Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    Idén 4 kártyám volt:

    GTX 460, kb a megjelenése óta. Gyári OC-s gigabyte 768MB. Amikor eladtam még akkor is elég volt a teljesítménye - nekem. Eladás oka: 2 kijelzővel sokat fogyaszt (2D idle). És ez nálam az energiatakarékosság éve. Elegem van a 20 eft-s villanyszámlából. :) (Már csak 15.)

    Vettem hát egy 7770-et. Tudtam hogy visszalépés lesz bizonyos szempontból. tesztekben az jött le, hogy DX9-ben picit rosszabb, DX11-ben picit jobb lesz. Gyakorlatban betettem a gépbe és, ezek voltak az első észrevételek:
    -driver fel és az első üdvözlőképernyő ahogy megjelent és fokozatosan kivilágosodott, már az darabos volt, "vsynces", az nvidia kártyánál az átmenet mindig folyamatos volt.
    -böngésző "micro laggol", hamar beláttam, hogy azért ahogy kapcsolgatja az órajelet, főleg az opera volt rossz. IE alatt alapból magasabb órajelen tekert, nem volt annyira zavaró
    -MPC HC-ban SD video lejátszás szaggat, már amit szoftverből játszik le, HW gyorsítás nélkül, nehéz megfogalmazni, de én láttam kölönbséget, nagyon sok és különféle videót szoktam nézni. és tuti nem driver gond, mert több gépben is megnéztem és a laptopon a integrált video is jobban nyomta azokat a videokat, mint a I7-es gépben a 7770... eléggé zavart
    -DXVA-val a blue rayt jól nyomta.
    -sleep móde után nem éled fel a gép, úgy megfagy a rendszer, hogy 2040-re áll a dátum. (PCI-E link power managementet kellett tiltani) ez megoldódott
    -3D-ben egész jól ment, jobban mint vártam és jól bírta az OC-t, átlagon felül. Egy ideig együtt tudtam vele élni, aztán hangos volt a hűtése mire teljesen összeált a konfig és nem akartam egy 10-est költeni jó hűtésre, inkább az egész kártyára rádobtam és lett egy:
    7850:
    -ez már jobb volt 3D-ben, újra rákaptam a játékokra :)
    -jó OC a GPU-n 860->1100, de a RAM-ok már koránt sem voltak olyan jók, mint a 7770-en (ott 1.6GHz-n mentek, itt 1.3 körül) ugyanaz az ELPIDA RAM, mondjuk 256 biten ez nem volt szűk keresztmetszet.
    -de nem oldotta meg a problémákat (a zajt és a 2D/filmlejátszás alatti szépséghibákat)
    -2 kijelzővel még a GTX460-nál is többet fogyasztott, film lejátszáskor 50 fokos volt a GPU és hangos a hűtés.mert 50W-ot fűtött el közben.
    -zerocore: használhatatlan technológia. ezen a kártyán 2 képernyőnél nem működik és akkor sem aktiválódik ha pl a microtorrent irogat a képernyőre %-okat. szóval beláttam, hogy nem érdemes emiatt az AMD kártyáit preferálni, adok egy esélyt a GTX 600-as sorozatnak:
    GTX 660:
    - sima nem Ti. még ez is picit drága. nem nem az van, hogy nem telik, hanem főleg 2D-re kell és játék csak hébehóba. a simában kevesebb tranzisztor van, újabb, és minden watt számít. :)
    - itt már tudományosabban jártam el, és kinéztem egy olyan kártyát, amit mások már teszteltek a szempontjaim alapján és jól teljesít.
    ezt: GTX 660 MSI Twin Frozr III
    -úja folyamatos az üdvözlő képernyő kivilágosodása :)
    -2D-ben és film nézéskor nem kapcsolgatja az órajeleket, a legkisebb órajeleken marad nyugiban, de ha mégis, mert pl a másik kijelzőn valami aktív és mégis órajelet vált, azt nem látni meg a képen...
    -2 monitorral és közben BD lejátszással is 15W körül marad a fogyasztása
    -játékokkal sincs gond.
    -OC-ban nem túl erős. max 50MHz-t tud (a gyári OC-n felül), ami 30 FPS-nél +1.5 fps-t jelent. ergó nem old meg semmit és nem is OC-zom, mert minek.
    -benchmarkokban az OC-s 7850 sokkal gyorsabb volt (20%), de a játékokban én jobbnak találom a GTX 660-at.
    -Farcry 3 ultrán bőven jól fut.
    -idén ez az első olyan kártya, amivel 1 hét után is elégedett vagyok. :))

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    Egy minuszpont az nvidiának. A másfél óra szívásért, amit az új driver okozott.
    Tegnap kijött a 314WHQL driver, de nekem nem akart felmenni. "Graphics driver install failed". Utána már a 310 és a 313 sem akart felmenni.

    Kb 8 napos rendszer, nem tele szemetelve. Az előző WHQL driver gond nélkül felment a rendszer telepítése után. Aztán a 313.9 Beta is felment a hétvégén. De a 314 az nem, pedig mindent ugyanúgy csináltam (elindítottam a telepítőt). Valljuk be nem lehet mit elrontani, a rendszernek és kártyának megfelelő driverről van szó, amit egyébként az nvidia update kínált fel letöltésre...

    Hiába uninstalláltam a régebbi drivert és minden nvidia szoftvert, aztán hiába választottam ki a "clean installt" mindig ugyanaz a hibaüzenet jött.
    Végül csak az segített, hogy eszközkezelőben az illesztőprogram frissítésénél kézzel hozzáadtam abból a könyvtárból, ahova a telepítő kitömörítette (C:\NVIDIA\...).

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Tirexi #151 üzenetére

    Nvidia update-nek hagytam, hogy csináljon mindent, ahogy akar. Leszedte a drivert, csak ellenőrzi magát kitömörítéskor, de nem jelzett hibát.
    Nem uninstalláltam a régi drivert - az install úgyis azzal kezdi, hogy leszedi. Ez meg is történt.

    Nekem angol win7 SP1 x64 rendszer van és ennek megfelelően a 170MB-s csak angol drivert szedte le. Kitömörítette elindult ellenőrozte a "kompatibilitást" nem mondott semmi problémát, csak a végén az összegézésben írta, hogy "graphics driver install failed".
    Kézileg uninstalláltam minden nvidia cuccot. Standard VGA adapter látszott az eszközkezelőben. De azt is próbáltam, hogy kitöröltem és csak kérdőjeles volt.

    Leszedtem kézileg a nemzetközi drivert (220MB) és ugyanúgy viselkedett.
    Elindítottam a régebbi drivert, amit 8 napja sikeresen feltettem, még ott volt a gépen a telepítője és az is ugyanazzal a hibaüzenettel ért véget.

    u.i.:
    nekem is tökéletesen működik a kártya, installálás előtt is működött, nem tudom mire vélni a dolgot. friss a rendszer, nincs teleszemetelve, csak a legfontosabbak SEMMI vga tuningoló izémizé osd fraps akármik, csak 1 játék van fent, és a 2 nvidia driver volt előtte, ami gond nélkül felment.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák