Új hozzászólás Aktív témák

  • kesztió

    aktív tag

    Kedves fórumozók,
    Kezdő Androidosként (mindig is WP-t használtam) szeretnék egy kis felvilágosítást azzal kapcsolatban, hogy miként működik az Androidos eszköz képernyőjének tükrözése más eszközre, főleg, ha nem egyezik a két eszköz felbontása.

    Konkrétan, valamilyen kínai aftermarket Androidos beépített autós navigációs rendszert szeretnék egy head-up displayre kivetíteni, mert az Alfa 159-nél balesetveszélyesen alacsonyan van a beépített navigáció, gyakorlatilag térdmagaságban. Erről a HUD-ról lenne szó:
    [link]

    A céleszköz (a Hudway Cast) natív felbontása gyári források szerint 854×480 pixel, míg a forráseszköznél, a kínai navigációnál még nem lehet tudni, hogy végül 800×480-ra vagy 1024×600-ra esik majd a választás.

    A következők a kérdéseim:

    1. Ez a cast feltétlenül rádiós kapcsolaton (Bluetooth, WiFi stb), vagy USB kábelen keresztül is létrejöhet?
    2. Lehet csak pl. külön alkalmazást tükrözni, teszem azt, a navigációt, vagy muszáj a teljes képernyőt, bármelyik alkalmazás is legyen épp aktív?
    3. Ha a cél felbontása nagyobb, mint a forrásé (854×480 vs. 800×480), akkor meg lehet oldani, hogy a céleszközön pixelpontosan, a képernyő közepére tükrözzön, vagy fel fogja méretezni a képet, és ezzel szétmossa a pixeleket?
    4. Ha fordítva, a cél felbontása kisebb, mit a forrásé (854×480 vs. 1024×600), akkor mi történik?

    a) leméretezi a képet, ami jó ocsmány lesz valószínűleg,
    b) a forráseszköz felbontását szoftveresen limitálja a céleszköz felbontására, azaz a forráseszközön valamivel kisebb képet fogok látni, körben fekete kerettel,
    c) valamilyen intelligens trükkel „átveri” az alkalmazást úgy, hogy az mindkét eszközre egyszerre két független, különböző felbontású képet küld.

    5. Android 5.1.1 már bőségesen elég ehhez a cucchoz, vagy minél frissebb az Android az eszközön, annál jobb (s természetesen drágább)?

    Előre is köszi!

    Bug és debug fia vagyok én

Új hozzászólás Aktív témák