Új hozzászólás Aktív témák

  • Hegyirabló

    veterán

    Sziasztok!

    Beírom ide is a gondomat, más is küzdött már ezzel itt (írtam nekik), de hát ha tud valaki valamit. Annál is inkább, hogy egyre többen mondják, hogy ez alaplap hiba.

    Random, kiszámíthatatlanul összeomlik a Windowsom. Van, hogy két napig hibátlan, van, hogy naponta kétszer. A hibaüzenet a következő:

    Eseménynapló ezt írja:

    A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása. (Ez a szöveg senkit ne tévesszen meg, bár energiaellátásról ír, egyáltalán nem biztos, hogy ez táphiba, csak Microsofték ilyen hülyén fogalmaznak.)

    Megbízhatóságfigyelő meg ezt:

    Az előző rendszerleállítás (dátum, idő) váratlan volt.

    Amit eddig csináltam:

    - Windows 10 Pro 64 eredeti újratelepítés (újratelepítést követő ötödik percben megint összeomlott)
    - Újra engedélyeztem a hibernálást, kikapcsoltam a gyorsindítást
    - Öt órás AIDA Stabilitás Tesztet futtattam, semmi gond nem volt alatta
    - Rendszer SSD-t teszteltem Hard Disk Sentinellel majd HDD Tuneal is, nincs hiba
    - Alaplapi BIOS-t frissítettem legújabbra
    - Memtest futott 3,5 órát/modul, jelenleg fut mindkét modullal, eddig hibátlan
    - Szétszedtem és összeraktam újra a teljes gépet

    Hardvereim:

    - Asus Prime X370-Pro (egy éves, garis), itt megnézhető
    - Ryzen 5 2600 (egy éves, garis, nincs húzva)
    - G.SKILL Aegis 3000MHz F4-3000C16D-16GISB (egy éves, garis, nincs húzva)
    - Asus R9 380 4GB Strix (4-5 éves, nincs húzva, 8-10 régebbi játékot játszottam ki vele)
    - Thermaltake Hamburg 530W (öreg, 5 éves, Sirtec /minőségibb/ belsőjű, nem volt agyonterhelve)
    - Kingston SV30037A120G (rendszer SSD, ez egy gyenge láncszem, öreg is, 7 éves, nem is annyira jó, de Hard Disk Sentinel szerint Teljesítmény 100%, Kondíció 94%)
    - Toshiba DT01ACA050 (tárolós, program telepítős 500GB HDD, hamarosan tesztelem)
    - Crucial CT500MX500SSD1 (jelenleg csak torrentre használt, zsír új SSD)

    Hőmérséklet értékeim teljesen jók, négy nyitott Firefox böngészővel, torrent és levelezőkliens futása mellett 33-35C a CPU, 50C a VGA, 35C az alaplap.

    A legutóbbi fagyás/leállás egy újraindítás közben volt, miközben megmozdítottam (előrehúztam tíz centit) a gépet.

    Le kell írnom, még ha ciki is, néhányszor eljátszottam azt, hogy a telefon USB-C kábelét rossz helyre dugtam hátul, valószínűleg rövidre zártam vele a lapot, és olyankor újraindult a gép.

    Így néz ki az eseménynapló, illetve a kulcsszó (70368744177664),(2)

    alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

    Bármilyen ötletet, javaslatot örömmel veszek, veszteni valóm már nincs.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Aquila non captat muscas.

Új hozzászólás Aktív témák