Új hozzászólás Aktív témák

  • #14955008

    törölt tag

    válasz storm3 #50 üzenetére

    Csak analógia. Nincs MMO amihez hasonlítana, valójában elég egyedi a rendszer.

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Van esetleg elfekvőben valakinek egy trial kulcsa? Szeretném vásárlás előtt kipróbálni, mert nem vagyok biztos a megvételében. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    félrement, rossz topik, bocsi. :D

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #52 üzenetére

    Nálam már nincsen, de ha megveszi az ember 1 v 2 hét után visszaigényelheti a pénzt ha nem tetszik. szar módszer, de ez van. legalább van 1 opció :)

    Más.: lvl 25-nél járok, már van 5 workerem, paci meg minden. az a baj hogy túl sokat pepecselek a farm/craftolással és alig szintezek :D pedig kellenek a skillpontok :DDD

    Tudja valaki, hogy mi a feltétele, hogy mondjuk Calphionban betegyek 3 aranyrudat a bankba?

    YouTube: toty1ka

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tyielow #54 üzenetére

    Hááát, nagy a kísértés, de azért vannak félelmeim: egyrészt a keleti alapok, nyilván L2 féle grindfest, ami alapvetően nem baj, csak azóta én is felnőttem, van munkám és családom (pici gyerkőccel), így kérdés, hogy mennyire lehetne benne érvényesülni.

    Másik félelmem a p2w, ami pl.: az archage-et elrontotta, a folyamatos potikkal, meg a prémium nélkül nem gyűlő labor pontokkal. Bármennyire is jó volt a hajózás és halászat (bár a fagyasztós modderek által ellopott hajók annyira nem voltak viccesek), meg a víz alatti telek, sajnos a végére megölte a játékot.

    A harmadik, hogy mennyire van agyatlan PvP a játékban. L2-őt imádtam, de főleg a farmolós részét és a siegeeket. Az agyatlan PKzásokat sajnos nem, de hát az is a játék része volt.

    Amúgy a harcrendszerben ez a mortal kombatos kombózás jónak tűnik, sokkal izgalmasabb, mint a hagyományos van 5 skilled és nyomkodd CDre dolog.

    Housing/farmozás mennyire köti le az embert? Mennyire az endgame része? Értem ezalatt, hogy ilyen wow-os garrisonos kiküldöm az embereimet, vagy annál azért jóval mélyebb a dolog? A housing a gyengém, AAban igazából ha nem halásztam vagy kereskedtem, akkor a telket meg a házat építgettem.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz CactuS #55 üzenetére

    Pénteken nekem is viszketett az újam az egéren, majdnem megvettem. De ugyan így vagyok én is, család, élet stb stb. És nekem múltam leginkább csak WoW-ban van, bár abban elég nagy. Így a keleti MMO stílus ismeretlen számomra. Lineage-et próbáltam de nem sokat.

    Ki kellene próbálni guesskey-jel, akkor lehet megvenném. De így látatlanban arra jutottam, hogy inkább nem.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #55 üzenetére

    Tudtommal craft és GvG az endgame nagy része.

    A housing / farm szerintem csak eleinte tud nagyon lekötni, amíg kialakítod a termelői biurodalmadat, kiismered honnan milyen nyersanyagot gyűjts, hogyan dolgozd fel és craftolj belőle, szerelj össze stb. Később, mikor gördülékenyebben fog haladni, már nem annyira, legalább is én ezt jósolom. De szóljon közbe valaki rutinosabb is :D

    P2W jelenleg nincs, mivel csak housing itemeket, skineket, festékeket, peteket, egyéb bizbaszokat lehet vásárolni.

    YouTube: toty1ka

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tyielow #57 üzenetére

    A pet azért jó dolog, hogy szedi a lootot, de 20 eurót nem ér meg az alap 30-hoz képest.

    Life Skills / Craftingból mindent ki tud tanulni egy karakter? Vagy kell egy alt/toon hadsereg, hogy minden meglegyen?

    Arról esetleg van hír, hogy mikor teszik be a még hiányzó classokat? (Kunoichi / Ninja / Plum / Blader / Warrior)

    .LnB: Lineage baromi élvezetes volt, annak ellenére, hogy megőszültél, mire felhúztál egy karaktert. Valahol a wow sose tudta azt az érzést nyújtani, mint egy L2 siege. (Pedig wowban is benne volt vagy 5 évem). Szóval a kísértés nagy, de nem akarok úgy megvenni valamit, hogy utána 2 héttel később elrakom és többet elő sem veszem. (Plusz a division is bent van még a kalapban, bár eleve nem szoktam olyan játékokat venni, amihez még külön season passt kell venni a normális játékélményhez)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #58 üzenetére

    "Valahol a wow sose tudta azt az érzést nyújtani, mint egy L2 siege."
    Ismerős az érzés, bár inkább RO-s WoE-ből (kvázi mint L2 siege), de 1-2 L2-es siege-en is részt vettem :) WoW nagyon jó játék, de egy nagy hibája van: mindegy mit teszel, nem hagysz nyomot a világban, nincs a tetteidnek súlya. Lerohanhatod az ellenfél fővárosát, de miután eljöttél onnan, 5 perc múlva max respawnol minden NPC, és olyan mint ha sose jártál volna ott. Másik oldalról ugyanez, lehet lerohanják a fővárosod, de ha épp bent az egyik boltban AFK-olsz, és nem néznek be oda, akkor lehet mire visszaérsz az AFK-ból fel se tűnik, hogy volt ott valaki. Ugyanez igaz a PvE tartalomra is, bár ilyan téren nem tudok olyan játékról, ahol ténylegesen befolyásolni lehetett volna a világot :) Még EVE Online-nak is random respawnolos volt a PvE része (EQ Next lett volna más, de ugye azt lefújták... )

    [ Szerkesztve ]

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #55 üzenetére

    Farm és idő: annyit ölsz bele amennyi időt akarsz. Kb nincs korlátja. Aki többet tölt onlineaz előnyben lesz persze. A regeneráció azonos akkor is ha csak fut a program, így ez nem sok extra. A plusz szinteket és a dropot viszont az aktív játék adja. Erre számíts! Lehet egyoldalúan is játszani. Csak hent, vagy csak kereskedés, lókupeckedés, gathering, fishing, alkímia és főzés, vagy épp PvP (kellő henttel persze hogy legyen erőforrás is). Lehet vegyesen is nyomulni. Meg lehet építeni a Guildet is. Most már az is változatosabb. persze a nagyja azonos a normál játékkal: trade, vagy valamilyen gathering, vagy szörny hent. De van már guild boss is. Arra is jó drop lehet.Átlag 1-1 liverto fegyver azért pottyan itt is (na nem nekem, hanem az össz résztvevőnek). Sajna itt azt hiszem random a liverto tartalom és nem olyan a pakk, mint a world bossoknál ahol olyan lesz amilyen karakterrel bontod.

    p2w: az archeage-hez képest ez maga a menyország. Költhetsz ugyan ha akarsz, de a valós pénz nem váltja ki a skillt vagy a farmot. Kisebb előnyöket szerezhetsz. Ezek "kényelmi" funkciók néha, bár némelyik határeset. Ami erős:
    - petek: összeszedik a hullákból a szajrét és nem kell lehajolnod. Emellett lvl10-en egy extra buffot adnak. A közepes és nagy csomag tulajdonosai kaptak egyet-egyet a csomagjuk részeként. A többi vásárlós. Lehet több skillje/buffja is a házikedvencnek vagy a meglévő szintje és hatékonysága is növekedhet. ez már "breeding"-gel megy és két pet kell hozzá. ez jelenleg tisztán pénzes terület.
    - lovak: egyet kapsz a közepes és a nagy pakknál. A közepes Rank3-as kifarmolható elég könnyen játékban (állítólag), vagy megvehető a "lótőzsdén" (ide pakolhatja be eladásra mindenki a pacikat vagy válogathat megvételre). A Rank 5 picit macerásabb, de az is kifarmolható. Efelett meg mindenki maga farmolja össze az upgrade-re a lóanyagot, vagay a piacon vettre az silvert. Elég jó kezdeti előny
    - bútorok: kisebb-nagyobb buffokat adnak, de ezek craftolhatóak is. Inferior buff jár ha sok megvan azonos fajtából a házadban, de ez a pont nem jár előnnyel, csak a toplistán jelzi ha rámész a házra ki is a lóvés csávó a placcon. Az ágy a necces. Lehet ágyad questből, árustól vagy craftolva, de azt hiszem ezek mindegyike azonos regenerációt ad. Online regen 3 percenként ha nem alszol 1, ha ágyban alszik a karakter, akkor 2 pont 3 percenként. A pearl shopos ágy (bár nincs jelezve) 3 energiapont/3 perc regent ad. Ez is választható item a nagyobb pakkokban azt hiszem. Vagy megvehető persze utólag.
    - costume itemek: az egyedi kinézet pénzes anyag itt. A festékek is pénzért, vagy eventekben korlátozottan mozognak és a costume-ok is. A pénzes costume-ok kisebb buffokat is adnak. Ezek jellemzően nem harci buff. Kis extra xp, kis egyéb... Ami necces az a "rehtő" ruci. Ez elfedi a felhasználója azonosságát. PvP-ben állítólag hasznos. Meg PK-nál. Nem látod a gonosz szemét a célpontnak (Mondjuk azt igen ha PK módban van vagy negatív a karmája azt hiszem). Játékban craft és farm buffos costume gyártható, de ezek kizárólagosak és nem a felszerelés mellett hordod őket. (kiüti a kesztyűt, cípő, mellvért és sisak helyeket ha felveszed). Vásárolhatod is az alap verziókat. A vásárolt kis xp bónuszt adnak az adott területen vagy kereskedelemben Luck-ot. A craftolt emellé statnövelő és craft/gathetring/fishing idő csökkentő buffos is lehet. Van még amity costume is, ami extra buffot ad az amity game-ben (+15% amity reward).
    - extra teherbírás: kényelmes és hasznos. Egy-egy pakk vehető pénzért. Enélkül is el lehet lenni, de azért nemrossz az ha több málhát tudsz cipelni. Loyalty-ért is vehető kisebb súlynövelő pakk. Ez lényegében ingyenes, csak ugye másra is használhatod azokat a pontokat.
    -extra hely (inventory, vagy város): a városban elég helyettudsz szerezni lakások bérlésével, így ez annyira nem nagy előny pénzesben. Kivéve persze ha mindenbe belefogsz párhuzamosan, mert akkor a világ összes helye se lesz elég. Az inventory az is jó, de questekből nagyon sok összejön alapból is. Egy pár extra hely mindenesetre kényelmes. Hasonlóan az előző extra teherbírásos limithez.

    Azt' ennyi. Minen lényeges elem játékban farmolt ezen felül, vagy ezeket kiváltva is. Ha valaki kinyír, akkor az max 10% p2w :C

    PvP: sok lehetőség van és nem agyatlan. Vag yvan ami nem agyatlan. Nincsenek nagyobb raidek, csak kisebb party-k (max 5-5 fő). Persze ettől még többen is összedolgoznak, de a buffok csak a kis "sejtekre" (terrorista szakszóval) fognak hatni és a party chat is. Mondjuk az épp kiváltandó amúgy is valami Skype, vagy TS-sel, vag yépp a guild chattel. A PK mindig agyatlan. Ha szűkös a hely, akkro pár tahó tuti bepróbálkozik. Némelyik akkro ha "lopod" a monsterjét, némelyik csak megelőzésképp. Vagy épp csak úgy mert te soloban vagy ott ők meg partyban. A többség elkerülhető soloban is. Sok a chanel. "levadászni" nem nagyon tudnak váltásnál, mert van chanel váltásnál korlát. Lvl 40-ig meg nincs PvP. A kicsi mazsolák érinthetetlenek. :DDD

    (#54) tyielow
    Az investment bankra gondolsz? Az passz. Azt hiszem valahogy munkást kell a bankhoz rendelni, de hogy ez hogy megy azt nem tudom. Időnként megdob a befektetés után némi pénzmaggal. Amit láttam az nem volt meggyőző. A felhasználás vagy gyors alkalmi befektetésre tartalék jobb üzlet szerintem. Ha elhelyezés a kérdés, akkor a válasz: az aranyrudakat tárolhatod az inventory-ban, vagy bármelyik város ládájában is. Bármikor bárhol visszaváltható ha nálad van (storage manager-nél). Eladásnál arra vigyázz azért, hogy ha 500k goldnál nagyobb összeget mozgatsz egyben, akkor az mindenképp a városi számládra megy. EZ igaz minden ügyletnél. AH-nál is. Mondjuk átválthatod aranyrudakon keresztül apránként saját zsebes hordozásra, de ez nagy összegnél lassabb. Mondjuk nem is kell, mert csak a súlya lesz nagy és elveszi a kapacitást más málhától. :D

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #60 üzenetére

    Erről nekem egyre jobban az L2 ugrik be valamiért. Vagyis inkább AA anya L2 apa keveréke. :DDD

    Lehet csak rá kéne próbálni. Mondjuk engem a PvP helyett mostanában tényleg inkább a housing / egyéb idióta dolgok vonzanak, pl.: fishing, sailing, kereskedelem, ilyesmi. Ez a rendszer dulfy alapján kicsit szinte már settlersesnek tűnik, ami szintén pozitívum. Ha jól tudom te is sokat Archeageeztél, így ha ahhoz képest nem P2W szerinted, akkor az már szintén jó dolog.

    Még pár kérdés, ha nem gond: Új classok bevezetése tervezve van mostanában? Vagy nem nagyon? Shopban eurósítva mondjuk egy ágy és egy pet mennyibe fáj nagyságrendileg? (Érdemesebb lenne-e azt a 20 eurót rászánni az 50es pakkra, vagy külön olcsóbb a pet/ágy?)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #58 üzenetére

    Bármit húzhatsz kedvedre. Csak minden terület elég bőségesen fejleszthető, így ha nem csak magadnak akarsz termelni, hanem mondjuk bevételt is akarsz vag yépp nullszaldóra szeretnél kijönni a craft/gathering skill fejlesztéssel, akkor sok nem fér bele. Pár szintnyi hasznos ha fel van fejlesztve a nem harci skillek többségén.
    No, picit alaposabban. MInden "minőségi osztály"10 szintből áll. Beginner 1-10 például. A kisebb szinteken gyorsan fejlődsz, magasabb "minőségi szinten" már lassabban. Pár igen hasznos item vagy lötty skill szint ("minőségi osztály). Függő. XP teát például csak skilled szakács főzhet.
    Ilyen szintek vannak (a master és felette kérdéses. Senki se látott még itt ilyet):
    Beginner (1-10)
    Apprentice (1-10)
    Skilled (1-10)
    Professional (1-10)
    Artisan (1-10)
    Master (1-30)
    Guru (1-?)

    Gatheringnél magasabb szinten gyorsabban dolgozol és hozzáférhetsz a "prémium" itemekhez is. Mondjuk ami nem réz azt a noob Beginnerek fel se ismerik. A platina, rubint, vagy épp smaragd nagyüzemi kitermelése nem a kotnyeles kezdőknek való. Növényeknél megvan ugyanez. Szerintem a rare dropok esélye is jobb lesz. Növénynél a fruit drop elég hasznos. Mind kell a minőségibb kristályokhoz amit az armorok socketjébe gyömöszölsz. Egy dolog az alacsonyra rögzített ár. Más, hogy a büdös életben nem fogsz magadnak venni alapanyagot emellett, mert elmegy minden a kirakás utáni másodpercekben a marketplacen. A fejlesztett dolgoknál ugyanez van, csak ott néha azért vehetsz. csak nem 100k silver lesz a craft költség, hanem 300k a vételár (amí így is nagyon elcseszettül alacsony a kereslethez képest). Jelenleg a kristálycraft az egyik legszűkösebb piac. Halálkor a jók könnyen törnek, az anyagellátás meg alacsony. Ötből kettő a gathering skilles korlátozott drop, egy alacsony szintű vagy kevés mobos területen eső alap kristály.

    Az alkímia a rövid ideig ható buffokat adó varázsitalokban jó. A "normál" verzió anyagköltség közeli, a rare verzió drága és nem elérhető közt van. Az Alcehmy Stone craftja is alkímiához kötött. Az alap kő craft erősen korlátozott mert ritka drop van benne ami csak Apprentice -skilled alkímiával jön. Emellett a fejlesztés is alkímia korlátos. Apprentice 1 most talán a legjobb verziós minimumkorlátja. Mondjuk ez a kő veszett nagy pénznyelő. A fejlesztés is iszonyat nyersanyagigényes amire a bukott upgrade kisérletek még rátesznek egy lapáttal.

    A főzés a kisebb erejű de hosszabb ideig ható buffokra jó. A Skilled vagy Apprentice hasznos. Vagy veheted/hanyagolhatod ezeket a buffokat. Lehet élni XP buff nélkül is.

    Fishing itt is van és itt nem kell ügyeskedni, meg "csalni" az AFK fishinghez. A magasabb szint könnyebb horgászatot és gyorsabb kifogást ad. Meg magasabb hasznot (több rare drop).

    Skilledig mindet jó felnyomni, de igazán nekifeküdni max 1-2-nek lehet. vagy úszni is lehet az árral és mozogni a közepes szintű itemekkel és szívni a gazdaság vérét a marketplacen keresztül :DDD

    Új kasztok? Soon. NIncs pontosítás azt hiszem. Ellenőrizd esetleg a fórumon az eventeknél a Q&A válaszos topicot!

    (#61) CactuS
    Jaja. Sokat agyaltam a váltáson, aztán osztottam és szoroztam. Az jött ki, hogy az agyalásomra szánt idő magasabb kiadás volt órabéren, mint a legnagyobb pakk ára, így inkább megvettem. Headstart előtti este még javában nyomtam az Archeage-t. Biztos ami biztos. Volt még 20 nap patronom. EGyszer léptem be kicsit menteni a menthetőt 3, vagy 5 nap múlva, de hamar feladtam. Azóta kb felé se szagoltam az AA-nak. Jó játék volt, csak a Trion túl kapzsi és mident a lenyúlásra épített át.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #62 üzenetére

    Ránéztem a Q/A-ra, az első kérdés egyből az, hogy mikor lesz blader benne. Azt írták, hogy 03.25-ig válaszolnak a kérdésekre, de a válasz topikot nem láltom, vagy még nem válaszoltak. :B

    Life skillekből így elsőre fishing, gatheringet kéne tolni, eddig kb. mindne MMO-ban a gyűjtögető professionök hozták a pénzt, ha nem is sokat. Meg ott a housing és a taming is. Ajjaj, ez már most sok. :DDD

    " Más, hogy a büdös életben nem fogsz magadnak venni alapanyagot emellett, mert elmegy minden a kirakás utáni másodpercekben a marketplacen. A fejlesztett dolgoknál ugyanez van, csak ott néha azért vehetsz. csak nem 100k silver lesz a craft költség, hanem 300k a vételár (amí így is nagyon elcseszettül alacsony a kereslethez képest)."

    Nem tudsz te beállítani árat az eladáshoz? Vagy hogyhogy alacsony az ár? Nincs rendes AH? (Remélem azért nem a városba kiülős, mint L2ben, érzem én a retrót, de nem ennyire :D )

    Karakterekből a buffer/healer áll hozzám közelebb. Azt olvastam, hogy buffer a Valkyre, healer pedig meglepő módon a Wizard/Witch lehet. A többit pedig azért kérdeztem, mert L2ben az Overlord mellett a Bladedancer volt a másik nagy kedvencem.

    "Az jött ki, hogy az agyalásomra szánt idő magasabb kiadás volt órabéren, mint a legnagyobb pakk ára"

    Vagy nagyon jó az órabéred, vagy nagyon sokat agyaltál rajta. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #63 üzenetére

    A német oldalon ezt találtam az új kasztokról: Große Updates kommen im April, Mai und Juni. Die letzen 4 Klassen sollen im Mai / Juni erscheinen.

    AH-ra mikor beregisztrálsz valamit, a játék határoz meg egy Min. és egy Max. értéket, amennyiért beteheted. tehát hiába raksz be 100 Köcsög Tejet (ami tapasztaltaim szerint sosincs AH-ban), mint egyedüli eladó, nem tudsz érte nagy árat kérni. :(

    Én amit biztosan mellőzök a fishing/herb gathering+alchemy, ill. a huntinghoz hozzá se szagoltam.
    Mining/farming/cooking megyen :) Na, meg a trade is szép lassan haha.

    mikromanus
    már van 4 aranyrudam, a bankba való befektetésre irányult a kérdés. majd elnézek calpheonba, hátha már engedi, de lehet hogy hozzám vágja majd, hogy kicsi a tudásom beszélgetni velük :D de ha worker kell hozzá, szerintem nem éri meg bénázni vele. bár attól függ ...

    Apropó, tud valaki olyan oldalt, mint a Wowhead, hogy normálisan le van írva miből, micsoda, hogyan állítható elő? Egy összefoglaló táblázat vagy leírás kéne. Eddig csak bugyuta beginner guideket találtam, de azokból tonnaszámra.

    Szerk.: http://bddatabase.net/us/ itt találtam vmit...

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #63 üzenetére

    "Nem tudsz te beállítani árat az eladáshoz? Vagy hogyhogy alacsony az ár? Nincs rendes AH?"
    Van egy elég szűk min-max sáv (ami ha jól értem a kereslet/kínálat függvényében változik), és csak azon belül tudsz megadni árat.

    "(Remélem azért nem a városba kiülős, mint L2ben, érzem én a retrót, de nem ennyire :D )"
    Pedig szerintem nagyon hangulatos volt, tényleg volt a városokban "vásártér" :) Mondjuk annyival kéne megfejelni az L2-es verziót, hogy ha offline mész, akkor is ott marad a karakter.

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #63 üzenetére

    Az ár korlátozottan módosítható csak. Van egy minimum és egy maximum. Ezek közt lehet megadni darabárat. Az ettől eltérő értékek nem rögzíthetőek a marketplace-ben. Az önálló árszabályozás nagy tömegű eladásnál elég jól beáll az optimálisra. Viszont a ritkább itemeknél ez teljesen bukta. Gabonánál napi 300k eladásnál valamennyire be tudják talán lőni hogy mennyire nagy a kereslet és kínálat. Ha mind minimumon megy, akkor jó az ami van, vagy picit módosul. HA mind max körül megy és így is áruhiány van, akkor szépen fel fog menni az ár. De mi van a kisebb darabszámú itemeken. A "Normál" zöld kristályok úgy 5250-11000 közt mehetnek. ETtől lehet eltérés, de igen kis mértékben. A "kék" fejlesztett verzióknál pedig abszolut nem működik a rendszer. A maximum ár legfeljebb 300k silver és sose ment efölé. Lefele elmozdul néha némelyik. A jkeresettebbek meg az idő 99%-ban elérhetetlenek. A zöld alapanyag verzió is elérhetetlen. Vendornál nem vehető, a max ár, meg nevetséges. Még akkor is ha nem eladásra craftolsz.
    A legtöbb item átlagos bekerülési ár környékén adható el maximum. Ez pár esetben módosítva és javítva lett, de mág így is nevetséges. A high-end itemeken talán lehet iszonyat nagy árakat megadni és jó silvert keresni. Csak mire kijön a 90 milla silveres cucc, addigra befektettél jó esetben 60 millát, rossz esetben 150 millát. Ja, meg lejön az "adó". Ez stabilan 30+5%. Gyakorlatilag a random eséllyel enchantolt felszerelési tárgyak a bekerülési érték 2/3-áért adhatóak el. A craftolt itemeknél néhol a nagyobb alap intervallumok mellett lehet haszonnal eladni, csak ott meg szűkös az alapanyagkínálat.

    A fishing és gathering nem rossz, csak így teljesen mások craftjára vagy utalva. Valamennyire hasznos képessé válni saját craftolásra is. Bár a fene se tudja. Lehet csak nem kell meghalni és akkor csak fejlesztésre kell anyag, az meg elérhető. Bármilyen forrásból ha van silver, akkor menni fog. Ha viszont lecsap a worldboss ötször, akkor ez lehet -5 socketnyi crystal is. Ammeg már érezhető veszteség. Főként ha csak venni tudod a pótlás, az meg nem elérhető , :Y
    100-200 energy minden "egyéb" crafton lehet elég is. Az meg craftnál hamar meglehet. Alapanyagok vannak mindig, folyamatos craft meg beállítható. Lazán lehetsz rugalmas majd. A gathering szivatósabb... (fishingen van AFK módszer, de gatheringen nincs).

    Minden kaszt alapvetően sebző karakter. A buff és heal csak másodlagos jelleg. És igen. A wizard/Witch tud gyógyítani és cast speed buffot adni (meg feltámasztani skillből). Emellett talán a legerősebb területre ható skilljei is nekik vannak. Mondjuk nem tudom ez igaz-e, mert minden kaszt OP lett. :DD
    A harcos és vakyre tud buffolni? Lehet. Azt nem ismerem. Az csak minikariban van nekem. Az is energiatermelő passzív alkat.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Cathfaern #65 üzenetére

    Hangulata az volt, csak az árulási kapacitás volt problémás, meg azért amikor beértél mondjuk egy nagyobb városba, akkor ott volt akadás rendesen. :D

    Ez az AH így furcsa. Mármint kicsit aggasztó, hogy a rendszer határozza meg az árakat és nem a piac. :B

    Közben meglett a Q/A, ott egy laza Soon-t beküdtek a kérdésre. Nekem szimpatikusnak tűntek a válaszok, de a kommentek inkább negatívak, mint pozitívak. Főleg azért, mert a legtöbb kérdésre mellébeszélős választ adtak. Megemlítik, hogy a supporttól még a sablon automata válasz is lassan jön meg, szóval ezek annyira nem pozitívak.

    Te is váltottál Wowról BDO-ra?

    tyielow: Azért a soon az nem 2 hónap múlva szokott lenni. Érted, az már következő negyedév. Kár, pedig a Blader (Musa) nagyon bejövős lenne a gameplay alapján.

    Egyébként félafk/afk-ban pusztán mondjuk node-okból idővel lehet vagyonosodni? Vagy mindenképpen kell az aktív öldöklés?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #67 üzenetére

    Nem kell a fanyalgókkal sokat törődni. Van aki azért sírja teli a kispárnát, mert ennyi is nagyon P2W neki. EZek sose játszottak komolyabb MMO-val... vagy csak nem ismerik a Triont. :DDD
    Mások azért hisztiztek, mert túl hamar jött a content patch (mediah). Azt' most miért most? Még rá se untam a régireeee?
    Aranyosak néha...

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #67 üzenetére

    Szerintem igyekeznek lezárni minden nyerészkedési lehetőséget. De ennél is inkább becsapni a goldsellerek orra előtt az ajtót. Így lehet az, hogy kb 0 a játékosok közti csere lehetősége (vagy a potionok csere után emiatt lesznek eladhatatlanok és account boundosak). És emiatt is lehet ilyen magas az adó a marketplace-ben. Igyekeznek leszorítani a negatív hatásokat és a nyerészkedést, meg a felvásárlással árfelhajtást. Emellett persze az is ott van, hogy a koreai verzió "free", azaz erős p2w shopja van. Ott van az az "Unknown" item és buff, ami a marketplace-ben is jelezve van és csökkenti az adó mértékét 20 %-ra.
    PIcit még farigcsálniuk kellene ezt-azt...

    Ami nagyon feltűnt Archeage után, hogy minden energiaköltő tevékenységen nevetségesen alacsony haszon van. Azért felfejlesztve vannak lehetőségek, de így is elég nulla közeli érzetet adott elsőre. A sokak által kedvelt kereskedelem. Megveszed 90-130% közötti áron a pakkot és eladot valahol 90-130% áron? Hol itt a haszon. Mondjuk ott van az, hogy a távolság növeli az árat (+29% volt amit láttam maximum). Meg lehet energiaráfordításal picit győzködni a kis bunkó seftest (bargain). Ha jól nyomod, akkor feljebbmegy a százalék. Mindenesetre a szörnyekből stabilan több jön szerintem és emellett sok olyan energia pazarló módszer van ami jobb eredményeket ad. Látszólag. Aztán fene se tudja. Elég összetett mindegyik rendszer. Meg a kereskedelemnél lehet picit AFK-zni, meg jó az akár 4 paci egyszerre szintezésére is (na nem a pakkok, hanem a szekér).

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #69 üzenetére

    Hát, a goldsellerest részt én szerintem rosszul akarják visszaszorítani ezzel, de ne legyen igazam. Így, hogy minden tevékenység majdnem nullszaldós viszont előre vetíti, hogy a jobb farmolós helyeken tuti, hogy tömegverekedés lesz.

    Én AA-ban a horgászatból egész jól megéltem (tengeren halászhajóval), mindig volt pénz Apexre meg potikra. Tisztán NPC vette meg a halakat, így nem volt gond, ha valaki épp be akarta dönteni az AH-t. Plusz ott volt a farm, szépen lassan összevásároltam 4-5 nagy telket magamnak egymás mellett, így lehetett termeszteni rendesen a különböző dolgokat. Nem kellett ott lenni folyamatosan, de fixen hozott valamennyit, addig is, amíg távol voltam. Ha valami hasonlót itt is lehetne csinálni az nagyon tetszene.

    Kicsit így a leírtak alapján azért tartok attól, hogy ugyanaz lesz a sorsa, mint az AAnak, hogy a egymásra fognak mutogatni a KR és az EU/Us verziót kezelő stúdiók, hogy mi kinek a hibája és miért úgy van, aminek a vége az lesz, hogy gyakorlatilag akadoznak vagy megállnak a fejlesztések. Plusz talán egy kicsit félkésznek/korainak tűnik ez a start.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #70 üzenetére

    NIncs egymásra mutogatás. Ezeket egy bordában szőtték. A Daum meg elég keményen nyomatja a tartalmat, hogy beérjük a koreai verziót. Egy év max (vagy fél év), de inkább kevesebb és nem lesz már semmi verzió ütközés. Onnan könnyebb a javítgatás is.

    Azért itt is meg lehet élni horgászatból. AFK fishingben épp tegnap linkelt valaki 125k silveres halat is. Az elég szép arra hogy épp alszol (+ez csak egy hal a sokból ami beérkezik az inventoryba). De többnyire itt az aktivitáson van a hangsúly. Az ilyen passzívan is nyomható dolgok inkább csak kedves kiegészítők. Aktívan is lehet horgászni. Úgy jobb idő és energia arányosan a fogás. A farmolósdi picit itt enyhébb. Elég sokminden elérhető vadon is, vagy a meglévő NPC farmokat fosztogatva. Lehet farmokat is telepíteni, vetni és aratni. Ez lehet jobb arányban adja a ritka dropokat. +azonos energiaráfordításra többet ad (egy "vad" gathering 1-5 darab gazt ad, egy vetésből egy energiával olyan 25-38 egységnyi jön. Mondjuk az répa volt: Abból vadat még nem láttam, pedig kell, mert a lovak zabálják (szó szerint). Nem nagy költség. Istállókban is lehet venni. De azért olcsóbb. A többi magot nem is említve. Farmban kisebb a hajtás a szerveremen. Halmániások és a szakácsok is bőven bent járnak a Master szintben, de a farming az még skilled szinten tengődik a legjobbaknál is. Mondjuk sok a Contribution költsége és a magok se olcsóak...
    (CP-ből lehet a kerteket bérelni. Ezek a kertek elhelyezhető "itemek" lényegében. 3,6 és a legnagyobb darabja 10 CP-be kerül. Korlátozott a termelőkapacitás még ha mindegyikre van is contributionod)

    Mivel minden kereskedelem szinte a marketplace-be van terelve, ott meg nagy az adó, így sokkal önellátóbbnak kell lenned. Persze a szükséges termékek nagyja elérhető azért, így azt nyomsz amit akarsz. Lehet egész mással is foglalkozni és a bevételből bevásárolni a nem kapcsolódó anyagokat. (pl az XP buff teát a szörnyvadászat idejére).

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #70 üzenetére

    "Plusz talán egy kicsit félkésznek/korainak tűnik ez a start."

    Kicsit érződik hogy kapkodtak a nyugati implementálással, de a játék nem félkész. A három másik régióban elég régóta megy már a játék.

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #67 üzenetére

    "Ez az AH így furcsa. Mármint kicsit aggasztó, hogy a rendszer határozza meg az árakat és nem a piac."

    Nem nagyon értem én sem a piac működését. A piac szabályozza, de a szerver szabja meg valami rejtett képlettel az árakat, amin van egy szabadon állítgatható margin. Egész más árak vannak hétvégén, mint hétközben. Ami elég magas az a 35% adó.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #14955008 #73 üzenetére

    Gyanítom hasonlóan működik, mint WoW-ban ahogy game time-ot megcsinálják. Annak ugye fix ára van, amit a rendszer határoz meg. Ez az ára leegyszerűsítve pedig a következőképpen alakul (illetve kb. fél éve így volt, azóta lehet finomítottak rajta):
    - A rendszer bizonyos időközönként figyeli a kereslet / kínálat arányát. Mivel wow-ban csak berakni lehet dolgokat "venni akarok" táblát nem lehet kitenni (nem tudom ez BDO-ban hogy van), ezért ez nyilván azt jelenti, hogy van-e egyáltalán bent token, és ha van, akkor legutolsó vizsgálathoz képest nőt a számuk vagy csökkent. A vizsgálati időköz függ attól, hogy mennyire stabil a termék ára (mennyire nagyot változott legutóbb). Ha stabil, akkor ritkán (mondjuk 1 óránként) változik az ára, ha instabil, akkor 10-15 percenként
    - Ha vizsgálatkor a kereslet nagyobb, mint a kínálat, akkor elkezd nőni a token ára
    - Ha vizsgálatkor a kínálat nagyobb, mint a kereslet, akkor elkezd csökkeni a token ára
    - Mindkét esetben a változás nagysága függ attól, hogy mennyire nagy az eltérés a kereslet és kínálat között (sokkal jobban nő az ára ha egy token sincs bent, mint ha előző vizsgálatnál 90 token volt bent, mostaninál pedig 80)

    WoW-ban ráadásul ez úgy működik, hogy ha beraksz 50ezer goldért egy tokent, akkor ha azt tegyük fel csak 2 nap múlva veszik meg 30ezres áron, te akkor is 50ezret kapsz érte (igazság szerint a berakás pillanatában megkapod a goldot ha jól tudom, eddig csak vettem tokent). Persze ez fordítva is igaz, ha te még 30ezerért raktad be, de közben felment az ára 50ezerre, akkor is csak 30ezret kapsz érte (nyilván hosszú távon ez kiátlagolódik).

  • tyielow

    aktív tag

    válasz #14955008 #73 üzenetére

    hát igen, tegnap megtapasztaltam (eddig fel se tűnt)
    3 db shadow gem-et tettem be. a 600.000 silvernél ez már több, mint 200.000... csak puszira elviszi a rendszer :O
    van direkt trade? mert trade channelt sem láttam még nagyon.

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz tyielow #75 üzenetére

    Elvileg lehet tradelni... potiont. Azt ennyi. Nincs item trade. Bezárták a kaput a p2w és gold/silversellerek előtt. Ha eladsz valamit vedd le a harmadát és kerekíts lefele. Kb ennyit kapsz. Nem akarják hogy Marketplace flipperek nyerészkedjenek úgy tűnik... :Y

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Tegnap azért kicsit kóstolgattam a játékot. Valkyre lett, amíg nem jön a BD. Ha jól értettem altot úgyis könnyebb már húzni, maximum a profession-ökkel csínján bánok ennél a karakternél.

    A "rossz" hír az, hogy a combat rendszer baromira bejövős. Engem valamiért az ősrégi Fighting Force című játékra emlékeztet, meg nem mondom miért. Nem a szokványos MMO harc, az biztos, még a GW2 rendszere is unalmasnak tűnik ez mellett.

    A Node-okat még nem értem, az NPC-k minijátéka már kb. megvan, csak azt nem tudom, hogy mire jó. :DDD Egyedül az a fekete vacak hangja idegesít, ami a questek egy részét adja.

    Szóval asszonnyal le kell ülnöm, hogy kéne 50 Eur a családi kasszából.... :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #77 üzenetére

    Hogy lehet "kóstolgatni" a játékot anélkül hogy megvenné az ember? :)

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Cathfaern #78 üzenetére

    Egyik cimborám megvette és olyankor kap vendég kulcsot, ami 1 hétig érvényes. Amennyire láttam nagyobb megkötések nélkül lehet játszani, bár lehet, hogy csak nem tűnik fel a dolog nekem. Ha végül megveszem, akkor egyet fel tudok majd ajánlani (akár neked is, ha akkor még aktuális lesz).

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #77 üzenetére

    a jó régi Fighting Force :D :D nézd meg akkor a Berserker kasztot :D

    idővel a kis fekete segglyuk meg fog nőni és a hangja is változik, hogy megnyugodj :D
    az NPC-kkel való beszélgetésnek még nem jöttem rá mi értelme van. Azt tudom, ha pl. egy új farmra érkezek, és ott 1 quest adó NPC, nem csaphatok le rá, hogy jöhet a Q, mert kiírja, hogy nem tudok vele beszélgetni. És akkor veszem észre, hogy a mellette álló farmvezető főmuksi az, aki miatt idejöttem egy Q révén, előtte vele kell dumálni, csak utána mehetek a többiekhez.
    Ezt az Amity levelt sem értem. A Valenas cooking vendort már felhúztam level 2-re de nem látok különbséget.

    Az az 50 EUR inkább csak 30 :) SZVSZ!

    YouTube: toty1ka

  • pokers

    senior tag

    Szerintetek nincs ez a game egy kicsit túlárazva?
    A jutub vidik alapján nagyon bejönne a világa, alapból is szeretem a sandbox és rpg játékokat, de mikor nessajnak teljesen le kellett vennie a grafikát FHD-n hogy játszható legyen, kiábrándultam belőle. Pedig neki nem hiszem hogy lowend vagy midrange pc-je lenne :Y

  • tyielow

    aktív tag

    válasz pokers #81 üzenetére

    pedig nála valami nem stimmel, láttam a BDO-s vidijét, sokat tölt valóban. nálam pik-pak bebootol a játék :) és nincs erőművem.

    Túlárazva? Nézzünk körül Uplay-en és Originen... :)

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz pokers #81 üzenetére

    A játék nem túlárazott és simán fut magasabb részletességen is nem "Csúcs" géppel. Alkalmanként van amit hasznos kikapcsolni, vagy visszavenni egy picit mégis. Pl worldboss killnél amikor 1-300 ember gyepálja kis területen ugyanazt a monstert, akkor hasznos lehet ha kikapcsolod a "Más játékosok effektjeit". Bár ha neked 300 helyröl villódzó effektfelhő kell, akko rmégse. A 30 ójró nem sok egy teljes játékért ami nem is csak 20 óra játékidőt ad.

    tyellow: ha ápolgatod az NPC-kicsi lelkét, akkor boldogok lesznek és segítenek neked. A kis állapotjelző kör külső oldalán jelzi mik érhetőek el egy-egy NPC-nél adott Amity szint mellett. EZ lehet quest, információ, vagy item is. Amígnem éred el az adott szintet, addig például a jobb itemeket nem adja el neked. Vagy nem hozza szóvba az új infókat. Az új infók összeszedegetése azért hasznos, mert növeli a maximális energia értékedet. Az meg hasznos. Többet tudsz tartalékolni. Nem mindegy hogy mire hazaérsz addigra 300 energiát, vagy 50-et tudsz felhasználni. Persze ha úgyis áramtalanítod a gépet és csak 40 jön össze fél nap alatt, akkro mindegy. Megfelelő ágyikóban online szunyálva óránként 60 pont regenerálódhat (ingyenes, craftolt, vagy játékban NPC-től vett ágyaknál 3 perecnként 2 pont regenerálódik, pénzes ágyon heverve 3).

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz tyielow #80 üzenetére

    Hát igazából az ágy az ugye Cash shop only, plusz van 1 pet és az a kettő együtt több, mint 20 eur, ha utólag veszem. (Lovat nem számítom, az beszerezhető simán) Már ha jól láttam. Így már az elején túl lennék a vásárláson, aztán nem később kéne ezzel tökölni. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #84 üzenetére

    Mindegyik csomagban van pár "house decor". Ezekhez tartozik az ágy. Lényegében ha azt választja a kedves user, akkor a cash shop ágy nem p2w content. Ha meg nem azt választja, akkro ne sírjon. MOndjuk én átsiklottam felette. Nme kell a csicsa. Én játszani akarok. Kb egy hónap után nézegettem, hogy ágy is lehet, de nincs sehol semmi infó van-e hatása. Aztán van. Ugyanaz a 3 energy/3 mint mintha utólag vennél másik ágyat. Annyi a korlátozás, hogy 2, vagy 3 setből bálaszthatsz. A teljes pearl shop ennél bőségeebb most már.

    A nagyobb pakk ad egy petet, egy közepes pacit és a sípot. Az is hasznos- Nem kell visszacaplatnod a pacihoz, vagy keresgélni hol van a tömegben. Megfújod a sípot és jön a paci. Ez is vehető, de szerintem a pet+permanent síp több mint 20 euró...

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #85 üzenetére

    Hát ja, azért mondom, hogy összességében az 50 Eurós jobb vételnek tűnik arányaiban. Majd asszonynál rákérdezek, hogy hogy áll a családi kassza, ő nálunk a "könyvelő", én csak keresem a pénzt. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • #14955008

    törölt tag

    válasz pokers #81 üzenetére

    A játék nincs túlárazva, de a pearl shop az nem olcsó. Nem kötelező onnan venni semmit, de úgy van kitalálva, hogy vegyen belőle az egyszeri játékos. Értem ez alatt, hogy tényleg el lehet játszani anélkül, de akit beszippant a játék az úgyis venni fog valamit. Nem problémaként mondom, mert egy ilyen monster MMO-nak fenn kell tartani magát valamiből. Inkább úgy fogalmazok, hogy relatív a túlárazás fogalma. Számold ki egy fix havi díjas MMO mennyit visz el. Itt pedig néha egy pearl item jöhet (mert meg érdemli a játék, kényelmet is ad), valamint nem vagy időhöz kötve.

  • mikromanus

    veterán

    válasz #14955008 #87 üzenetére

    Semmi se kötelező. Ugyan kényelmes a +150 fontnyi teherbírás, de anélkül is lehet játszani. Hasznos a 8 euróért +8 hely az inventoryban, de szerezhetsz napi belépéssel a loyalty-ért is pár helyet és rengeteg questes extra hely is szerezhető. Városokban se elérhetetlen a több tucatnyi hely. Ha AKARSZ, akkor persze tudsz fizetni. Nem kötelező, de lehet. Én az elején adtam többet. Elégnek tűnik a kezdőpakk is. Pár extrát még ki se használtam... mert nem értem még el odáig a nagy grindben hogy értelmezzem jó-e valamire, helyfoglalónak meg nem váltottam ki. . :C

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz mikromanus #88 üzenetére

    Lehet rosszul hangsúlyoztam, de a nem kötelező igen az tényleg úgy van. Csak sokan össze mossák azzal, hogy a játék drága, holott a pearl itemek miatt drága a nagyobb pakk, mert az alap csomag köbö ugyanannyi, mint egy normál játék.

  • birno

    addikt

    Megvettem en is a jatekot, de eddig tobbet neztem videokat mint amit jatszottam vele. :D
    Erdekes az elgondolas, hogy a geared siman at lehet adni az altoknak, nem kell mindent kifarmolni ujra, meg hogy ha jol ertettem az egyik alton vegzett cselekves, pl eves, kihatassal van a masikon levore, ami eleg fura, de jol hangzik, meg hogy minel tobb alt van annal nagyobb az energy pool stb.
    Amit eddig nem hallottam es erdekelne, hogy ha az egyiken felhuzok egy professiont x szintre akkor annak van kihatasa az altokon?
    Tehat mondjuk lassan, de novekszik az O szintjuk is vagy legalabb gyorsabban lehet naluk felhuzni azt a profot?
    Bar ha ott sincsenek soulbound cuccok, akkor sok ertelme nincs is tobb alton felhuzni ugyanazt.

  • #14955008

    törölt tag

    válasz birno #90 üzenetére

    Amit eddig nem hallottam es erdekelne, hogy ha az egyiken felhuzok egy professiont x szintre akkor annak van kihatasa az altokon?

    Nincs, minden altnak saját skill szintje van.

    Szerintem bőven nagy segítség, hogy az energy pool, knowledge közös (amity-ben hatalmas előny). És nincs szint korlát, hogy mekkora cuccot raksz az altra. Kivéve a professionos öltözet, mert az skillhez van kötve.

    [ Szerkesztve ]

  • mikromanus

    veterán

    válasz #14955008 #91 üzenetére

    Ja. VAn hatása. A kis karakterek emiatt nagyon fogják szégyelni magukat milyen kis jelentéktelenek. Amúgy semmi hatása. A Max energy keret azonos lesz és közös a contribution. Ugyanazokat a town storage-ket használják. Kb ennyi.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    Heti karbantartás elindult. Délután visszatérnek a mobok amik vissza is ütnekI. :DDD
    Április 13-ai patch notes. Viszlát tojásvadászat!

    Némelyik chanel néhány nap után kicsit megzápul ilyen téren. Chanel reset csak egyszer volt eddig. Hamar megvan. Nem tudom miért nem csinálják rendszeresebben. Mondjuk egy javítás hasznosabb. Nem nagyon bírják a szerverek egy hétig a terhelést úgy tűnik. Előfordulnak bakik...

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #94 üzenetére

    Ha jól látom akkor ebben még nem jött be a blader. Egyik cimborám aki játszik mondta, hogy elvileg most jön. Vagy lehet a jövő heti karbantartásra gondolt? :B

    Alt karakternél egyébként a node-ok is külön vannak? Van egy közös bank ami összeköti a karaktereket, egy közös vagyonnal?

    Cathfaern: Otthon elsimítottam az ügyeket, így a közeljövőben szerintem benevezek rá, akkor küldöm privátban. Division lett volna az alternatíva, bár nem ugyanaz a kategória, a legutolsó patch megmutatta, hogy az Ubisoft nem változik meg, felesleges pénzt adni a játékaikért.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • pokers

    senior tag

    Ki melyik classal játszik, és miért pont azzal?
    Nem tudok dönteni, melyiket válasszam :DDD

  • tyielow

    aktív tag

    válasz pokers #96 üzenetére

    Berserker. Melee nekem első nekifutásra mindig biztosabbnak tűnik az efféle játékokban.
    Na meg mert forma kinézete van és fickó. Remélem mire oda eljutok, hogy altot húzzak, már lesz nemtől független kasztválasztás. Nem szeretem a nyivákoló cicababákat :U Na meg mégsem az a full tank :) Bevált.

    A ninjára még várni kell, 1 hónap kb. szerintem

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz tyielow #97 üzenetére

    A berserker inkább faltörő kos, vagy nem? :) A harcos a tankosabb(?).
    Warrior-valkyre és withc-Wizard. Ezek azonosak azt hiszem. A többinél vagy csak megkötve nem és kaszt választásban. Én Wizarddal nyomulok. A caster és távolsági nagy kedvencem és elég jó buffjai is vannak (AoE healing, casting speed buffok, feltámasztás). Ha esetleg azzal kell megvesztegetni a társakat hogy bevegyenek partyba. :DDD
    Meg látványos és pusztító skilljei. Ha van kis meatshield az azért jó, mert ezeknek van némi cast ideje, vagy hosszan leköthetik a karaktert. Mondjuk nekem a Rambowizard is bejön. Megy azt bombázza az ellent instant magic arrowokkal, meg az ellen háta mögé csusszan és jól hátbalövi... húszszor mielőtt meg tudnának fordulni. :C

    A Berserker is jól néz ki. Annyira nem jött be, de alt karakterrel játszottam kicsit. Megragadja az ellenfelet és földhözcsapkodja. Azon behaltam. el van nagyon találva. Pankrátor alkat.

    (#95) CactuS
    A városi inventory és a contribution felhasználás közös. Ha megvetted a csomópontot egynél, akkor megvan mindnél. A petek is közösek. A ló, az viszont annál a karakternél van, ami legutóbb használta. Az energi maximális szintje közös, az aktuális nem megosztott. (mindegyik karakter külön regenerálódik).

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • pokers

    senior tag

    Az mennyire gáz, ha férfiként egy női karit néztem ki?
    Skyrimben is mindig női karijaim voltak :) És emiatt nem igyexem játszani a Witcher3-mal, hogy ott kötött a férfi karakter :U

    Olvastam, hogy a Sorcerer difficultyja very hard, ez mit jelent? Mert vele is szemezek :C

    [ Szerkesztve ]

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz pokers #99 üzenetére

    Nézd, férfiként inkább bámulok egy női segget a következő 2-3 ezer órában, plus keleti vérvonal miatt a férfi karakterek jó eséllyel b*zisabbak. Nekem a legtöbb MMO-ban inkább női karaktereim voltak. Pont elég szívás volt Wowban male elf paladinnal a rózsaszín harisnyás armorban rohangálni...

    Nálam most a Valkyre megy, bejön, de bladerre fogok váltani, ha bejön az EU-ba is.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák