Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabex

    őstag

    válasz DzsoZee34 #4761 üzenetére

    Nagyon szívesen :R Jó döntés a minimum 4/64 :)
    Az MTCx (x az bármilyen betű lehet, jelenleg D meg E az elterjedtebb) pontosabban az MCU típusa amely a híd a SOM-mal (processzorkártya) való kommunikáció során, vagyis az eszközöket (pl. DVD olvasó...) kapcsolja össze vele. Maga az Android rendszer és a partíciók is a SOM-on találhatók, abból pedig amit Petymek is írt a Rockchip (rk és 4 számjegy általában a jelölés, de a fotón látni fogod) a legnépszerűbb és azt is a legkönnyebb visszahozni "téglásított" állapotból is, illetve ezekre lehet egyedi szoftveres megoldást is alkalmazni, másrészt pedig a támogatottsága nagyon elterjedt, pl. XDA-n nagyon jó fórumtémák is vannak. Egyedi szoftver, vagyis a "romolás" valójában annyiból áll itt, hogy felmásolsz egy update fájlt az USB-re, majd csatlakoztatod a fejegységhez és amikor rákérdez, akkor ráböksz, hogy hajtsa végre a rendszer frissítést. Ezt is lehet fokozni még, mert vannak fizetős verziók ahol Paypalon elutalod az összeged és megadod a sorozatszámod amely alapján majd jön egy OTA frissítés amit letöltesz, szóval nem egy rocketscience a dolog :) Kérdezted, hogy hol tudod ellenőrizni az MCU típusát. Korábban a sajátomról dobtam be több fotót is ebben a posztban és ami számodra releváns az a középső, mert ott van felsorolva az MCU típusa, illetve a build alapján azt is láthatod, hogy egy Rockchip eszköz amelyre az rk3399 utal.
    Ha valamit el, vagy félre írtam, akkor Petymek kijavít, mert igazából ő a nagy mágus, nekem is annak idején ő segített, aztán én is segítettem pl. iko1972 autója esetében a rendelés folyamatától a végleges beszerelésig ami remekre sikeredett végül :)

    "The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Új hozzászólás Aktív témák