Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cotty0

    kezdő

    válasz p_adam #32 üzenetére

    Szia, nem akarok senkivel vitaba szallni, csak leirnam, hogy nekem milyen tapasztalataim voltak vele amikor uj funkciokat probalok mindig szkeptikus vagyok, mert en sem nagyon szeretem a valtozast, de azt kell mondjam sokminden csak megszokas kerdese:

    "úgy látom, hogy vannak vele problémák, a legfőbb, hogy a fókusz pont nehézkesen választható ki joystick nélkül,"
    A Fokusz pont kivalasztas a legmeglepobb modon egesz rugalmasan megy. Nagyon barati megoldassal, ugy hogy mikozben a keresobe nezel is tudod hasznalni az erinto kepernyo erintos reszenek adott feluletet, amit testreszabhatsz. es nagyon hamar hozza lehet szokni, hogy csak oda huzod a fokusz pontot, ahol kell.

    "meg ez az új érintésérzékeny állító se biztos, hogy olyan jó ötlet, hiába konfigurálható széleskörűen, már csak a megbízhatóság miatt jobbnak látok egy egyszerű tekerőt."
    A tekero mivel mechanikus hamarabb elromolhat, bar lehet, hogy kicsit nedvesebb kezzel, vagy nagyon enyhen szemerkelos idoben lehet hogy a touch megoldas nem a legjobb otlet, de amugy mint mar emlitettem ez is kicsit megszokas kerdese, es amint az ember kicsit begyakorolta a hasznalatat, nnincs vele semmi gond. sot kenyelmesebbnek is ereztem, hogy nem kell akkora erot kifejteni, mint ami a tarcsahoz szukseges.

    "Ugyanez vonatkozik az Eye-AF funkcióra csak AF-S módban aktív, tehát furán működik."
    Az Eye-AF lenyege, hogy auto fokuszt engedelyezel egy nagyobb teruleten, es a fenykepezo keresi meg arc felismeres utan a kozelebbi szemet, amire fokuszal a gep, szoval foleg inkabb portrera jo ez a funkcio. Azt kell mondjam eleg sok kulonbozo beallitasban megtalata a szemet pontosan, es szepen fokuszal ahova kell :)

    "A platform önmagában erős (nagyon szép a forgatható LCD és EVF minősége), de van még rajta mit csiszolni"
    Ez igaz, de mit varunk, hiszen egy 5D mk IV ala belott geprol beszelunk, ezzel egyutt amiket lattam teszt kepeket szinte azzal is vetekszik, es sok mas forumon is olvastam, hogy Canon sajat maga alatt vagja a fat ezzel a termekkel, mert siman elviheti a piacat.

    Mindent osszevetve szerintem jo kis gep lett, de majd az ido mondja csak meg, hogy a fogyasztok nagy tomege mit szol hozza. ;)

  • Cotty0

    kezdő

    válasz p_adam #37 üzenetére

    Sikerult vegig olvasni a cikket, tenyleg hosszu lett... :)

    azert van nehany dolog amit jobben lehuz mint ahogy kene, nekem is volt a kezemben a vaz mind a negy obival probaltam, kulonbozo szitukban, es azert ennyire nem rosz a helyzet...

    kicsit subjektiv, es elegge csak az allokepes fotozasra koncentral.
    Erdekes, hogy a pozitivumok kozt nem emliti a 10 bit 4:2:2 hdmi outputot, es a 4K-t is lehuzza, pedig rolling shuttert tekintve a Canon jobban teljesit, szoval minden csak nezopont kerdese...

    mint ahogy az alabbi pontok is:
    control ring az obin: klikkteleniteni lehet, ugyan ez tovabbi koltseg, de videozashoz jobb is hogy ha nem kattog az obi, es kis ido utan hozza lehet szokni hogy mennyit kell tekerni, hogy valtozzon az ertek. bar a kesessel egyet ertek, az soha nem szerencses... :(

    “multi-function bar” az erre vonatkozo kritikaja is elegge egyedi, mert mindenkinek mas meretu a keze, nyilvan lesznek emberek, akiknek nem jon be, ez nem kerdes, de pont ezert szemelyre szabhato, letilthato, es az aktivalas modjat is lehet valtoztatni ;)

    touch to focus is jobban le lett huzva a kelletenel, valoban lassucska, de ezt is lehet testreszabni, es nem feltetlen kell hogy ez ember orra elallitson dolgokat, mert ki lehet valasztani menuben, hogy mekkora teruleten es hol mukodjon a kijelzon a touch felulet, ezen felul a mukodeset is lehet valtoztatni, hogy abszolute vagy relative mukodjon, szoval szerintem van benne fantazia, csak megszokas kerdese... bar az igaz, hogy a jol megszokott joystik-rol valo valtas kenyelmetlen lehet egyeseknek...

    kep stabilizalast is nagyon lehuzza, szerintem tulsagosan sokat foglalkoznak ezzel a fotosok, ha jobban utana nezunk, akkor tulajdonkeppen mindkettonek ugyanaz a lenyege, es kozel azonosan teljesitenek mindegy, hogy IBIS vagy OIS mindkettonek megvan a hatranya meg az elonye, es nyilvan mindenkinek megvannak az igenyei, annak megfeleloen erdemes valasztani technologiat, es kihasznalni annak elonyeit.

    dupla memoria kartya foglalt... ezt sajnos soha nem ertettem, de lehet hogy csak azert, mert nem vagyok profi / fel-profi fotos, de nekem eddig meg soha nem volt gondom minosegi memoria kartyakkal, es oszinten kivancsi vagyok ra, hogy komoly fotosoknal hanyszor fordult elo, hogy jo minosegu kartyak megadtak volna magukat eles fotozas kozben?
    amugy a beepitett tarolos otlet nem rosz, de annak szerintem komolyabb jogi okai vannak, gondoljatok csak bele, hogy szervizeleskor vagy tarolo cserekor mennyi gond lehet az adatokkal... foleg azok visszaallitasaval, stb. mert ugye itt nem csak az iPhonos otthoni anyukak gyerekeinek kepeirol van szo, hanem sokan munkaeszkoznek hasznalnak ezeket.

    Az EVF frissitese is nagyon le lett huzva, mert ugye arra nem ter ki, hogy mas fenyviszonyok kozott maskepp reagal, nyilvan egy sotetebb tamanal, ahol alapbol kevesebb feny van lassabb lesz, de arra nem tert ki, hogy rendesen megvilagitottban hogy viselkedik, mert ez ugye igaz az osszes EVFre altalanossagban, es gondolom az uj 240fps-es EVF sem lez jo senkinek sem mert a komolyabb profi video kamerakban is szetcsuszik a kep, ha nincs eleg feny, mert nem tudnak mit kezdeni vele, ez ugyebar fizika. ha az input gyenge, abbol soha nem lehet tokeleteset csinalni, es mivel video alapokon mukodik, kis fenyben soha nem lesz olyan mint az OVF.

    a markolat, ergonomia es meretek mind relativek, mindenkinek mas meretu a keze, nyilvan lesz aki imadni fogja, es lesz aki szeretni, ez megint csak nezepont kerdese. ;)

    Obikra nezve pedig annyit tudok csak hozzatenni, hogy az RF kommunikacio illetve az uj konstrukcio remelhetoleg hoz meg nehany erdekes es izgalmas temat szammunkra, foleg, ha csak az alabbi kepet megnezzuk alaposan: kep
    eleg sokmindent mutat ezzel a Canon, valoszinu, hogy nem keves uveget fogunk latni hamarosan. ;)

    Ugyhogy osszegezve vannak dolgok amibenn igazat lehet adni neki a temaban, mert nyilvan ert hozza, de sokszor ugy ereztem hogy nagyon kielezett nehany negativ dolgot ami nem feltetlen okoz gondot sokaknak, sot biztosan lesznek olyan fotosok akik konnyeden hozzaszoknak az uj funkciokhoz es beallitasokhoz. :K

  • Cotty0

    kezdő

    válasz sztyui2 #46 üzenetére

    Az EVF-el kapcsolatban sztem meg mindig nem ertunk egyet, egyszeru pelda:
    Mint tudjuk lehet kapni 4K-s HDR-es TV-ket, es mar jonehanyan azon nezik a ratyi minosegu broadcast adast, mert azt gondoljak, hogy a jobb tv-tol jobb lesz a kep is... (nyilvan ez egy kicsit extrem, de remelem ertheto pelda) :W :F
    hasonloan ez kicsit igaz a kep frissitesre is, hiaba lesz 240fps a kijelzo frissitesi rataja, ha a 240-bol kb 50x ugyanazt a kepet villantja fel, mert fenyviszonyok miatt a video zar ido miatt a jel ami a szenzorbol jon, csak 1/25s vagy meg lassabb, mert nincs eleg feny, akkor ott is van a strobe effektus, tehat huzasnal mindenkep zavaro lesz gyenge fenyviszonyok mellet, vagy zajos, mint tudjuk, kompromisszum nelkul nincs fotozas/videozas, egyebkent a tobbi panasz valahol ertheto... :) es mar tovabitottam is a marketingeseknek :)) :P

  • Cotty0

    kezdő

    válasz konyi79 #49 üzenetére

    Ne értsetek félre, nem vagyok marketinges, csak nem szeretem, mikor műszaki pontatlanságot látok, és próbálom tény -szerűen megközelíteni a témát. Főleg, ha hozzám közel álló márkát emiatt lehúzzák.

    Az egyik ilyen bosszantó terulet pont a 4K video.

    "1,74 croppal,"
    Igen... azt tudtatok, hogy a filmes teruleten a super 35mm az valojaban egy sokkal kisebb kepkocka, kvazi kisebb szenzor méret, amit a mozi filmes profi videokamerákban is mai napig is hasznalnak? Minden komolyabb cine-filmes méret croped az FF allokepes formatumhoz kepest. Itt egy pelda: [link]

    "ugyan milyen obit teszel rá?"
    Nagyobb látószögűt ezért adták meg a crop méretet, hogy lehessen vele számolni.

    "mekkora felbontásod marad?"
    Az egyik kedvenc kérdésem, :W merthogy tovabbra is 4K rol beszélünk es mivel 1:1 lekepezes van meg lesz ugyanugy a felbontasod, 4K UHD azaz 3840 × 2160, csak a 30 megapixeles szenzornak a kozepere eső 4K területét olvassa ki. Ebből adódóan még a minőség is jó, mert ugye így az üvegnek azon részét használja ahol a legjobb minoseget legkevesebb torzitassal, aberracioval tudja nyújtani, es még vignetting sincs.

    "milyen látószöggel?"
    Lasd fentebb.

    "Arról tudsz, a Sony inkább 2,5 pixelből csinál 1-et, ne vesszen el a fény?"
    Igen, lehet jobban dolgozni több infobol, de az idoveszteseggel jár ami látható is a lassabb kiolvasásból adódó jelentosen nagyobb rolling shutter efektuson is. Ez ismét egy olyan terulet, ami valakinek fontos másoknak meg nem, szoval oda bizom, hogy ki melyiket preferalja ezek alapjan.

    "Control ring, amit megszoksz: Hogy szoksz meg valamit, mennyit kell tekerni, ha nem ugyanannyit kell mindig?
    Touch focus: ülj be egy autóba, aminél érintőpanelre tették a fűtőpanel vezérlését, és próbáld szeretni. Jó tud lenni egy érintőpanel dolgokra, de van amire nem való"

    A megszokasrol csak annyit: ha most valaki ajándékba adna neked egy Teslat csak ugy ingyen, nem hiszem, hogy sokat panaszkodnál az érintős vezérlés miatt :p nyilván ez nem ingyen lesz, es nem is teljesen ugyan az a kettő de pont ezért irom mindenhova, hogy lesz akinek bejön es lesz akinek nem de azért nem kell mindenkinek elvenni a kedvét tőle, csak mert más gyártók már regebb ota mossák az emberek agyát :) :p

    EVF-re visszatérve, tovabbra is csak a muszaki hátterét próbálnám magyarázni, hátha mindenki jobban átlátja, hogy miert lassuak, es hogy miert nem lesz soha kozel sem olyan mint az OVF. (Főleg sötétben.) Ahogy Sztyui is irta 1/500 sec lenne az optimalis ha valoban 240fps valos mozgo kepet szeretnenk megjeleniteni. Azt ugye minden fotós tudja, hogy ez mire eleg, es hogy nappali kültéri fenyben hasznaljuk, hogy gyors esemenyeket fagyasszunk vele, de mindezt ugy, hogy bőven van feny hozzá. Kérdem en, egyszerű logikaval, hogy mekkora ISO kell az 1/500 hoz, hogy hasznalhato keped legyen? Még ha f2 vagy f2.8 al dolgozol is zajos lesz a keped főleg ha sötét esküvői jelenetet fotozol ahogy azt mar emlitettetek, es ha azt még tovabb erősíted, hogy kenyelmesen vilagos keped legyen a keresoben, csak tovabb romlik a minőség.
    Es ertem en, hogy keresőről beszélünk, de az tulajdonkeppen egy kis monitor ami a szenzorbol erkezo videojelet jeleniti meg élőben, tehat folyamatos videozas megy csak nem kerul rogzitesre kártyára, ebbol adodoan ugyanugy ervenyesek a video alapok, mintha felvétel történne.
    Ezaltal az majdhogynem mindegy, hogy 240 szer, vagy 1000- szer frissited a keresőnek a tartalmát, ha az a tartalom nem valtozik olyan gyorsan. Mivel a szenzorbol kenytelenek lesznek legalabb 1/25, vagy hosszabb zaridovel kiolvasni a kepeket masodpercenkent 25szor, vagy ritkabban ha nincs eleg feny, akkor tulajdonkeppen egy masodperc alatt a 25 kepet 240 felfillanassal jelenitik meg, akkor az azt jelenti, hogy kb 10 felvillanas alatt semi nem fog valtozni, es ha a koztes mozgast interpolaltan vagy akarhogy mashogy szamoljak, sem lesz jobb a helyzet, mert mindenkepp lesz elmosodas, vagy strobe effekt. :(

    Visszatérve a célom nem a marketink, :DDD hanem hogy segitsek a muszaki háttér pontosabb értelmezésében, es ezzel realisabb kepet kialakitani az olvasokban, akiknek, lehet hogy csak hetkoznapi hasznalatra lesz a gep, de legalabb ertik, hogy miert ugy mukodik ahogy, ami lehet hogy tovabb segiti oket még akar a hasznalatban is. ;)

  • Cotty0

    kezdő

    válasz konyi79 #58 üzenetére

    Van ennek jelentősége? :B
    Miben befolyásolna a hozza állasotokat ha igen, és mi lenne ha nem? ;]
    A műszaki témában leírtakat ez úgysem változtatná, nem? :P

  • Cotty0

    kezdő

    válasz konyi79 #62 üzenetére

    Már írtam, hogy nincs közöm a marketinghez, es most szolok, hogy a sales-hez sem, szupport vonalon volt/van közöm Canon gépekhez is, innen a tudás… :)

    De a fő célom itt nem a terítés, hanem hogy elérjem a tagsági szintet, egy bizonyos M3U file miatt, remélem ezt nem kell részleteznem ;), de ha mar itt vagyok es írogatnom kell érte, akkor gondoltam megosztom a műszaki tudásomat hátha okosodnak tőle az érdeklődök… remélem ez nem baj :B ;)
    Ha pedig kicsit marketinges beutesu volt barmelyik elozo hozzaszolasom, azert elnezest kerek, de senki sem tokeletes sem ezen a forumon, sem mashol :N

  • Cotty0

    kezdő

    válasz sztyui2 #73 üzenetére

    Nem semmi, kivancsi lennek, hogy milyen szupportot adnak majd melle... ha van benne "onboard editing software". :Y

    egyebkent ha jol latom ez csak egy fix obis gep, szoval ez sem tokeletes... :P

    Remeljuk egyszer a Canonnak is sikerul valami hasonlot osszehozni... :))

  • Cotty0

    kezdő

    válasz p_adam #72 üzenetére

    Mar nem kell sokat varni, es hamarosan a piacra kerul, az lesz az igazi teszt, amikor a felhasznalok komolyan elkezdik strapalni, aztan megtudjuk, hogy tenyleg mire lesz eleg a tech spec.

    kivancsian varom a fejlemenyeket... ;)

  • Cotty0

    kezdő

    válasz hibavissza #78 üzenetére

    nem lenne rosz, de az arat tekintve, talan kovetkezo eletemben sikerulne is osszesporolni ra... :DDD

  • Cotty0

    kezdő

    válasz hibavissza #80 üzenetére

    "Akkor nem értem mire ez a nagy aktivitás a témában."
    Probalok segiteni realisabb kepet alkotni a geprol, es mert szeretnem helyesbiteni a muszaki hianyossagbol adodo felreerteseket... :K

    "Gondolom most sem egy 5D IV-et nyúzol....Ehhez képest leállsz vitatkozni olyan kérdésekben amihez lövésed sincs ráadásul olyan emberrel aki ebből él és saját tapasztalatai vannak."
    Az egesz Canon palettat szupportaltam, amiben benne vannak az IXUS kameraktol a projektorokon/nyomtatokon keresztul XF es Cinema videokamerak is, es 1D X Mk II is volt a kezembe nem keveset, szoval gondolom azert van nemi fogalmam rola... ;)

    "Mi ennek az értelme?"
    Ezt en is kerdezhetnem a te hozzaszolasoddal kapcsolatban, de nem teszem... Amugy mar feljebb emlitettem, hogy mi az ertelme, es koszi a lehetoseget, hogy egyre kozelebb juthatok hozza :C :) :P

  • Cotty0

    kezdő

    válasz MrChris #85 üzenetére

    Mi ilyen szinten soha nem tesztelgettuk a gepeket, ahogy fentebb is irtak, sajnos hozzank csak az egyszerubb kerdesek futnak be, mert ugye az okosabb felhasznalok, illetve fotozasbol elok, inkabb az ilyen forumokon szerzik meg az infot. :))

  • Cotty0

    kezdő

    Ha esetleg ezzel meg nem talalkoztatok volna, akor minta kepek es videok a Canontol, mindenfele temaban sokfele vazzal, es obikkal... :C
    https://global.canon/en/imaging/

    EOS R mintak is talalhatok ugyanazon az oldalon...

  • Cotty0

    kezdő

    válasz konyi79 #98 üzenetére

    Tudom, ... tudom... nyilvan az itteni forumozok etvagyat nem elegiti ki az ilyesmi, de gondolom a dpreview meg a hasonlo oldalakat mar mindenki ismeri, es mivel a kezdolap jobb oldalan vannak mas okos linkek is, remeltem, hogy hasznos lehet... ;)

Új hozzászólás Aktív témák