Csak sokan azzal a kard-al kezdik a jatekot mert nagyon eros a jatek elejen.
    En inkabb a drake sword-ot ajanlom amit a sarkanyfarok nyilazassal lehet megszerezni.
    Am undead burg-ba van egy arus csak meg kell talalnod. o arul ijat meg hozza nyilat.
    nameg a nyil ara is jo lesz hogy nagyobb csapar kemeny ellenfelbol egyet huzz csak magadra, mert lesz olyan hogy bandaznak es ha mindeszre vesz es rad mozdul akkor gyakorlatilag veged. :)
    Am ha esetleg megtalalod a battle axe-ot az jo lesz neked nagyon sokaig. Az a bandita kezdo fegyvere es en azzal toltam vegig mert sebesseg sebzes aranyaban az egyik legjobb fegyver.

    jutnak eszembe a dolgok szal par dologgal tisztaba raklak ami nem spoileres.
    szal ha leversz egy boss-t akkor megkapod a lelket ami ha jol emlekszem ilyen sargas meg ott a bozz neve alatta. Na azokkal ketfele dolgot lehet csinalni. Vagy elnyomod es kapsz sok soul-t amibol vasarolhatsz vagy szintet lephetsz. Eleinte nagyon jol jonnek mert szintlepes soem art.
    A masik amit csinalhatsz hogy lesz majd egy kovacs aki a boss soul-okbol le tudja neked kovacsolni a boss-ok fegyvereit. Velemenyem szerint az elso reszben nem nagyon van ertelmes boss fegyver, vagyis olyan amit en egy alap fegyverrel felfejlesztve ne tudnek tulszarnyalni mind sebesseg, sebzes es hosszusag aranyaban is.

    Ja igen. veri fontos! ha megnyitod a stat lapod ott a kozepso oszlopba fent van egy olyan hogy equip load. Ez a terhelesed mutatja. Ettol fugg hogy mennyire vagy mozgekony es mennyire fogy gyorsan a staminad az utesektol vedekezesektol es mozgasoktol.
    Van ott egy ertek ami most a pelda kedveert mondjuk 60. Ez a 60 azt jelenti hogy ha az osszes felszerelesed sulya (asszem az equip load alatt egyel irja) atlepi ennek a 60-as szamnak a felet azaz mondjuk neked 35 akkor mar lassu vagy. Nehezebben gurulsz lomhabb vagy jobban fogy a stamina-d. Tehat annyira kell figyelned hogy az ossz sulyod ne haladja meg az equip stat ertekenek a felet.
    Az equip load erteket viszont tudod novelni szintlepeskor asszem az END vagyis endurance stat novelesevel.
    Varrior karakternek az egyik legfontosabb stat a hp a stamina es a strenght esetleg dexterity mellett.
    (lesz majd ket gyuru is amik novelik az equip load erteked de az majd egy kicsit kesobb.

    Meg annyit hogy itt nem aranyosan nehezednek az ellenfelek. Neha kicsit felreeso helyen vannak ellenfelek akik sokkal erosebbek mint ahol epp jarsz viszont ha nem mesz oda hozzajuk akkor ok sem mozdulnak rad.
    Ilyenek undead undead burg-ba vagyis ahol most jarhatsz. Ilyenek pl a Black knight-ok vagy Havel aki nem eppen haver. :)
    Veluk ovatosan mert nagy eletuk van es rohadt nagyot csapnak. Havel pl egy utessel meg0l akkor is ha vedekezel de elkerulheto a tamadasa szal nem tul imba. Persze elso talalkozasnal ha osszefutsz vele egybol tudni fogod kire gondoltam.
    A black knight meg konnyen kiszurhato mert magas, baromi jol nez ki a pancelja es meg black is. :)

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #782 üzenetére

    Az a baj ezzel a játékkal hogy rengeteg dolog van benne amit jó tudni mikor elkezded viszont magadtól legtöbbre lehet rá sem jösz.
    A GA2 gondolom ds2 akart lenni. Nemtom mit értesz teljes értékü coop-on de ugyan az mint itt. Exp osztás meg nincs. Megölitek a boss-t és te is meg ő is megkapja a teljes boss exp-t meg a boss soult is.
    Itt bossig van coop. Ha legyőztétek ujra be kell idézned a coop partnert hogy kövi boss-ig együtt mehessetek. De itt ugy néz ki a coop hogy vannak a világba ezek a kóbor lelkek azaz a játékosok és ha segitség kell behívhatnak valakit aki a saját világában ugyanott jár.
    Ezzel az a baj hogy honnan tudod ki hol van? Épp emiatt mindig csak boss elé szokták lerakni a beidéző jelet mert az tuti hogy mindkettelyüknek útba esik.
    De ha pl valakinek már megvan az a boss de ott jár attol te még be tudod hívni hogy segítsen. Így tulajdonképpen ő már farmol.

    De azt felejtsétek el higy barátlista meg becsatlakozok csak hívjàl be. Nem.
    Itt lerakja a jelét egy megbeszélt helyre és ha mákod van látod és be tudod idézni.
    Jaam ha egyikőtök meghal akkor ugye az hollow lesz, márpedig csak élő azaz human játékoss-al lehet coop-olni. Aza ő megy tűzhöz, bedob egy humanity-t amitől megint human lesz, majd lerakja megint a jelét neked meg ha mákod van látod az adott helyen és beidézheted.
    Passol a játékhoz ez a coop rendszer miszerint a harcosok csak bossok-ig küzdenek közösen majd visszatérnek a saját világukba de szerintem fos egy rendszer.
    A fent leirtak miatt eszünkbe se jutott még márkóval coop-olni.
    Annyi szerencsétek viszont van hogy az elsőt már kevesen tolják szal nagyobb eséllyel fogja a rendszer nekec beadni a kivánt coop partnered summon jelét.

    Gondolom kérdés egy száll se mert pofon egyszerű az egész. :))

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #784 üzenetére

    Bizony nem ugy, sajnos.
    De azert ha lesz markonak is live akkor mi meg fogjuk probalni. Meg az is szamit summon/nal hogy kb hol laktok egymastol mert pl ha ket hazzal arebb is tolja valaki akkor hamarabb fogja neked beadni az o summon jelet mint a paszujet aki babfolderol jatszik. :)
    De asszem valami 3 jel jelenthet meg egyszerre szal meg az is javit az eselyeken.
    De am ja. Ara az igazi coop-ra amit ismerunk meg szeretunk ez a jatek kb alkalmatlan.
    En meg csak akkor coop-oltam hogy ha egy covenant-ba (Szovetseg vagy hasonlo) az volt egy feltetel hogy segitsek pl 10 embernek bossfight-ban.
    Egyedul nagy elmeny mert abba van a vitamin meg olyan diadalerzest mint amit ebbe fogsz kapni egyes boss-ok utan meg jatekba nem tapasztaltal. :)
    Van is egy dupla boss akiket ha legyozol mar azok koze fogsz tartozni akik legyoztek. :) Nem a legnehezebb boss harc ami letezik de hidd el irdatlan buszke leszel magadra mikor tul leszel rajtuk!

    Bar bennem a Gargoyle boss is mely nyomott hagyott akik egyebkent jatek eleji boss-ok es rovid idon belul talalkozol veluk.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #787 üzenetére

    Perse nem easy de nem olyan nehéz játék mint mondják.
    Ki kell ismerni az ellenfelek mozgását aztán már nagyon jó játszani.
    Ja meg azt döntsd el higy mivel akarsz menni.
    Vannak pl piercing-es fegyók amik gyorsak meg kicsik és dex-esek.
    De pl kár lenne a dex-ez nagyon felhúzni aztán meg rájönni hogy az axe-ok jönnek be amikhez általában inkább str kell.
    Általában a warriorok ultragreat sword-el szoktak menni vagy valami egyéb bazinagy fegyverrel.
    Èn az axe-okra edküszök. Van ami nagysága ellenére mégis gyorsabb mint az ultragreat sword-ok.
    De pl van aki spear-ekkel nyomul.
    Ja meg még snnyit hogy a fegyvereknek van egy ssjàt mozgásuk, csapásuk.
    Pl a zweihander a válla felett lendítt egy nagyot. Ha nincs elég str-ed akkor ezt lassan teszi. De ha van akkor is van egy max sebessége ami szerintem még mindíg lassú. És a lényeg hogy hiába lesz pl 50-es str-ed a 24es zwehanderhez akkor sem lessz gyorsabb mint ami akkor csap mint mikor pont 24es str-ed volt hozzá.
    Szal itt nem fog neked zeeihander-el frenzy-zni mint a barbi a diabloba.
    Paszuj meg hülye mert ez coop nélkül is jó játék ő meg szereti ha van kihívás a játékba és ebbe van.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #790 üzenetére

    Majd ossz str-re és látni fogod miket növel. De nem
    Minden osztásnál növel minden hozzá tartozó stat-ot.
    Közepes azaz itt straigt sword-okból ebben a játékban a sunlight straigt sword és a silver kight sword ami a két legjobb, de mindjárt megnézem neked mik vannak még.
    Am mindkettő messze van még. Az egyik az solier kardja amit a halála után kaphatsz meg de ő npc és segítő bossharcoknál.
    Persze megölheted. Ebben a játékban mindenkit megölhetsz szóval kovácsnál vigyázz a hadonászással mert ha megtámadod akkor addig üldöz míg meg nem ölöd plusz kár lenne bebukni egy kovácsot.
    A másik a silver knight-nál van de még az sem most lesz.
    De ránézek neked neten mik is az egyéb opciók.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #794 üzenetére

    Es meg tudnek mondani, mert van meg alapveto info a jatekban amivel nem lovok le semmit csak nem akarok tul sokat a nyakadba onteni hirtelen.
    Ez sem sok amit eddig leirtam csak hosszan korbemagyarazosan irtam le.

    Am a set is egy fontos dolog. Pancelszet-ek.
    Ugy varialhatod oket ahogy akarod de mindenki full set-ben szokott jarni mert ha valamire szuksege van pl fitre resist, akkor az adott set minden darabja jobb mint amit mas set ad.
    Nekem 2 set-em volt mert nem szeretek oltozgetni viszont van ket dolog a jatekban amit nagyon vedeni kell, vagyis en attol a kettotol feltem legjobban mert mindketto olyan hogy nincs ellene antiszerum vagy ilyesmi mint pl poison ellen a noveny. az egyik eleg gyakori a masik meg rohadt veszejes. Fire es curse.
    Az egyik a Black iron set mert az a legerosebb olyan set ami a legtobb fire resist-et is adja.
    Van 2 masik erosebb de azok termeszetesen gyengebbek resist-be es annyival nem jobb a fizikai vedelmuk.
    A masik a curse. Ha be-t megk0vulsz es aztan atkozott leszel amit puring stone/al lehet feloldani ami jatek elejen meg nem sok van.
    Az a hatasa hogy kb lefelezi a jelenlegi eletcsikod es nem tudsz humanity-t sem hasznalni.
    Na ez ellen volt nekem a paladin set.
    De am curse ellen tudsz majd venni vagy akar talalni is egy jo gyurut.

    Egyebkent ezeken kivul van 3 set ami mar most undead parish-bol elindulva felszedheto es mindharom akar engame set is maradhat ha fejleszted. Persze annyi koved nem lesz h mindet fejleszd.
    Az egyik az elite knight set. Sokan szeretik es ha pvp/rol nincs szo csak sima singe player/rol akkor egy nagyon jo set.
    A masik asszem Eastern set a neve. En ezt valasztottam mert a fizikai vedelme kb az mint az elit/nek viszont a resist-jei kicsit jobbak es en szeretem a resist-eket. :)
    A harmadik a Stone set. Ez nem fejlesztheto viszont alap szinten olyan eros mint a masik ketto maxra huzva. Jol hangzik de a hatranya hogy nehez szal az eleyen csak equip load buff gyuruvel tudod felvenni vagy ugy hogy nagyon sokat adsz endurance-ra.

    Mindharom set a Darkrot garden-ben talalhato es pontosabbat nem tudok mondani hol van. Sotet erdo nehol titkos jaratokkal es eros ellenfelekkel. Volt hogy inkabb futottam mint tisztitottam a terepet.

    De addig is amit talalsz sisakot vagy barmit ha jobb mint ami rajtad van fegyed fel csak ne fejleszd mert a kovet kivenni nem lehet es pazarlas azokba a set-ekbe beledobalni.

    Ja a resist/ek meg ugy vannak hogy asszem a pajzs ad magic light/ning es fire resist/et a ruha pedig ezeket meg meg melle a tobbi nem elementalt hogy poison meg ilyenek.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Sirandrish #796 üzenetére

    De ahogy meg jatszol majd ezeken gyorsan tul is leszel.
    Erted, eljutsz mondjuk a darkroot-ba es bejarod egy alkalommal mikor leulsz jatszani es az egyik hsz-emben levo info nagy resze meg is van.
    akkor amit a fegyverekrol irtam az meg olyan hogy majd latod mi milyen meg hogy ut, mi tetszik mi nem es megint egy csomo hsz-t megertesz amit irtam.
    Sokkal tobbet lehet erol a jatekrol beszelni magyarazni mint ami jatek kozben latszik.
    persze jo dolog ha rajosz dolgokra meg kitapasztalod oket de ebben a jatekban vannak infok aminek en orultem volna ha valaki elmondja es nem rengeteg kinlodas vagy majdnem a jatek vegen jovok ra dolgokra.

    Mi markoval csak egy ajanlott utvonaltervet neztunk a jatekrol mert eleg openworld a haladas szempontjabol. Mi nem a csontikhoz tevedtunk be hanem lementunk new londo ruins-ba ami lehet meg roszabb hely ha nem v'god mirol is van ott szo.
    Mert a csontikat legalabb tudod utni viszont a londo-i ellenfeleket meg utni sem es ugy garantalt volt hogy valahogy halal utan le kell menni, vissza a lelkunkert es aztan meg valahogy elve ki is kell jutni onnan..

    [ Szerkesztve ]

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Új hozzászólás Aktív témák