Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz aytukabozs #77022 üzenetére

    Akkor megpróbálom érthetőbben. Gondolom, a hálózati meghajtó fogalma megvan. Pl. fájlkezelővel egy Win megosztáshoz, vagy NAS -on futó szerverhez csatlakozni. De mi van akkor, ha egy alkalmazás (pl. zenelejátszó, vagy a Titanium Backup) nem ismeri ezt a lehetőséget? Akkor nem tudod beolvastatni vele a tartalmat, nem tudsz lejátszási listát készíteni, vagy nem tudod megadni, hogy a Titanium, a hálózati meghajtón található mentésfájlt használja. Csak a fájlkezelőn keresztül éred el a tartalmat. A CIFS, NFS egy kernel szintű csatolás. Ilyenkor a hálózati meghajtót az Android fájlrendszerébe csatoljuk, vagyis az összes alkalmazás a csatolt útvonalon (pl. /mnt/sdcard/CIFS/zene) fogja "látni" a tartalmat. Mintha az összes fájl a telón lenne.
    Ami az MHL vs. Screen Mirroringot illeti, a kábeles kapcsolat sokkal erőforrás kímélőbb. Egy HDready teló esetében, ha a teljes képfrissítési lehetőséget ki szeretnénk használni, akkor realtime, másodpercenként 60db, 1280x720 -as képet kell áttolni a hálózaton. Ez nem ugyanaz, mint egy előre lekódolt médiafájl. Nagyon instabil lesz a folyamatosság, ráadásul a hálózat többi felhasználójától is függ, hiszen a routernek sem végtelen a kapacitása. Tovább rontja a helyzetet, ha közben ugyanaz a wifi modul még egy netezést is ki kell szolgáljon. Ha lenne Lan csatlakozási lehetőség, az már egy fokkal jobb lenne, de stabil (akadás, késés mentes), tartós működéshez az MHL az igazi. Én az S2 -t szoktam úgy használni, hogy rádugom a monitorra és HID profilos egérrel és billentyűzettel kezelem. Így nem zavar a kábel, mert a teló a monitor mellett van, nem kell közvetlen, fizikai kontaktusban lennem vele. Csak az S2 -ben ehhez kicsit kevés a ram és a felbontás. Teszteltem ugyanezt Screen Mirroring -gal, de nagyon nyögvenyelős. Pedig többféleképpen is próbáltam.
    Mindkét eszköz ugyanazon a frekvencián.
    Teló 5GHz -en, vevő 2,4 -en.
    Router nélkül, közvetlenül a két eszköz között.
    Teló wifin, vevő Lanon (ez volt a leghasználhatóbb).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák