Új hozzászólás Aktív témák

  • speedmetal

    tag

    Ha már kódolásokról van szó. Találkoztatok-e már azzal a problémával, hogy .mkv fájlból készített Blu-ray korongot az asztali lejátszóba téve vertikálisan megnyújtja a képet a TV, mintegy figyelmen kívül hagyva - a létező vagy nem létező - fekete csíkot. Ez értelem szerűen csak a nem 16:9-re optimalizált filmeknél fordul elő, amik szélesebb vásznúak.
    Letöltöttem egy ~14 GB-os .mkv filmet, kiszedtem belőle a felesleges hangsávot, átkódoltattam tsmuxer-el Blu-ray formátumba, kiírtam újraírható lemezre, beraktam a Panasonic BD65 lejátszómba, az bekapcsolta a Panasonic TX-L32V10E TV-met és jött a nagy meglepetés: mindenki nyújtott volt. Próbálgattam mindent állítani, de végül a 4:3 teljes beállítás volt még a legelfogadhatóbb a TV-n.
    Kicsit pipa lettem, mert a számítógép tökéletesen jeleníti meg, a haverom LG lejátszó, Sharp TV párosa szintén.
    Közben kiderült, hogy nem 1920x1080 a felbontása az .mkv fájlnak, hanem 1920x800. Na ebből hogyan lehet ismét 1920x1080-at készíteni? tsmuxer nem tudja, DVDFab nem tudja - pontosabban nekem nem sikerült.
    gg72, neked BD85 lejátszód van. Találkoztál ezzel a problémával?

    [ Szerkesztve ]

    Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

Új hozzászólás Aktív témák