Új hozzászólás Aktív témák

  • Gawamatsu

    Topikgazda

    Hali,

    még nincs Asustor téma, a két cikk hozzászólásait kivéve.

    Így mikor a napokban vettem egy Asustor AS6104T nevű NAS-t, felmerült lehetne nekik is egy dedikált csoport.

    Általános eszmecserére ott a "Milyen NAS-t vegyek?", Asustor specifikusra meg ez.

    Kérdezhetitek miért Asustor és miért nem Synology, Qnap vagy esetleg Zyxel.
    Összetett a válasz.
    1. A Synology szoftver kiforrottnak tűnt ugyan, de a hardver elavult és rendkívül drága
    2. A Qnap hardver ott van aktualitásában, de a szoftver terén még nem Syno, bár legutóbbi live demo elég meggyőző volt - drága
    3. Az Asustor olcsóbb azonos hardver tekintetében, szoftveresen a jelen - pár napos - tapasztalatok alapján jó irányban van, majdnem Qnap szintű.
    4. Drága a Zyxelhez képest (mind), de olcsóbb mint a két nagy
    5. Zyxel kezdetleges szoftverileg és elavult hardver tekintetében (ehhez is képest)
    6. Olvasva a Syno és Qnap nem hivatalos és gyári fórumokat, inkább mást szerettem volna

    A beállításához hasznos tanácsokra leltem a két másik fórumban, köszi érte, még ha nem is tudják milyen hasznos más márkákhoz is :)

    Vissza az enyémhez.
    Négy lemezes, dual Celeron 2GHz-en, 2*1Gb RAM (bővíthető 2*4GB-ig), dual gigabit LAN, elöl egy, hátul 4 USB, HDMI (4K). 4 ingyenes kamera licensz (Qnap és Syno 2-2).

    Kapott 3db 3TB-os WD RED-et az első három slotba (RAID5), a negyedikben MyArchive lesz, mert mint tudjuk a raid nem véd az adatvesztéstől. Bár a RAID5 segít kicsit.

    Jelenleg hagyományos NAS-ként funkcionál, dedikált média lejátszó (med600x3d) szedi róla az adatokat Wifi-n (tökéletesen 1080p-ben, akadás nincs). Később kap igény esetén vezetéles hálózatot.

    Notebook és asztali gép kiszolgálása, megosztás családdal.

Új hozzászólás Aktív témák