Új hozzászólás Aktív témák

  • Dominó85

    veterán

    válasz sasa311 #18993 üzenetére

    A baj az, hogy az emberek hajlamosak egy készülék megvásárlásakor (az ár megtekintése után) a specifikációban szereplő számok alapján dönteni. Minél nagyobb a szám a leírásban, annál jobb szerintük... Ezt hívják "tudatlan vásárlónak". No meg sok e-pöcsű verheti a nyálát, hogy neki FHD kijelzős telója van. Az meg már mindegy, hogy faltól falig alig tudja elvinni anélkül hogy lemerülne... Értelmes ember keresi a normális hardverrel szerelt és az igényeit legjobban kielégítő és megfizethető alternatívákat. Szerintem szimplán hülye az aki ma e-pöcsölős módon választ okostelefont. Kisebb felbontás, ugyanannyi ram, ugyanaz a SOC nagyobb élményt tud nyújtani (no meg hosszabb üzemidőt), mint egy FHD kijelző. Aki pedig 4,5-5"-on xarrá nagyítja a behozott oldalakat, hogy bizonyítsa miért jobb az FHD, az sem százas... Ilyen korban élünk. Szerencsére én tudatos vásárló vagyok, aki megnézi mekkora a rendelkezésre álló anyagi keret, aztán annak függvényében mik az alternatívák, amik az igényeimnek megfelelőek (hosszú üzemidő, szép kijelző, korrekt hardver). A főbb kérdések:
    - Mikor
    - Mennyiért
    - Mire
    - Honnan
    - Miért
    Az meg, hogy egyre másra jönnek a tepsifonok csak a gyártók balfaxsága. Egyáltalán nem jellemző az a trend, hogy az embereknek qva nagy teló kéne. Éppen ellenkezőleg, legtöbben a tenyerükben még kényelmesen használható készüléket keresik. Sajnos a kínaiak is mennek ezen nagy gyártók által mesterségesen generált ál-trend után. De szerencsére a kínai átlagkézméret az európai alatt marad, így nem kell félnünk még egy darabig az 5,5"-6"-os egyen gyártás miatt. Lásd Jiayu G4 4,7" kijelzője lesz, de kisebb lesz méretileg, mint a G3.

    * Péter - 06302461862 *

Új hozzászólás Aktív témák