Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hujikolp

    őstag

    válasz Djtil #18483 üzenetére

    "Irtad,hogy parhuzamosan merjem."

    Nem azt mondtam, hogy így mérd az áramot, hanem így méred te, ami nem jó! Áramot nem párhuzamosan kell mérni, hanem sorosan, sorba kötve a terheléssel. Így multiméter kisöntöli az áramot és hibás mérést kapsz.

    "1. hogyan kellene ezt pathuzamosan merni?"

    Úgy kell párhuzamosan mérned az áramerősséget a muliméterrel (a labortáphoz viszonyítva), hogy sorba kötöd a terheléssel. :K

    "az agon az egyik mosfet zarlatos volt(drain-sorce 0.8ohm) megszunt a zarlat,a pad source ra akartam injektalni 1V 3A.Ratettem a 3A ,de nem melegedett semmi."

    Azért nem melegedett semmi, mert a FET mögötti áramkörnek magas az impedanciája. Azok nem fognak melegedni. Ha más alkatrész is zárlatos, akkor az melegedett volna.

    "A multi fekete merocsucs a foldon volt a piros a source-on.Ezt hogyan kellett volna mernem helyesen parhuzamosan,mert ez kavart be.Azt hittem a multi adataibol,hogy rossz a tap es nem rak ki eleg aramot."

    Ebben az állapotban, te 2 mérést tudsz elvégezni. Tápegység nélkül, csak a multiméterrel: ellenállás mérése. Fekete a földön, piros a source forrpontján. Ha jó az áramkör, akkor vagy szakadást kell mérned, vagy kiló Ohm-os tartományt, de semmiképpen sem 10 Ohm körül.

    Ha áramot akarsz beinjektálni, mert még mindig zárlat lenne ott, akkor elég csak a tápegységen leolvasni az áramerősséget. Ha 1A-t mutat a korlát miatt, akkor továbbra is zárlat van valamerre.
    Viszont amennyiben 1V-ot mutat továbbra is, ha ráteszed, akkor már nincsen zárlat, a magas impedancia miatt nem vesz fel áramot.

    Remélem sikerült megválaszolnom a kérdésedet és így már világos lesz :)

    Edit: uhh, elfelejtettem lapozni, nem láttam a további hozzászólást. Örülök, hogy sikerült tisztázni ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák