Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Segal #3 üzenetére

    Vagy nem. Az OLED kijelző csak jópofa extra, nem igazán volt sok köze hozzá, hogy ajánlottat kapott, kb. addig babráltam, amíg megnéztem, hogy mit tud. ;)

    Tőlem ennyi idő után azért már többet várhatnál ennél a marketing appos áhítatnál, ha másban nem, legalább a beviteli eszközök terén. :U

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#5) klopisemis: "ennyi pénzért nincs PBT kupak"

    Magyar kiosztással, ahogy a legtöbb más gyártónál sincs. A Keychronnak asszem' már van magyar PBT szettje, de ha jól rémlik, ott is külön kell megvásárolni.

    "de a fele műanyag (tekintsünk el a marketing bullshittől)"

    Ami nem feltétlenül hátrány. Nem csak a szilárdságában/merevségében/tömegben különbözik a fémtől, hanem akusztikában is, és a jól csillapított boardoknál nem ritka a műanyag. Ez a cucc amúgy így is önvédelmi fegyver volt; ha valakit ezzel lendületből halántékon csapdosol, az lehet, hogy megszeppen... :DDD

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#11) Kansas: A ROG Strix Scope RX/NX is egy tömegtermék, és azt garantálom neked, hogy az Azoth gépelési élménye nem egy kategória vele. Van itthon négy Ducky, egy Akko, egy Corsair és egy Razer az 50 fölötti szegmensből, meg ez-az, így volt mihez hasonlítani.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#13) PandaMonium: "Ha ilyesmit szeretnél aprón rendszeresen lehet venni barebone keychronokat 40k körül, veszel hozzá switcheket + keycappeket és 70-80k körül egy sokkal komolyabb billentyűzeted van. "

    Aprós árakkal szemben milyen új cuccnak van esélye? Csak kérdem. Új árakat nézzünk pls.

    Egyébként kissé alma és körte, mert a Keychronhoz nem lesz ilyen szintű 2,4 GHz-es kapcsolatod (legalábbis nem tudok róla, hogy lenne ilyen billencse), legfeljebb csak BT, az meg nagyon nem ugyanaz, ha játékról van szó. Márpedig az Azoth marketing szempontból eléggé a gaymereket célozza, bár ez már olyan, hogy dolgozni is szívesen használnám bármikor.

    Mondom ezt úgy, hogy a következő projektem valszeg. egy kék Q8 lesz, és az wireless nélkül áll meg vagy 110 pénzben (vagy egy bő 15-tel kevesebben, ha nem a knobos verziót gyűjtöm be). Szerencsére legalább már a kapcsolók megvannak bele (TTC Gold Blue), ha még azokat is kellene venni, +25.

    "Minden ami műanyag házas az amúgy is a vicc kategória ebben az ársávban."

    Kivéve, mikor nem. Egyébként ennek csak az alulsó burkolata az, a fedőlap eloxált alumínium.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#24) nexplo: "Olyan 45-60e között talán labdába is rúgna kb, de ennyiért"

    :DDD :DDD :DDD

    Azt elhiszem, hogy szeretnéd ennyiért, mert én is. :DDD

    Most vagy nagyon naív vagy vagy csak a piaci felhozatalt, elterjedt spec-eket és árakat nem igazán követed. Ennyi pénzért ez nem csak "labdába rúgna", hanem konkrétan best buy-no contest AJÁNDÉK lenne.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#25) Kelori: Pontosan. A cikkíró szerint aki ilyen billencset vesz, az egyrészt nem igazán árérzékeny, másrészt meg ha nem tetszenek neki a billentyűsapkák, jó eséllyel amúgy is tervezi egy 3rd party kupakszett használatát, esetleg más kapcsolók beszerzését, mert egy remekül csillapított, reszponzív "barebone"-ként tekint a cuccra.

    A más kiosztásokhoz adott PBT kupakokról meg nem tud nyilatkozni, mert csak a magyar ABS vol a keze alatt.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#26) worxland: A magyar Ducky-khoz is tejfölösdoboz ABS-t adnak, szóval azokból is célszerű UK ISO, DE ISO vagy US ANSI kiosztásút venni. Egyébént érezhetően prémiumabb gépelési feelje van, mint mondjuk egy One 3-nak, pedig az sem kaksimogyoró (utóbbit ABS-szel teszteltem, és PBT-vel van is itthon).

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#28) nyunyu: Hát nem gagyi.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#37) [Prolixus]: "Ez a billentyűzet egy túlárazott sz@r, ezt én sem vitatom,"

    Egy kicsit tényleg lehetne olcsóbb (vagy mágneses csuklótámaszt, PET porvédőt és jobb kupakszedőt a dobozba, esetleg jobb kupakok), de hogy nagyon nem sz@r, az biztos.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    (#38) Kelori: Amúgy ha nem kalimpálsz 2 métereseket az egérrel, akkor is kényelmesebb/természetesebb, ha az alkarod kisebb szöget zár be a könyököddel/válladdal.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz nyunyu #42 üzenetére

    Nekem One 2-ből Mini van (DE ISO) MX Speed Silverrel, meg egy One 2 Horizon MX Blue-val (szintén DE ISO, és az egyik space stabilizátorszárat szépen beletörtem a kupakba <3, de ha nem tudnám, hogy ez történt, nem tűnne fel használat közben), és kellemes kis billencs mindkettő (a silveres 40A/Thick O-gyűrűkkel csak játszani, gépeléshez már hiperérzékeny úgy), de az tény, hogy full műanyagházas, és kicsit több flex van a kelleténél, bár a num padosnál ez nem annyira szembetűnő, mint a 60 százalékosnál. Meg az is tény, hogy már kommersz Akko és TTC kapcsolók után is kiábrándító tud lenni a Cherry, de a Silver azért még versenyben marad (játékra).

    Ettől függetlenül kedvelem mindkettőt, viszont ezek alapvetően nem a moddolás jegyében születtek. Ez a műanyagos dolog a One 3-ban már kevésbé hangsúlyos, sokkal "szilárdabb", mint a One 2, gyökeresen más érzés még azonos switch-csel is. De vannak fém cuccai is a kacsának.

    PWM: Ilyesmivel nem találkoztam, de a Noctuán és a Zaunkoenigen kívül nem nagyon tudok olyan konzumer számtech bigyókban utazó cégről, aminél ne lehetne egy-két termékkel néha valami gond. Na jó, Noctuánál már hallottam zörgő ventiről, de ez kb. az urban legend kategória. ;]

    "Kenni meg a kapcsolón átfűzőtt LEDek miatt nem lehet."

    Ja, hát ehhez amúgy is jobb, ha rendesen kiveszed és szétszeded a switch-et, oda meg hot swap.

    Az MX Brown meg...MX Brown marad. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz [Prolixus] #44 üzenetére

    Tudom, milyen a Q8. Nem ugyanaz a megcélzott vásárlóközönsége, mint a ROG-nak, de ugyanannyiba vagy többe lesz, mire patikán kulcsrakész (plusz a csuklótámaszon sem tudsz túl sokat spórolni, ami instant +16 pénz, mert nem jó akármilyen a forma miatt), és még mindig nincs 2,4 GHz-e (de még BT sem), ami sokak számára kulcsfontosságú részlet.

    Engem nem kell meggyőznöd. Nekem is jobban bejön a Q8, már csak az Alice miatt is, mert sokat gépelek, de annak ellenére, hogy nem vagyok ASUS fanboy, azt elismerem, hogy az Azoth eléggé jól sikerült. Messze a gyártó eddigi legjobbja, a csillapítása kiemelkedő, a merevségével sincs probléma, sok funkció, ami könnyen nyomon követhető, könnyű átépíthetőség, az Armoury Crate ugyan meh, de nem kötelező, versenyszintű játékra alkalmas 2,4 GHz + BT a flexibilitás miatt, rengeteg extra a dobozban (ez is ér valamennyit), és a gépelési feel simán a 60 000-es Ducky-k felett van, de még egy Miya Prót is lazán leköröz, bármennyire fájjon kimondani.

    Úgy tartom fenn, hogy nem sz@r, hogy ~2 hetet használtam is, jellemzően napi 12-14 órákat, játék-munka vegyesen. Az ára nem matyóhímzés, de ha azt nézed, hogy mit és kiknek, akkor már ANNYIRA nem orbitálisan brutális.

    "Manapság már pár havonta van ilyen group-buy, szóval nem olyan már ez, mint az átkosban hogy éveket kell várni a zsigulira."

    Csak hónapokat, aztán figyelemmel kísérni az egészet, szóval némi nyelvtudás sem árt, és előre megfinanszírozni egy külföldi történetet úgy, hogy pontosan tudd, mit miért kérsz bele (ergo felkészültséget is igényel). Ennél meg hamarosan bemész egy üzletbe, és megveszed, akár ötöt, holnap kettőt, a jövő hét utáni héten meg még hármat, ráadásul a cégkategória miatt tartós support is van. Nagyon nem ugyanaz a kettő, és nem is ugyanazt akarják elérni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Kansas #46 üzenetére

    Attól, mert szerinted drága (vagy a magyar fizetésekhez képest az), még tömegtermék marad, kimeríti annak minnek fogalmát. Azt aláírom, hogy nem belépőszintű tömegtermék, de az.

    A lényeg az, hogy a jelenlegi piachoz, eszközökhöz/konkurenciához és pénzügyi körülményekhez mérten közel sem annyira elrugaszkodott a motyóért az öt Deák, mint sokan azt vélik.

    Mostanában van itt nekem bőven a rögvalóságból. Annyi, hogy már szívesen adnék belőle másnak is...

    ------------------------------------------------------------------------------------

    (#47) [Prolixus]: "De nálam 100k egy billentyűzet és full műanyag, és még a custom vonala is minimális..."

    Továbbra sem full műanyag, a fele fém. A custom vonala a háromrétegű csillapítás, a picit megkent switch-ek, a jobban megkent stabilizátorok, a még pluszban párnázott space, a hot swap és a komplett készlet a switch-ek kenéséhez (igaz, a kupakszedő nem a legjobb). Ennél több hova legyen? Nem egyesével rendelésre csomagolt custom eszközről van szó, hanem egy tömegesen gyártott, kulcsrakész dologról, aminek első osztályú wireless kapcsolata(i) is vannak.

    "Érzésre kicsit felnagyítod ezt. MInimális nyelvtudás elég, support egy GB-nál is van, ha normális vendortól vetted, és felkészülést sem olyan sokat igényel."

    Nem, csak a helyén kezelem, inkább te bagatellizálod el. Tehát mégiscsak kell valamennyi nyelvtudás, support van, HA normális vendortól vettem, és kell hozzá valamennyi felkészülés. Túl sok itt a ha és a talán, plusz az idő, plusz az előre finanszírozás. Feltételezve persze azt, hogy egyáltalán tudsz arról, hogy éppen valahol valaki valamilyen group buyt készül realizálni.

    Ez neked, meg nekem esetleg opció, random Kecskefalvi Dömötörnek meg egyáltalán nem, és tulajdonképpen meg is tudom érteni, hogy miért. Idő, utánajárás, előre kifizetett pénz egy külföldi számlára, és a legtöbb ember nem is akar vagy tud ennyit vesződni egy billentyűzetért, de talán még értékelni sem tudná ténylegesen azt, amit vesz.

    Ezeket a dolgokat nem szerencsés figyelmen kívül hagyni, mikor értékelsz valamit, mert nem a magad számára értékeled, hanem azok számára, akik olvassák, és akik között nem tobzódnak ezerszám a custom mecha világ vizében nyakig álló, műértő hobbisták, akik minden harmadik héten limited run artisan keycapekre bidelnek.

    "De ne mondjuk már hogy ez egy jó ár-érték arányú valami, mert nem."

    SEHOL nem írtam ilyet. A jó ár/érték arányú az mondjuk egy Ducky One 3 Mini, amit fullosan, PBT-vel, alig használtan 20-ért megveszek aprón megbízható tagtól. Vagy hasonló körülményekkel 25-ért egy Ducky x Varmilo Miya Pro, esetleg Mecha Mini. Vagy ugyaninnen 30-ért az egy év garis, hiánytalan Akko 3068B Plus, kétféle wirelessel. Vagy...

    Azt írtam, hogy a készre szerelt cuccok között kiemelkedő konstrukció és gépelési élmény + "A lényeg az, hogy a jelenlegi piachoz, eszközökhöz/konkurenciához és pénzügyi körülményekhez mérten közel sem annyira elrugaszkodott a motyóért az öt Deák, mint sokan azt vélik.".

    Ezt írtam, nem mást.

    A perifériára érdemes költeni nézetedet teljességgel osztom.

    -----------------------------------------------------------------------------------------

    (#48) fecke78: A lektor mondata, nem az enyém.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz [Prolixus] #54 üzenetére

    "Szó szerintem nem, ezt aláírom, de nekem mind a cikk mind a hozzászólásaid ezt a benyomást keltik."

    Na, de nem a benyomásokra vagy háttérben sakkozásra kell hagyatkozni, hanem a szó szerint leírt dolgokra. :) Ha azt akarom írni, hogy kiváló az ár/érték arány, akkor azt írom, nem csak sugallok jobbra-balra, érted.

    "Custom alatt a szó szerinti testreszabhatóságot értettem. Mert hát ez a billentyűzet nem igazán custom, csak olyan dolgokat emel be a mainstreambe, amik a custom világban terjedtek el először, úgy mind az általad említett dolgok, mint a pre-lubed kapcsolók, szivacskészlet ésegyebek."

    Így van, erről is van szó. Abból a szempontból szabható testre könnyen, hogy hot swapes, és van pár motyó van a karton mélyén egy második dobozban, a kapcsolókkal való machináláshoz. Plusz ugye full makrózható, bár QMK/VIA érthető módon nincs.

    A különböző NYÁK-ok (netán forrasztott is) nem igazán reális elvárás egy olyan vállalattal szemben, ami ekkora jelenléttel rendelkezik az IT világában és ekkora példányszámban gyárt mindenféle mütyürt is, plusz tömegeket akar kiszolgálni a gyártás egyszerűsítése, illetve a profit maximalizálása mellett. A Ducky és a Varmilo fő profilja a billentyűzetek (de a Zalman sem azonos cégkategória), ASUS-ból meg kb. minden van már, ami számítástechnika, és a konzumer piac mellett enterprise vonalon is mozognak. Ez persze nem zárja ki, hogy később nem lesz ilyen modelljük, de ezzel leginkább a manapság egyre jobban elterjedő high-endebb wireless trendet akarták meglovagolni, szerintem sikerrel. Gondolom, majd az eladásoktól függ, hogy merre tovább.

    A színeken való megütközésre csupaszított kritika a sok poszt után igazából a kákán is csomót esetének érződik. Amúgy ha ezzel indítottál volna, akkor aláírtam volna annyival, hogy aha, én is szeretem a tarka és pasztell dolgokat, lehetne több színben is. : >

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Chal #57 üzenetére

    Végre valaki...

    ; _____ ;

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz [Prolixus] #64 üzenetére

    "Ez mégis kit érdekel?"

    A tesztelőt, mikor valamit tesztel, majd kontextusba helyezi a tapasztaltakat, és értékel.

    : >

    Maradjunk annyiban, hogy szerintem valahol próbáld meg egy kicsit megpöcörögtetni, mielőtt látatlanban így lenullázod. ;)

    --------------------------------------------------------

    (#73) PandaMonium: Persze, hogy tartod, mert lényeges részleteket, illetve különbségeket (amik pénzbe kerülnek) komfortosan figyelmen kívül hagysz, és képekről alkotsz véleményt. Főleg, mivel kicsit sem "műanyag vacak". : >



    --------------------------------------------------------



    (#74) FoxiestFox: "Számomra az furcsa, hogy milyen sokak szemében előny a fémház,
    holott többnyire rosszabb hangja van, mint a műanyagnak."

    Egen. Bár egy M/F-es rókától nem furcsa, hogy osztja ezt a nézetet. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz PandaMonium #84 üzenetére

    A versenyszerű játékra alkalmas 2,4 GHz-et. Például. : >

    "Ha nem részleteket ragadsz ki a mondandómból, hanem esetleg el is olvasod amit írok,"

    Igen, erre vágynék én is. : >

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák