Aktív témák

  • Erunosta

    tag

    Sziasztok!

    A következő probléma, egy anomália jelentkezett tegnap a gépemen ami aggaszt, mivel ok nélkül és most először történt a 8 éves rendszeremen. Magára hagytam a gépem miközben a Steam és a Firefox nyitva volt (ezek amúgy szinte mindig meg vannak nyitva). Mikor visszajöttem a gépem akadozott, a vinyó tekert és a memória használat a maximumon volt 7,98GB. Ctrl+Alt+Del-el az intézőt próbáltam elérni, de azzal is sokat kinlódott és mivel pont tegnap olvastam a ZIP bombáról, hogyan terheli túl a gépet, hogy a vírusírtó ne tudjon ellenőrizni úgy döntöttem kikapcsolom a gépet, lesz ami lesz, így nem tudtam megnézni mi használja amemóriát ennyire.
    A rendszerem egy Win7 64 SP1, 8GB RAM, a rendszer SSD-n, Avast Antivirus Free, Comodo tűzfal, EMET.
    Próbáltam az Eseménynaplóban utánajárni mi történhetett, de semmi használható infót nem találtam, csak hogy a virtuális memória kevés neki és autómatikusan megnöveli, azaz ekkor már a rendszer túlterhelődött.
    Arra kérnék segítséget, hogyan tudnám kinyomozni mi terhelte túl a rendszeremet? Mit és hol keressek?
    A segítségeket előre is köszönöm!

    Lábjegyzet: A cseréljem le az elavult, nem támogatott Win7-et Win10-re OFF topicot kérem mellőzni, nem ez a kérdésem.

  • Erunosta

    tag

    Nem tud senki segíteni kideríteni mi történt?

    Röviden: Rendszerem (20 percre magára hagyott gép) ok nélkül túlterhelődött, maximum memóriahsználat, szinte használhatatlan lett a gép. Akkor kikapcsoltam, újraindítottam azóta sincs gond. Viszont szeretném valahogy kideríteni utólag mi okozta ezt, mivel felettébb gyanús, egyedi eset. Ehhez kérek segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák