Új hozzászólás Aktív témák

  • sensor060

    aktív tag

    válasz KubanitoS #139 üzenetére

    Szia !

    Ez az "őrület", az már kb. 5-6 éves dolog, nem friss, csak esetleg itt nálunk magyarhonban, kell kis idő, míg ezek betörnek a vadkeletre. Az első próbálkozók mindenképpen mi vagyunk, akik leírjuk a tapasztalatainkat, a többiek ilyen téren kis előnyt élveznek, de szerintem még évekig a dvd lesz a nyerő. Nem csak az ára miatt értem ezt, hanem sokan a szemem láttára mondták azt, hogy nem látnak különbséget egy blu-ray film (1920x1080), és egy dvd film (720x576) között. Sok ilyen ember van, és lassan, egyesével fognak rájönni az emberek, hogy egy 40"-os fullhd-s tv-n már nem a tv adást, meg nem a 700 megás avi-kat kellene erőltetni, mert erősen látszódnak a tömörítési hibák, a sávszél, a felbontás....
    Ehhez idő kell, de szerintem a blu-ray lemezek írása nem fog már változni, mivel az ISO adva van, rippelés adva van, h.264 adva van, csak az írók és a lemezek fognak változni mint árban, mint minőségben. Még azt sem mondanám, hogy a sebesség nőne, mert én például még mindig 4x-esen írok dvd filmeket is, pedig az író tud azt hiszem 16x-ost is, más kérdés, hogy milyen lesz a minősége 1-2 év múlva. Blu-ray-nél még nagyon ez sincsen, ugyanis ha jól tudom, az elméleti maximális írási sebesség a 12x-es lesz, de itt is ugyanez van, mint a dvd-nél, hogy aki minőséget szeretne, az 4x-esen fog max. írni. De itt már bejön az is a képbe, hogy egyáltalán tud-e egy "átlagpc" stabilan mondjuk egy 8x-os BD írást... ..szerintem sok pc elvérezne rajta!
    Pont ez a varázsa a lemez írásnak, hogy időbe telik, addig nem csinálunk semmi mást a gépen, várjuk, míg megpörkölődik a lemez. Odafigyelünk rá, és akkor maradandót alkotunk.

    -s-

Új hozzászólás Aktív témák