Új hozzászólás Aktív témák

  • RiddleR

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni új router vásárlással kapcsolatban.
    Szemezek az RT-N66U-val és a 65U-val is, de egyenlőre van pár nyitott kérdés.
    A szempontjaim az következők lennének. Jelenleg egy linksys wrt320n + dd-wrt megoldás üzemel, viszont csak az alábbiak miatt nem gyári a firmware:
    - port forwarding (torrent miatt)
    - maximum connection number (torrent miatt)
    - wireless tx power csökkentés (ez csak úgy, nem létkérdés)

    A gond az, hogy wireless 5G-n, rejtett SSID mellett sem a telefon, sem a TV nem tud csatlakozni, azonban egy gyári szoftverrel futó wrt320n-re igen. Ebből azt szűrtem le, hogy érdemes lenne gyári szoftverrel hajtani, ha ezt a funkciót használni akarom, de akkor bukom a korábbiakat. Marad az új router vétel.

    Kront kolléga küldött egy linket korábban, ahol weben lehet demozni az ASUS routerek szoftverével és a port forwarding alapban benne volt, tehát az pipa. Abban tudtok segíteni, hogy a max nyitott portok számát szükséges lehet a routeren állítani, vagy gyárilag be van lőve, hogy nem okoz gondot?
    Igazából nem zavar, ha a gyári szoftver fut rajta, mindaddig, amíg tökéletesen lehet torrentezni vele és a wifi is jól megy.
    Valamint a két router közül melyik ajánlanátok inkább? A 65U-n van usb3.0 ami vonzó, azonban korábban írta valaki, hogy ez a router jobban melegszik. Erre viszont én pont a 66U-val kapcsolatban találtam a neten írást. A 66U-hoz viszont van tomato (ha mégis kéne a gyári helyett) a 65U-ra nincs.
    Szóval érdekelne érv/ellenérv a két routerre vonatkozólag.

    Előre is kösz.

Új hozzászólás Aktív témák