Új hozzászólás Aktív témák

  • role_of_72

    tag

    válasz jjeahh #18 üzenetére

    Igen, én is eglobalcentral-ról vettem, 170 volt biztosított postával (azóta már persze olcsóbb egy tizessel... Murphy). Igaz így nincs magyar gari, de úgy voltam vele hogy ha be is szívok valamit, az itthoni fizetős szervízzel is még beljebb vagyok, mint az itthoni 300k+ (vicc) árral.

    BTW, eglobalcentral fizetésnél nagyon nem mindegy hogy fizetsz: paypallal 8000Ft-tal több lett volna az ár, mint simán bankkártyával... Csak onnan tudom, hogy (szerencsére) túllépte a kártya limitemet az ár és így kaptam az SMS-eket sikertelen fizetésről, benne az összeggel...

    A DSLR obik teljesen jól működnek (szerintem), bár a 450D-mhez tudom csak hasonlítani. Kevés fényben tud vadászni kicsit a fókusz, főleg vízszintes mintákon (valahol olvastam is azt, és logikusnak is tűnik, hogy a dual pixel fókusz függőleges mintán tud csak jól működni a jobbos-balos pixel felezés miatt). De a peaking működik kevés fényben is szerencsére.
    Azt nem mondom, hogy gyorsabb, mint a pdaf (mert nem az, bár közel van), de az én felhasználásomra "elmegy" a sebessége, a pontosság pedig ugye adott - nincs front/back fókusz.
    A dslr obikkal a fő kérdés inkább a fogás, mert kb. 100D markolatot kell elképzelni, egy vékonyabb vázon. Kis obikkal pazar, nagyobbakkal (+ adapter) már kevésbé, de használható.

    A kereső tényleg szaturáltabb mint a végeredmény (nem sokkal), a frissítés levehető 60FPS-re 120-ról energiamenedzsment címszó alatt (én levettem). Kevés fényben mielőtt lock-olna a fókusz be tud kicsit laggolni.
    Manuál fókuszt peaking nélkül nem mondom hogy könnyen abszolválni lehet, de gyorsgombokra rátehető a funkció, úgy egész jó. A dioptria csúszka viszont egy vicc: fokozatmentesen(!) tudod tologatni 3-4mm-t jobbra-balra... de legalább 0-n helyére ugrana kicsit, hogy tudjam az hol van.
    Maga a kép nagyobb, mint egy xxxD keresőképe, valahol a 80D méretén van - ami király. Napfényben (értelemszerűen :) ) még nem volt szerencsém kipróbálni, de hátha nemsokára sikerül. :K

    [ Szerkesztve ]

    http://thebudapestproject.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák