Új hozzászólás Aktív témák

  • gg72

    veterán

    válasz KubanitoS #139 üzenetére

    Az LG BH10LS30 jó író megfelelő lemezekkel, de én pár ezerrel többért (30ezer körüli áron) inkább a Pioneer BDR-205 típust venném, ez nem válogatós a lemezeket tekintve, nagyon szépen írja a DVD-ket is.

    Mindegyik író támogatja a BD25 és a BD50 lemezek írását.

    Nincs olyan, hogy a BD25 "tömörített változat", szép számmal akadnak a gyári lemezek között is olyanok, melyek ilyen lemezekre kerülnek, pl. a legutóbb nálam jártak közül a District 9, vagy a ZZ Top koncert BD volt ilyen.

    BD50-ről BD25-re való tömörítés egyáltalán nem jár olyan szembetűnő minőségromlással, mint a DVD esetén, én pl. nem is használok BD50 lemezeket, BD Rebuilder-rel mindent BD25-re tömörítek le és nem látok különbséget az eredeti BD-hez képest egy 42 colos full HD Sony LCD TV-n. De nem csak én nem látok, más fórumokat (pl. a Rebuilder fóruma) olvasva is ez az általános álláspont. Az x264 codec szenzációsan jól dolgozik, nem lehet összehasonlítani a DVD MPEG2 formátumával.

    Igen, ImgBurn-nel a két gyökérmappát kell kiríni, más teendő nincs, ill. itt sem ajánlott gyorsabban írni a lemezeket a specifikációnál. Pl. az általam használt Panasonic BD-R lemezeket 4X írom, habár az íróm 10X is tudná, de én azt a 23 percet is ki tudom várni.

    Blu-ray Disc = BD és nem BR.

Új hozzászólás Aktív témák