Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    válasz Dany007 #33 üzenetére

    Ne aggódj. Meg kell szokni az otthon létet. Nálunk is az első hét volt nagyon rázós- Azóta csak heti 6 nap... ;]

    Viccet félre téve bizony megterhelő a kicsike mindkét szülőnek. Egyrészt anyukának, mert éjjel nappal ki kell szolgálni a kicsit, másrészt az apukának, mert éjjel nappal ki kell szolgálni az anyucit. Ha hazaérsz a munkából, akkor át kell venned a kicsit. Neked kell megnyugtatnod, elaltatnod, tisztába tenned. Az anyukának tiszta felüdülés lesz, hogy egy picit kiülhet az erkélyre, vagy lemehet a sarki boltba...

    Mi úgy szoktuk csinálni, hogy az esti evés után Mamóca megy lefeküdni, és én altatom el Tündérkét. Így egy + fél órát tud aludni. A reggeli 1/2 7-es etetés kürül én meg felkelek és én altatom vissza. Így reggel is tud egy nagyobb időt aludni.

    A cumizástól meg nem kell nagyon megrémülni. Amikor hazajöttünk a kicsi még nem tanult meg rendesen szopizni. Ekkor simán előkaptuk a cumit és néhány mili lefejt tejecskét abból adtunk neki. Ezután már megnyugodott annyira, hogy rákapott a cicire is. Mostanában már nincs ilyen gond. Sőt. Amikor egyedül voltam otthon vele és cumiból akartunk enni, alig akarta onnan enni a tejecskét.

    A lényeg az, hogy amíg nem tanul meg rendesen cicizni, addig ne nagyon eröltessétek a cumit. A másik fontos dolog, hogy olyan cumit vegyetek, ami egycseppes jelölés van. Ebből folyik a legkevésbé a tejecske, és ezzel még dologzni kell a gyereknek. Így nem kényelmesedik el annyira.

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák