Új hozzászólás Aktív témák

  • Imy

    veterán

    Memóriacserével kapcsolatos kérdésem lenne....

    Még a régi forumban azt a tanácsot kaptam:

    Ha felismeri a gép a PC3200-asat (jelen pillanatban PC2700-as van benn) akkor elvileg jónak kell lennie. És elvileg le kell kezelnie a PC3200-asat, másnem kisebb órajelen.... Ez igaz? (asszem az enyimben jelen pilanatban 266MHz-en mennek) A PC 3200-as memoknak mi az a legkisebb órajel, amin elmegy? Vagy csak a max van megadva, és a legkisebb minimálison is stabilan megy? Igazából, PII-es PC-mbe vettem nagyobb orajelű ramot, ott PC100, és PC133-as volt, és ott PC100-as orajelen ment utánna mindkető...Az ujabb asztalimnál, pedig ugyanolyat vettem bele...
    A Memtest oldalán olvastam, hogy az egy dolog, hogy felismeri, de a teszt mondja meg, hogy tényleg jó-e.... De nem biztos, hogy az első (standard) tesztnél kiesik....Fulltest az pedig 6h körül megy le....
    Vannak olyan lapok (ott pl asztali lapokrol volt szó, de ugyanugy sztem notebook lapokra is alkalmazható) amik nem esznek meg mindenféle memóriát.... Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ASUS A3L-es )i852GM chipsetesbe) szériában már valaki cserélt-e memóriát (vagy bővített), és mik a tapasztalatok...Föleg, hogy a PC3200-asal mennyire szeret menni? De ha valaki az i852GM chipsetet tartalmazó gépébe cserélt, annak is várom a válaszát, mivel a chipset nagyban befolyásolja a kompatibilitást, illetve az inkompatibilitást....

Új hozzászólás Aktív témák