Aktív témák

  • chidori

    friss újonc

    Üdv mindenkinek!
    Nem tudom, hogy jó helyre írok e, nem tudom hogy a sok topic között volt e már hasonló téma (tehát ezért ne kövezzetek meg), de bízom benne, hogy valaki fog tudni választ adni a problémámra!
    Van egy DELL Optiplex 990-es DDR3-as; gyári alaplapos gép.
    Op: Win10 Pro
    SSD: 240GB (itt van az op.)
    HDD: 300 GB
    CPU: Intel i5-2400
    VGA: Nvidia GeForce 1030 GT 2GB
    RAM: 8GB DDR3-as
    Ezekkel a paraméterekkel mindenki következtethet arra, hogy kb. mire van használva.
    2 hete viszont, elkezdte random leállítani magát a gép, hol rövidebb, hol hosszabb idő után. Majd több óra elteltével gondolt egyet, és visszakapcsolta magát. Egyből gondoltam is hogy vagy táp, vagy proci vagy alaplap. De mivel már teljes káosz volt a gépen, így előtte újra telepítettem a Win-t biztos ami biztos. A porcicákat sűrített levegővel kiverettük. BIOS-t megnéztem nincs beállítva kikapcsolásra vonatkozó timer és hasonlók.
    A táp hibáját kilőttem, mivel vettem bele egy Cooler Master Elite V3 600w-os tápot, ami nem oldotta meg a problémát, sőt esetenként ezt követve a windowsba való bejelentkezésig se jutottam el, mert leállt.
    Gondoltam arra is, hogy lehet a CPU túlmelegszik és ezért letilt a rendszer, így hát újra lett pasztázva az is, de ez se segített.
    És most itt jön a csavar!!! Figyelmes lettem arra, hogy a gép nem csak úgy natúr kikapcsolja magát mint mikor áramszünet van, de nem is csipog úgy mint egy hardveres hibánál. Pontosan úgy kapcsolja ki magát, mint mikor rákattintunk a Start menü/Leállításra, vagy mint mikor hosszan nyomjuk a power gombot. Tehát kiírja, hogy: Leállítás....
    Innen jött a gondolat, hogy ok, akkor kihúzom az alaplapból a power sw-t. Azóta 1x se állt le a gép! Igaz a bekapcsolás így körülményes, de működik rendesen. Tehát a kérdésem, hogy mi okoz ilyen hibát? Alaplap meghibásodás, zárlat, érintkezés? Járt már valaki így, vagy találkozott már ilyennel? Csatoltam egy képet az alaplap típusáról
    Előre is köszönöm a válaszokat!

Aktív témák