Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rent

    senior tag

    Sziasztok!

    Mazda MX-5 ND RF 2.0 (2017-es keménytetős) Revolution Top (gyárilag bose hifi, recaro fejtámlákban is hangszóró) kocsimba tervezek a gyári hangrendszerhez kiegészítésként extra mélyt beépíttetni, mert azon azért szerintem lehetne növelni, viszont a többit nem bántanám, sőt a gyári mélyet is csak lehalkítanám.

    Csomitartó kilőve, mert eleve kicsi (150l) és nagyon szeparált, mert az utastér és a csomagtartó közé csukódik a tető, így nem tudom mennyire érvényesülne, de állandóan ki kellene szednem, hogy legyen hova pakolni, így idővel megutálnám és nem raknám vissza.

    Ülések mögött kicsi a hely és nem szívesen vágatnám ki a gyári elemeket, mert szép az autó és szeretném megtartani a gyári állapotot. Marad az anyósülés elé a lábtérbe helyezett láda. Ma voltam hifis cégnél, náluk veszem a felszerelést, Ők fogják beszerelni, viszont nekem kell a ládát a furcsa méretezés miatt megoldani.
    Pénteken megyek tesómhoz, Ő fogja a ládát méretre szabni, hogy lehető legjobban kihasználja az anyósülés lábterének egy részét (azért ha kell be tudjon ülni a feleségem, vagy a gyerkőc rövidebb távra, vagy kikapom a gyorscsatinak köszönhetően a ládát egy pillanat alatt, ha hosszabb utat kellene ezzel megtenni), mert a szabvány láda méretek nem férnek be.

    A következő cuccokra esett a választás:
    Hangszóró: HIFONICS ZEUS ZXS-12D2 (30cm) (kb 52e)
    Erősítő: HIFONICS ZEUS STREET ZXS 550/2 (kb 86e)
    Kábelezés: 21 mm2 CCA PCY+PRO PCBK (jelentsen is ez bármit)
    Ha elfér beszerelésre kerül egy kondenzátor.

    A kivitelező cég profinak tűnik, rengeteg kitűnő értékelésük van. Nekem a lényeg, hogy ne kókány munka legyen, gyári állapot visszaállítható legyen könnyedén (ezért esik a választás a lábtérre), ha már költök egy rendes telepítésre, akkor a hely adottságaihoz képest (kb. mint egy pilótafülke, nincs még egy kesztyűtartó sem), legyen a legdurvább mély (ezért mondtam le az ülés alá szerelhető 20cm szettekről, mert állításuk szerint azok nem adnak elég löketet és annyival nem lenne durvább, mint a gyári, valamint ülés alá még az sem férne be, csak lábtérbe), mert a hangerővel és a tisztasággal egyébként semmi bajom, nagyon jól szól a gyári Bose, csak lenyitott tetővel el tudnék képzelni jóval több mélyet és állítólag ez a szett brutál lesz, főleg egy ilyen kis belterű autóban még nyitott tetővel is.

    Mi a véleményetek a hangszóró+erősítő párosról a fenti autó méreteihez képest?
    Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

  • Rent

    senior tag

    Na annyi, hogy a hangszoro az a korabbi posztombol a 30-asnak a 25-os valtozata lesz. Brutal nehez volt ma beszabni a kardan alagut meg egyeb okossagok miatt, hogy szepen beferjen es kiveheto legyen. Sot holnap meg ramegy tobb munkaora, mire osszeall maga a doboz karpitozassal egyutt.

    Viszont kiveheto lesz :) es a csomitartoba epp befer, ha ki kellene szedni (gyorscsatis lesz, amit ules alol kap) es akkor beulhetnek anyosulesre es marad 2 szemelyes (1 helyett, mert ha bent lesz a doboz a labterben, akkor a teljes labternek annyi az anyosulesen), viszont mivel 17l koruli lesz a lada a kardanalagut kialakitas miatt, ezert kell lecsokkenteni 25cm-esre a hangszorot, mert az pont 17l-tol erzi jol magat zart dobozoban, mig a 30-as pedig 28l-tol, ami sehogy nem tud osszejonni.
    Erosito marad a tervezett 550/2 zeus hifonics (gyari bose rendszer melle, ami a gyari rendszert hajtja), a hangszoro meg a 25-os valtozat (400W rms).
    Holnap elvileg kesz lesz a lada, hazafele megmutatom a hifiseknek es becserelik a hangszorot a masikra (30~>25), jovo penteken pedig szerelik.

    Amugy is tobben irtatok, hogy a 25-os jobb valasztas lenne, a hifisek szerint pedig kopogos hangja lenne, ha nem lesz meg a minimum liter meret a 30-ashoz (28l), igy el kell fogadnom, hogy rajtam kivul mindenki maskepp (pont ugyanugy gondolja).

    Mar nagyon varom milyen lesz. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Rent

    senior tag

    Na végül a 20l körüli láda miatt (mx5 nd lábtere eléggé korlátozott) HIFONICS ZEUS ZXS-10D2-t vettem a 30cm változat helyett, hogy ne legyen kevés az űrtartalom és ne legyen kopogós a 30cm-es, viszont az erősítő egy HIFONICS ZEUS EXTREME ZXT1000/1 lett az 550w/2-es változat helyett.
    Azért döntöttem így, mert ugyanannyira jött ki, mint a korábban írt erősítő a 30cm-essel, viszont ha a későbbiekben eladom a kocsit és az újba befér egy 2x25cm zárt láda, akkor így elég lesz csak 1db új hangszórót vennem és a most vásárolt erősítő+hangszórót átszereltetni egy új üres 2x25-ös ládába (bátyám örömére) :D
    Ez már 1 x 450/800/1250 W/RMS @ 4/2/1 Ω -ot tud, tehát azt mondták, hogy 4 ohmon a 2+2 es 400W-os 25cm hangszórót meghajtja 450-el, de 2 ohmon a későbbiekben kiszolgál simán 2db-ot is ebből a hangszóróból.
    Jövő pénteken szerelik be az autóba, már tűkön ülök, nagyon várom, hogy milyen lesz a gyári bose kiegészítéseként, de tuti brutál lesz egy ilyen apró autóban. Viszont sikerült bátyámnak úgy beszabni a ládát, hogy pont teljesen kihasználja a lábteret és pont könnyedén ki/becsúsztatható (iszonyat sok meló volt vele) és még befér pont a csomagtartóba is az élére állítva, ha valakit be kellene ültetni az anyósülésre. :DD Természetesen ragasztotta az az oldalakat, az éleket szögben vágta, kárpitozva lett, ráadásul derékszög párhuzam minden úgy, hogy nem kis meló volt lekövetni az autó belterének a lábtérnél, hogy beférjen. :) Legközelebb gyerekjáték lesz egy téglatestet összerakni.. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rent

    senior tag

    Ma viszem leadni az mx5-ost, holnap szerelik. Erosito teren elbizonytalanodtam, hifonics zeus extreme 1000/1 van kifizetve, de most felrerakattam egy hifonics mercury evo 1500/1 et. Ha befer a kocsiba, inkabb azt szeretnem, siman cserelik a szerelesig.
    Kesobbiekben ha kocsi csere lesz, 2db 25, vagy 30-ast fog hajtani az erosito, ezert gondolkodom a mercuryn, mert nyers adatokban erosebb. Arban kb. ugyanaz, viszont a mercury ala van pozicionalva a zeusnak, viszont mono erositonel subot hajtva, nem tudom, talan a nyers ero tobbet erhet szerintem.
    Szerintetek?
    Koszi a valaszokat!

  • Rent

    senior tag

    válasz DaFok #77635 üzenetére

    Mercury 1500/1 lett vegul, nem bantam meg, ugy hajtja a 25-os Zeust az mx5-osben, hogy szetmegy a fejem, meg ha fel van nyitva a teto akkor is. :D Pedig allitolag leszabalyoztak, hogy ne lojje ki. Egyszer ha egy normal meretu autoba atkerul ez az erosito a kondival, majd kap egy reflex dual 30-as melyladat ehelyett a zart 25-os helyett. Ezt a passziv ladat meg majd megprobalom eladni mx5 forumban.
    Amugy hatrakabeleztek a csomagtartoba is, igy barmikor ha hatra kell rakni, mert beulne valaki, meghajtja ott is az erosito.
    Ott is durvan szol, csak majd szigetelni kell a csomagter fedelet, mert 2 lemezbol all kozte legressel es zorog, mint az allat, de ha bent van anyosules elott a labterben akkor nem zorog semmi, csak az ablaktorlo egy kicsit, belul csomitarto felol sem hallani zorgest, csak kintrol hallani. :D

    Ja es a menurendszerben a gyari bose beallitasokban a melyet 0-tol (kozepallas) balra, majdnem teljesen le kell huzni, mert kozepallason alig lehet novelni a potin, szetmegy a fejem. :D

    Amugy az anyosules elott volt egy gyari bose sub elrejtve, az kikerult, annak a helyere bekerult a mercury 1500/1, fole a muszerfal ala/moge az 1 farados kondi, meg egy jelszintatalakito vagy mi (nem ertek hozza), illetve 21mm2 kabel az akkuig, illetve anyosulesig es csomagtartoig meg a jobbik hangfalkabeluket kapta, valamilyen gyorscsatival.

    A gyari bose rendszernek a subjahoz kepest eg es fold lett.
    Viszont par het mulva vissza kell vinnem egy finomhangolasra, illetve kerek egy csomagtarto szigetelest. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák