Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Medve8Bp

    csendes tag

    Nincsen nagyobb király vállalat a Corningnál.
    Velünk vannak egy-két évtizede a mobilokon, minden évben előjönnek a legstrapabíróbb üveggel és minden évben valahogy egyre több a behálósodott elő- és hátlap a telefonokon. Nincs olyan ember a környezetemben - magamat is beleértve - akinek ne lenne betörve valamelyik oldal a telefonján. És senki nem kérdezi meg a Corningot, hogy gyerekek ez akkor most hogy van?
    Értem, tok és kijelzővédő a válasz, de akkor miért fizetjük meg a telefon árában a Victus 2-t? Akkor miért nem újrafelhasznált öblítős dobozból van a telefon hátlapja, ha úgyis tokba kell tenni Corning Jánosék miatt?
    Veszek egy telefont 600ezerért és ebben a döntésben benne van az is, hogy jó esetben van egy kultúrált designja, plusz fasza érzés hozzányúlni, minőségi anyagokból van összetéve. De azonnal be kell tennem egy tokba, ami vagy nullázza a design-t vagy esetleg átlátszó, ezesetben viszont nem lehet se bőr, se kevlár, se semmi, csak egy szilikonnak becézett műanyag szar. Végülis töklogikus az egész sztori.

  • Medve8Bp

    csendes tag

    válasz Ricardo #7 üzenetére

    Nem dobáljuk, csak nem középsulis diákok vagyunk. Nekem például van 3 kiskorú gyermekem. De azt hiszem, hogy a mondanivalómnak nem az általad idézett rész a lényege és gondolom pontosan érted azt a jelenséget amit leírtam.

  • Medve8Bp

    csendes tag

    válasz HThomas #6 üzenetére

    Egyet is értek meg nem is. Persze, régen is kopott és tört. De maga a kijelő méret, ezáltal az üvegszerű felület elhanyagolható méretű volt, másfelől azért simán voltak cserélhető előlapok, hátlapok a készülékeken. Most az egy másik kérdés, hogy anno fizettünk-e KSH mediánbér kétszeresét telefonért - talán nem.

  • Medve8Bp

    csendes tag

    válasz ujvendeg #9 üzenetére

    Kedves Ujvendeg,

    - nehéz nem üvegjellegű borítással telefont venni a flagshipek közül, főleg Apple és Samsung vonalon, mást nem vehetek a munkáltatóm miatt, de magam sem akarnék - ezeket a körülményeket nem tudhatta, de sebaj,
    - marketing területen dolgozom, tisztában vagyok a vállalati ígéretekkel - pont emiatt hívtam fel a figyelmet a Corningra, ami még a vállalatok között is kiemelkedően arcpirító,
    - egyetlen szóval sem említettem, hogy gyakorta vennék félmilliónál drágább telefont, jelenleg egy majdnem 4 éves Galaxy Note 10-em van, amit anno bőven félmillió alatt vettem - ezeket a megjegyzéseit a saját képzeletére alapozta, cinikusan gratulált is ahhoz amit elképzelt. Elképzelhető, hogy idén meg fogom venni az új Galaxy S23 család valamely tagját. Amikor 14 éves gyerekek hada szaladgál a legdrágább iPhone-okkal, akkor talán nem haragszik, ha 3 gyerekes családfőként, 20 éves folyamatos munkaviszonnyal megengedek magamnak egy új telefont. Ezzel én nem kérkedtem és hát végülis egy mobilos médiumon vagyunk, nem? Sajnálom, ha nem jött össze az élet és csak az irigység maradt, van ilyen.
    - a szilikon tokot nem minőségében kérdőjelezem meg, hanem személy szerint én nem szeretem őket - a jobb minőségűeket sem - ezen túllépve pedig arra az ellentmondásra hívtam fel a figyelmet, hogy a rettentő drága telefon, rettentő fejlett Victus 2-jére végül rákerül egy 5-50ezer Ft értékű műanyag valami.

    Remélem, hogy sikerült tisztázni minden olyan kérdést, ami félreérthető volt. Kívánok önnek sok sikert az életben. Üdv!

  • Medve8Bp

    csendes tag

    válasz Ricardo #13 üzenetére

    A telefonokkal kapcsolatos legtöbb baj manapság az elő-hátlap törés. Ez az első ok és érv, ami miatt pl. biztosítást próbálnak mellé köttetni. Marketing területen vagyok, értem amit mondasz, csak valahogy a Corninggal kapcsolatban soha nem olvasok negatív hírt vagy kommentet - pedig indokolt lenne. Egyszerűen túl nagy a difi az ígéret és a valóság között. Lehet, hogy a mosópor nem annyira hatékony, mint a reklámban, de azért koszosabb sem lesz tőle a ruha. :D Tudom, a kijelzőt sem a Corning töri össze, hanem én, de azért ha megengeded én még véletlenül sem tudok tapsolni egy olyan hírnek, hogy a legújabb flagship a legeslegújabb Gorilla-t kapja meg. Annak örülnék, ha az lenne a hír, hogy xy gyártó szakított a Corninggal, mert nem volt az igazi és találtak jobb megoldást. És/vagy szarnak az egészre, 100 dollárral kevesebb a telefon és mindenképp tedd tokba.

  • Medve8Bp

    csendes tag

    válasz HThomas #12 üzenetére

    jahm, mondom, alapvetően egyet értek, persze volt 1-2 kivétel, de nem is hallgattuk ennyit, hogy mennyire törhetetlen és karcolhatatlan a cucc, meghát amit írsz az pedig 100. Sőt tulajdonképpen, ha leszivárognának a dolgok, akkor nem is vennék flagasipet soha.

Új hozzászólás Aktív témák