Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dArk-

    csendes tag

    Ha az lesz a helyzet mint a bitforce single-el, akkor egyelore nem kell aggodnia a GPU-val banyaszoknak :)

    Egyebkent ki melyik pool-t hasznalja? Mi egyelore slush-et neztuk meg, de a speci sulyozos szamitasa annyira random eredmenyeket ad, hogy nem nagyon tudunk vele szamolni :\

  • dArk-

    csendes tag

    válasz #24650752 #43 üzenetére

    Jaja, az elozo csalad meg FPGA volt, ezekben meg mar ASIC van. Azert az igy is hihetetlen, hogy a Jalapeno 3.5GH/secet fog tudni usb-rol taplalva, ami ~5W fogyasztast jelent.

    En inkabb arra gondoltam, hogy a jelenlegi single eleve tobb hetet csuszott a meghirdetett idohoz kepest (nameg a beharangozott specit sem teljesitette, ezert lett olcsobb 100 USD-vel), es a szallitasban is tobb hetes csuszasok vannak. Ezalapjan marcius eleje elott nem lesz senkinek bitforce ASIC unitja, mar ha tenyleg letezik egyaltalan :)

  • dArk-

    csendes tag

    Aaaa, nem latogatjatok a bitcointalk forumot? :)

    Az elso sajtokozlemenyben irtak valami olyasmit. hogy a Jalapeno egy kavemelegitore fog hasonlitani. Nem igazan tudtam hova tenni, de az emlitett forumon a BFL megerositette, hogy egy mini fozolaprol van szo. Szamolja a hash-eket, es kozben melegen tartja a bogred. Itt irtak azt is, hogy ha csak banyaszni akarsz vele akkor csak USB-re van szuksege, kulso tapot csak a melegito funkcio igenyel. Innen az 5W fogyasztas, es akkor meg nem beszeltunk azokrol akik tovabbi takarekossagbol olcso USB-s routereken hasznaljak a mostani FPGA-kat. Egy 8.000 Ft-os TP-LINK (ami pl. nepszeru mining host) szerintem jo ha 500mA-t lead az USB portjan, es ez mar csak 2.5W.

    A pre-ordereket ugy fogjak teljesiteni, hogy minden nap postara adjak a legyartott mennyiseg felet beerkezesi sorrendben, a masik felet pedig sorsoljak a teljes varolista kozott. Igy van nemi eselye azoknak is, akik a lista vegen vannak.

    Nem nagyon van most idom elotoruni, de mintha lattam volna hivatalosan bejelentett delayt is jovo februarig.

    Es meg egy erdekesseg. Az egyik legnagyobb banyasz vallalkozas bejelentette, hogy a folyamatos kesesek / hitegetes miatt nem hajlandoak bitforce termekekre valtani, inkabb kivarjak a 28nm-es FPGA-kat. Ezek elmeletileg megkozelithetik az ASIC unitok sebesseget es fogyasztasat, de ha becsodol a bitcoin biznisz nem valnak papirnehezekke :)

  • dArk-

    csendes tag

    válasz soldierboy #81 üzenetére

    Ennel azert osszetettebb a dolog, pl. figyelembe kell venni a difficulty valtozasat is. Mi sajnos eleg keson, iden szeptemberben kezdtuk 1 kartyaval, aztan persze jottek hozza ujabbak. Volt par leallas is, igy nagyjabol azt lehet mondani, hogy ca. 2 honapot szamoltak osszesen a kartyak 1.6GH/sec-el (2db 5850 es 1db 5970, minden mag 400MH/sec-et tud)

    A kartyak osszesen 120e-be kerultek, es a tegnapi BTC eladasunkkal eddig 80e-t kerestek osszesen.

    Szoval nagyjabol stimmel amit elore szamoltunk, hogy minden kartya kb. 3 honap alatt keresi vissza a sajat arat. Ha most kezdenenk persze mar mas lenne a helyzet. Illetve mindez termeszetesen ingyen arammal ertendo, szeptemberben egy kartya bevetelenek nagyjabol a felet vitte volna el az aram ha azt is ki kell fizetni.

  • dArk-

    csendes tag

    válasz #24650752 #84 üzenetére

    Szabad, persze. Valtani a bitcoin.de marketen szoktunk SEPA atutalassal, altalaban 2 munkanapon belul megerkezik a penz az OTP-s szamlara. Banyaszni pedig a deepbiten szoktunk egy modositott phoenix verzioval ami egy proportional es egy pay per share worker kozott ugral, igy 10-15%-al folotte van a tiszta prop vagy pps bevetelnek.

    Es itt jon be az elso problema, mert barmennyire allitja Tycho, hogy a deepbit honapok ota nem kapott DDoS tamadast sajnos folyamatosak a leallasok. Egy darabig jol ment a hostname helyett egy olyan IP-t hasznalva ami nem is szerepel az A rekordok kozott, de mostanaban sajnos az is gyakran ledobal :\

    Kiprobaltuk egyebkent az mtred-et is, mert elvileg az a legjobban fizeto pool jelenleg (0% pps), de azt kell mondjam a bekuldott share-ek szama koszono viszonyban sem allt azzal amit elkonyvelt a pool :(

  • dArk-

    csendes tag

    válasz deadwing #88 üzenetére

    0.5%, azaz 5 ezrelék a jutalék. Vásárolni csak akkor tudsz ha ellenőrizték a számlaszámod, ez nekem a mai napig nem sikerült - az OTP Direkt ugyanis levágja a közlemény végét, így nem látszik az auth kód amit küldenek. Eladni viszont rögtön lehet, és a normál eladások azonosítói helyesen jelennek meg (itt már nem olyan hosszú a közlemény..)

    Az eladásról röviden: először fel kell töltened a bitmarketes címed bitcoinnal. Utána ha választasz egy vételi ajánlatot zárolják a megfelelő mennyiséget, innentől ugye két esélyes a dolog. Ha megérkezik az átutalás visszaigazolod, és végleg levonják. Ha nem érkezik meg akkor kérheted az adásvétel megszakítását - nekem erre még nem volt szükségem, probléma esetén gondolom a vevő által bemutatott tranzakciós adatok alapján döntik el, hogy nálad marad-e az összeg. Valahol olvastam olyat is, hogy azért jók a SEPA átutalások, mert a tranzakció azonosítók valódiságát ők is ellenőrizhetik mint harmadik fél.

    Meg kell még említeni a rating systemet - a vaterához hasonlóan lehet pozitív/negatív értékeléseket adni, ezek alapján bronz/ezüst/arany fokozatú userek vannak. Egy ajánlat beadásakor el lehet dönteni, hogy milyen fokozatú userekkel akarsz üzletelni. Amíg bronz voltam előfordult, hogy nem tudtam eladni, mert magasabbat kért a vevő. Jelenleg ezüst vagyok - ehhez 25BTC forgalom, 5 sikeres tranzakció, és 70% pozitív értékelés kell minimum.

  • dArk-

    csendes tag

    válasz #24650752 #91 üzenetére

    Igen, a mostani rendszerukben workerenkent tudod megadni, hogy prop vagy pps modban szamoljak el. A legegyszerubb modszer az, ha minden longpoll uzenetnel atallsz prop modba, majd a megfelelo ido eltelte utan pps-be. Mi annyival bonyolitottuk, hogy csinaltunk egy daemont ami a blockchain analizalasaval probalja megtalalni a leggyakoribb deepbit relay IP cimeket, es csak akkor valtanak a workerek, ha velhetoen a deepbit talalt blokkot. Persze mivel a relay nem feltetlenul az aki kiszamolta a blokkot azert igy is gyakran valt tevesen a modok kozott :)

    En szemely szerint nem biznek benne, hogy itthon barki is idoben fog ASIC alapu eszkozt kapni a szolo banyaszathoz. Ha befejezik vegre a datumok tologatasat es elkezdenek szallitani meg akkor is hosszu a lista, szoval szerintem lesz par difficulty allitas mire itthon a kezebe kerul valakinek az elso darab. Ne felejtsetek el, hogy ugyan ket hetre probal beallni a valtasok intervalluma, de ha hirtelen megugrik a teljesitmeny akkor a szamolt blokkok szama alapjan akar naponta vagy orankent is valtozhat mire beall a megszokott ket hetes idore. Mi egyebkent nem is rendeltunk beloluk, ha a GPU korszak lezarul kivarunk 2-3 honapot, aztan szamolgatunk, hogy megeri-e rendelni.

    GPU menekulesi utvonalnak a litecoint nezegetjuk, igaz instabil a miner igy a kartyak mar a backup serverekben sem maradhatnak majd :) Illetve talaltam egy ilyet nemreg: vanitypool.appspot.com - a lenyeg, hogy ha valaki szeretne egy ilyen egyedi cimet: 1deadwing3h6sh58fh48f84jhdf84u... felteszi a vanity poolba, beallitja mennyi jutalmat ad a megtalalonak, majd a sajat kliensevel GPU-val lehet kerestetni a cimeket. A jutalom termeszetesen aze a usere aki megtalalta az adott cimet.

  • dArk-

    csendes tag

    válasz asaca #6366 üzenetére

    Hamarabb kigenerálják az összes BTC-t szerintem, minthogy összehozod azt az egyet GPU-val.

    Ha már megvannak a kártyák és ingyen van az áramod csinálj egy SMOS pendrive-ot, és kezdj litecoint bányászni.

  • dArk-

    csendes tag

    válasz Elbandi #6425 üzenetére

    Én nem fizettem még vele, kivesszük inkább készpénzben.

    Az LTC-t a btc-e.com -on tudod minimális jutalékkal BTC-re váltani.

    A BTC-t pedig a bitcoin.de -n tudod eladni, a vevő SEPA átutalással fizet.

  • dArk-

    csendes tag

    válasz #24650752 #6427 üzenetére

    Ohh köszi :)

    Igazság szerint nem nagyon jártam egy ideje a fórumon, de megválnék a közeljövőben pár hardware-től, és ha már beléptem gondoltam megnézem mi újság bitcoin téren :)

    [ Szerkesztve ]

  • dArk-

    csendes tag

    válasz #24650752 #6429 üzenetére

    Neeem, csak pár fölös cucc itthonról. A nagy ASIC mániából mi kimaradtunk, mert mire ideérnek már jó ha az árukat visszahozzák. Nemrég szúrtuk ki véletlenül a jelenlegi árfolyamokat, és kiderült, hogy van még 2.2 BTC-nk amit elfelejtettünk eladni, meg 33 LTC amit 2 nap GPU teszteléssel hoztunk össze anno és most az is ér 1.2 BTC-t :)

    Így aztán arra gondoltunk előszedjük a miner gépeket és bányászunk kicsit amíg megjönnek scryptre is a céleszközök, amiből ha minden igaz ezúttal lesz angol gyártású is.

    Akkor szeretném egyébként nyakon szúrni magam ha belegondolok, hogy pont egy éve adtunk el 27 BTC-t valami 120e forintért, mai árfolyamon meg ugyanez 5 milla fölött lenne.. Nade mindig tanul az ember valamit, amit most termelünk annak majd csak a 80%-át fogjuk beváltani, a maradékot meg eltesszük későbbre :D

  • dArk-

    csendes tag

    Jaja minket csak a profit vezérelt amikor elkezdtük :) Voltak ugyan más terveink a kártyákkal ha bitcoint bányászni már nem lesznek jók, de idő hiányában sajnos nem lett semmi a projectből :\

Új hozzászólás Aktív témák