Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bl4ze

    veterán

    válasz polar-x #451 üzenetére

    KIA Sportage-ban van Nekem, nézd meg az "Infidnavi" cégnek/store-nak van-e Ceed-hez cucca. (biztos lesz)

    .:. bl4ze .:.

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz polar-x #451 üzenetére

    2008-as Ceed-be cseréltem univerzálisra a fejegységet.
    Tapasztalataim alapján amit belinkeltél:
    Előnye:
    Méretpontos, nem kell semmilyen beépítő keret és előlap
    A gyári kábelek passzolnak bele az alapfunkciókhoz (pár extra dolgot kell esetleg külön kábelezni: GPS antenna, gombvilágítás, kézifék helyzete, stb.)
    Hátránya:
    Amit linkeltél az csak kínai raktárba van és ez már vámhatár feletti ár, tehát EU-s raktárit kell keresni
    Elég gyenge SOC lehet benne, le se merték írni mi az pontosan(szerintem a 4 magos valami MTK lehet a 8 meg Allwinner, elég gyenge mind a kettő. Rockchip PX5 alatt nem érdemes belevágni, így utólag ezt tudom mondani)
    DSP nélküli is felejtős és így sem kell hanyatt esni majd a hangjától

    Általában az androidos fejegységnél ami nem tetszett:
    Nagyon bosszantó, hogy gyújtásra kapcsol csak be, indítózásnál szintén újraindul 20-30s körüli a boot idő (vannak trükkök erre, át lehet kötni direktbe az aksira, csak figyelni kell, hogy akkor mindig le is legyen kapcsolva különben hamar le tudja szívni, illetve indítózásra lehet puffer áramkört/akkut beépíteni ami áthidalja azt a pár másodpercet - a KIA amúgy elveszi mindentől az áramot indítózásnál, így erre csak ez a megoldás jöhet szóba)
    Én még olyat nem találtam ami normálisan megjegyzi az utolsó állapotot pl. beállítok egy navit címmel és pl. a fenti indítózás után visszatölti ezt az állapotot és folytatja a navigálást..
    Alapzajosak és a rádióvétel is gyengébb mint a gyári és nem is igen találkoztam olyannal aminél ez ne lenne kisebb-nagyobb gond... (ezekre is lehet plusz szűrőt beépíteni illetve erősítős antenna részt)
    Az Android rajtuk általában valami csupaszított (GO?), nem férsz hozzá egy csomó alapdologhoz amit telón megszokott az ember

    Nyár óta nyúzom az enyémet [link] semmi extra de a fenti dolgokban a 2-3X drágábbak sem kínálnak megoldást, de ha valaki tud nyugodtan megírhatja, vevő vagyok minden ötletre.

    [ Szerkesztve ]

  • Bern_Rush

    csendes tag

    válasz polar-x #451 üzenetére

    Szia! Szintén ezt nézegettem, Én is Kia Ceed- be. Jó választásnak tűnik a fejegység. Mintha láttam volna alin olyat, ami már EU tagállamban van, pl.: Lengyel vagy Spanyol raktáron, így (mivel már EU-ban van) a vàn sem játszik! Amúgy hasonlót találtam Magyarországon 140.ooo HUF körül.

    Nekem is ED- M van, de még nem tudok róla semmit, mivel most vettem. Azt sem tudom, hogy miért ED.

    Ha esetleg megvennéd, dobsz róla infót? Nagyon érdekelne!
    Köszi
    Tisztelettel:
    András

    Jobb a békesség

Új hozzászólás Aktív témák