Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz Keeperv85 #12921 üzenetére

    Na bakker, most esett le, pedig egyébként tiszta :D
    Már majdnem írtam az előző válaszodhoz, hogy mi az, hogy nincs fájlrendszere a recoverynek, hiszen milyen szépen ott vannak a mappák és fájlok... ja, ramdisknek meg csak a jópofi miatt hívják, mi? :DDD
    Ezért van az is, hogy a custom recovery-k is az sd kártyára mentik bármilyen esetleges beállításaikat illetve hogy a főrendszer és a recovery a cache-n keresztül "társalog".

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Keeperv85 #12921 üzenetére

    Ha ügyesen élnek a lehetőségekkel, akkor ez a "kellemetlen vonzat" egy hatalmas előny lehet. A Puppy úgy működik, hogy az első használat után, mielőtt leállna a rendszer, figyelmeztet, hogy nincs mentésfájlod, így elveszik, amit addig csináltál. Megteheted, hogy a Puppy menüjének segítségével, a beállított rendszeredet kiírod alapként. A köv. bootnál az lesz az alap rendszer. Ez csak akkor praktikus, ha csak egy gépen használod az oprendszert (igen, a Puppy hordozható, nem kötődik egy géphez). Az általános megoldás az, hogy egy kijelölt meghajtóra (pen, HDD, bármi) készít egy általad elnevezett mentésfájlt. Ez egy .sfs kiterjesztésű fájl, ami kb. egy lemezkép. Ennek az az előnye, hogy mozgatható és a helyfoglaláson kívül nem rondít bele az adathordozóba. Amikor legközelebb indítod, akkor a Puppy rendszerbetöltőjének (Grub4dos) a menüje fogad. Ebben a köv. lehetőségeid vannak (alapból, mert egy szöveges fájl módosításával sokféleképpen extrázhatod. Pl. PXE boot -tal, azaz hálózatról történő rendszerbetöltéssel).
    1: Betölti csak az alap rendszert, vagyis nulláról indulsz, mint egy virtuális gépnél.
    2: Betölti az alap rendszert és listázza az általa talált .sfs -eket, amik közül a kiválasztott .sfs -t a mentés helyén kezeli.
    3.: Betölti az alap rendszert és az sfs -t is a ramba (ha van elég ram).
    További okosság, hogy egyszerre több (ha jól tudom, max.6) .sfs -t csatolhatsz. Ezeket nem muszály bootnál, használat közben is lehet csatolni. Szóval, ha nulláról indulva telepítesz mondjuk egy komplett office -t, majd készítesz egy office.sfs -t, azzal csak akkor terheled a rendszert, amikor valóban szükséged van rá. Én ezt inkább zseniálisnak látom, nem kellemetlennek.
    Ha nem is ennyire kifinomultan, de a felhasználói változtatások szempontjából ez a recovery -s Linux is így működik. A mentésfájlt a mikrosd -re teszi. De ez csak egy plusz fájl, az adathordozón semmit sem kell hozzá módosítani. Android alatt is ugyanúgy használható marad.

Új hozzászólás Aktív témák