Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz mikrofon #10110 üzenetére

    "Amit Te írsz, az leginkább az NiMH elemformájú aksikhoz használt ultragyors töltőkre vonatkozik!"

    Tudomásom szerint a nikkeles akkumulátorokon belül a kadmiumosak (NiCd) rendelkeznek igazán az úgynevezett memória-effektussal. (Ez az a jelenség, amikor nem töltik fel "csurig" az akkut, és egy idő után "úgy emlékszik", hogy alacsonyabb feszültség szinten van a maximuma, és egy idő után jobban már nem is lehet feltölteni. Ergo mindig ajánlatos ezeket teljesen lemeríteni, majd fullra feltölteni.)

    A lítiumos akkumulátorokon belül a LiPo-khoz "értek" jobban. Nos, ezek közül a leggagyibbak (régebbi típusúak) is 2C-vel tölthetők, de az újabb generációsak akár 5C-vel is. (Tehát egy 1.000 mAh-s régebbi LiPo akku 2A-rel, de egy újabb generációs akár 5A-rel is.) Én sehol nem láttam még olyat leírva - pedig rengeteg magyar és külföldi modellező fórumot végignyálaztam a témában -, hogy minél kisebb töltőáramot használsz, annál jobban feltöltődik a pakk, vagy hogy annál tartósabb lesz, mármint lítiumos akkuk esetében. (Ez most nem neked, hanem berigazek kollégának szól. :B)

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák