Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alessandro

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is anno végigtoltam a Newcomer nevű játékot, nagyon jó volt, ez legalább kihasználta a C64 adta lehetőségeket.

    Nos a lemezekről: Mindegyik lemez 40 track-os, de bármelyik lemezegység megbikózik vele, pl. az 1541-es simán.

    Védelemről: A 18-as sáv 3. szektorában van egy szándékosan okozott hiba, olyan hogy az ellenőrző összeg négy féle képpen változik. Ez a szektorhiba a lemezegység alapvető harver hibályát használja ki, mivel nem minden bálytot :D lehet a lemezre írni... de ez más téma.

    Nos minekünk sikerül előállítani ugyan ezt a hibát (szándékosan), És tudtunk csinálni magunknak, pót lemezet, de árulni sohase árultuk.

    Nos lehet hogy még van nekem valahol egy kallódó Newcomer boot lemezem, nem tudom biztosan.:F

    ''Gyenge vagy..'' gondolta a videókártya, ''Feladom...'' gondolta a táp..

  • Alessandro

    csendes tag

    A newcomernél csak a boot diszket volt nehéz másolni(a védelem miatt), a többit simán lehetett egy renegade nevű progival. Asszem van valahol olyan verzió is ami működik emulátoron is, mer' az eredeti nem működik.
    Azért nem mivel egy olyan töltés gyorsítót (turbót) használ, ami megköveteli hogy a Commodore és a floppy között állandó adatkapcsolat legyen. Ha az ember kikapcsolta a játék idelye alatt a floppyt, tögtön kiírta hogy I/O ERROR.
    A Floppy kábel egy naggyon jó dolog, de sajna a mostani gépekkel már nem műxik, a max konig egy 486-os volt amin még megismerte a floppyt. Ugyan azzal a kábellel egy pentium 2-őn már abszolút nem látta. Ez abból adódik (szerintem) hogy a floppynak és az alaplapnak teljesen más a jelszinje.

    ''Gyenge vagy..'' gondolta a videókártya, ''Feladom...'' gondolta a táp..

Új hozzászólás Aktív témák