Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #13 üzenetére

    Hohohó, húzd már be a kéziféket!

    Szerintem itt még a HD57xx meg a HD56xx kártyákról kéne találgatni.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Hát remélem, hogy nem csak egy rv790 átültetés lesz 40nm-re, 128bittel, mint ahogy eddig sejtettük a pletykákból. Mert hát ez igencsak kevés lenne a 150-200 dolláros kategóriába. Mondhatnám úgyis, hogy a kutya nem venné, hiszen teljesítményben talán elérné a HD4870-et (de ezt is csak akkor, ha megfelelően gyors GDDR5-öt raknak rá), árban viszont ez a 150-200 dodó olyan 40k-54k HUF-ot jelent, miközben egy HD4870-et már megkapsz 35k-ért, 1 gigásat 40k-ért. Ráadásul 150 dodóért a mégjobban megcsonkított HD5750 jönne, ami ugye még harmatosabb teljesítménnyel bírna (kb HD4770 szint csak 40k-ért :((( ).

    Remélem, hogy a fenti eszmefuttatás nem jön be és kifőznek valamit AMD-ék. Szvsz úgy kéne játszaniuk a paraméterekkel, hogy még a kisebbik HD5750 is gyorsabb legyen egy picivel a HD4890-től (najó, legyenek azonos teljesítményűek), mert a HD4890 lassan lemegy 150$-ra. Nagyon remélem, hogy ezen kártyák debütálásáig nem sikerül kiszórni az összes HD4xxx kártyát, hiszen akkor megint ott vagyunk, hogy az AMD elkérhetne több pénzt a kisebb teljesítményért.

    Na szóval jó lenne az a 192 bit. A 128 bit nagyon sovány. Igazából a HD57xx széria is jöhetne 256 bittel, de nem értem az AMD-t, hogy miért csak a HDx8xx szériák kiváltsága a 256bit. Aztán az SP-nek sem törvényszerű a 800sp, hiszen új chip lesz, nem egy rv870 csonkítás. TMU-ból meg ROP-ból is beletehetnének többet, mint amennyi az rv790-ben volt, bár azt tudom, hogy ezek száma függ a 192 bittől is, szóval valaki, aki nálam jártasabb a témában levezethetne pár lehetőséget erre a 192 bitre.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Hakuoro #30 üzenetére

    Adja az ég, hogy igaz legyen az 1120 SP, az 56 TMU meg a 192 bit.

    Bár szerintem nekem még a HD57xx széria is drága lesz. Én kiszállítássl együtt max 30-at tudok rákölteni egy vga-ra. Talán, talán egy HD5750 beficcen. A dx11 kell, főleg az AvP miatt.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Gregorg #63 üzenetére

    Hát én azért a 40-55k-s ársávot nem nevezném olyan barátinak, hacsak nem lesz a HD5750 legalább olyan erős, mint a HD4890. A legtöbb embernek még mindig 30 vagy 40k a lélektani határ egy videókártyánál.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gbors #105 üzenetére

    Elszomorít a HD5770 várható teljesítménye. Bár én is hasonlóan kalkuláltam. Tisztán látszik, hogy a mai játékok pont lexarják, hogy 800 vagy 1120sp van a kártyában. Ez a teljesítmény nagyon kevés lesz 200$-ért, amikor a HD4890-et már 160$-ért is lehet kapni. Nem tudom miért mániája az AMD-nek, hogy a 256 bites memvezérlőt csak a 800-asok kaphatják meg. Szvsz az AMD nem fog ilyen "korcs" 192 bites buszokat alkalmazni. A 128 bit meg nagyon sovány lesz. A legjobb az lenne, ha 256 bites busszal jöhetnének a HD57xx-ek is. Az eddigi tapasztalatok alapján azt sem hinném, hogy a 128bitet megpróbálják ultramagas órajelen járó GDDR5-el kompenzálni. Alacsonyabb órajelen fog az a GDDR5 járni még a HD5850-en memóinál is (max ugyanúgy 1000MHz-en). Szóval hacsak nem cáfolnak rá az eddigi hülye politikájukra, hogy a 256bit csak a 800-as szériának jár, akkor legjobb esetben is kapunk egy vgaspeed-es HD5770 E2-t, ami nagyon rossz vétel lenne 200$-ért (itthon legalább 50k). Teljesítményben a HD4870 és a HD4890 között lenne, árban meg ezek fölött jócskán. Azért nem ezt szoktuk meg az AMD-től, hogy egy-egy generációváltáskor a régebbi kártyát egy rosszabb ár/teljesítmény arányú kártyával váltja le. Úgyhogy itt a megjelenésükig valaminek változnia kell. A 128bitet el kéne felejteni végre, az maradjon meg a HD56xx szériának. Mondom, szerintem a 192 bit nem valószínű az AMD-től. Vagy akkor tegyenek rá 1500Mhz-es GDDR5-öt, amit megint csak kétlek. Vagy akkor nincs mese, olcsóbban kell adni. De akkor meg mi fog jönni 200$-ért? Hát ideális esetben oda jött volna a HD5850, de még így odaférne egy esetleges HD5830 1280sp-vel, 256bittel, 1000MHz-es GDDR5-tel, 64 TMU-val, 32 ROP-pal. Én szívesebben látnám a 200 dodós kategóriában ezt a HD5830-at, mint egy agyoncsonkított HD5770-et.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gbors #108 üzenetére

    Írtam az 1500Mhz-es GDDR5 után, hogy ezt kétlem. Látszik, hogy a HD5870-re is tettek volna ők gyorsabb ram-ot, de ennyit tudnak a jelenlegi GDDR5 chip-ek. Szóval egyetértünk.
    Tehát vagy egy nagyon gyér teljesítményű HD5770-et kapunk 128 bittel 1000-1200MHz-es GDDR5-tel vagy egy éppen megfelelő teljesítményű, de ár/teljesítmény arányban előrelépést nem mutató HD5770-et az AMD által még sosem alkalmazott 192 bites memóriabusszal.
    Egyik sem tesz jót majd a pénztárcánknak. Mivel ár/teljesítmény arányban nem fog előrelépni az AMD (ugye legjobb esetben is egál a HD4890-el, mindezt 40$-al magasabb áron), ezért nincs oka annak, hogy csökkenjen a HD48xx széria ára. Pedig 1-2 hónappal ezelőtt sokan ilyeneket írkáltak, hogy ne rinyáljak az árak miatt, mert majd októberben 25k-ért fogják szórni a HD4890-eket. Aha, úgy bevannak betonozva 50k környékére az árak, hogy öröm nézni. Mindegy is, mert akkor is inkább az új szérából vennék az alacsonyabb fogyasztás miatt.
    Én örülnék a legjobban, ha az AMD ezen spekulációk ellenére villantana valamit. Vagy a HD57xx széria teljesítményét maximalizálnák (192 bit, de az elérhető legnagyobb órajelű gddr5-tel + a legjobb eshetőség tmu-k és rop-ok terén + magas core órajel) vagy azt 200$-os árat csökkentenék mondjuk 169$-ra és akkor maradna hely egy esetleges HD5830-nak.
    Azért vagyok ennyire letörve az árak meg a spekulált gyenge specifikációk miatt, mert nekem valószínűleg "megint" egy HD5670 vagy legjobb esetben is HD5750 fog jutni, mert egyszerűen ez fér bele. Na szóval, ha a HD5770 ilyen gyenge lesz 200$-ért, akkor semmi jóra nem számítok a 100-120$-os kategóriában. Egyszóval a teljesítmény ugyanolyan messze marad a kispénzű játékosoktól, mint eddig, pedig az AMD ezt eddig mindig közelebbhozta.

    cszn: "Még nincs semmi biztos infó ha jól tudom."
    Persze, hogy nincs, de ez a találgatós topik. :)

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz cowboy_bebop #110 üzenetére

    Én végigolvastam a cikket, úgy néz ki figyelmesebben, mint te.
    A sötétkék 110,4% a HD4890. A legjobb HD5770 E4 a narancs színű 126,2%. Ez +15,8% a legjobb eshetőségű HD5770 javára (a többi HD5770 eshetőség mind lassabb a HD4890-nél).

    "Kis ferdítés: 47K-ért már van 4890."

    Ez meg a kössünk bele ahol tudunk című játék. Direkt 50k környékét írtam. Környéke: +-pár ezer forint.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz cowboy_bebop #113 üzenetére

    Hát reméljük a legjobbakat. Akár megcsinálhatná a világ első, gyárilag 1GHz-en járó gpu-ját. Na az ütne. Bár erre vajmi kevés az esély. Gondolom ebben a ketegóriában már a hűtésen is spórolni fognak.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    (#115) rocket: Az volt a slide-okon, hogy a HD57xx széria 150 és 200 dollár közé jön.

    (#116) rocket: Na az az E0 variáns szerintem még a HD4850-től is lassabb lenne. És ezt 150 dollárért?

    (#118) leviske: Tegye föl a kezét, aki már látott valaha is HD3830-at. Nem tudtam, hogy az 192 bites volt. Lehetett azt egyáltalán kapni valahol?

    Na látod megint a dx11. És szerinted minden játék fog kapni dx11 peccset? Még most is fejlesztenek olyan játékokat, ami kizárólag dx9. És akkor ott van az is, hogy a régebbi játékokat sem akarja kukázni az ember. Ez csak egy plusz ficsőr, de a valós teljesítményét inkább úgy kéne meghatározni, hogy figyelembe vesszük a dx9-es játékokban nyújtott teljesítményét is. Azt meg ugye nem kell mondani, hogy a dx10-es 10.1-es, 11-es játékokat 2, esetleg 3 ( :DDD ) kezünkön meg tudjuk számolni. Az sem valami jó érv, hogy a dx11 a jövő és majd milyen fasza lesz a következő 2 év játékaiban. Hát én most akarok játszani nem 2 év múlva. Akkor meg már hol lesz ez a széria. Úgyhogy úgy állunk, hogy hiába dx11-re vannak kihegyezve ezek a vga-k, a piaci igények azt mutatják, hogy erősen domborítaniuk kell dx9-ben is, hiába szaladt előre az AMD.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #139 üzenetére

    "de ha papirforma lesz es a 10SIMD/128bit valik valora HD5870 orajelein akkor...."
    1. az AMD mondjon le
    2. Ne merjék nekem 100$-nál többért adni.

    Csak nem merik ezt megcsinálni. Ez nagyon gyenge kártya lenne. Hát végülis egy HD4770 lenne csak 800sp-vel, ami nem sokat ér. Szóval reménykedek a 14SIMD/192 bitben. De még akkor is mérges vagyok, hogy miért nem lehet (szakítva a hülye hagyományokkal) ez a széria is 256 bites.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Abu85 #144 üzenetére

    Hát ha tényleg ez a 800sp-s, 128 bites cucc valósul meg, akkor az AMD ássa el magát. És ezt akarják 149 meg 199$-ért adni? Ez lehetetlen. Itt valaminek kell lennie a háttérben, amiről még semmit nem tudunk, mert ez így csak egy dx11-es HD4770 lenne. Pedig a HD5770-nek a HD4890-et kellene leváltani (a HD5750-nek meg a HD4870 1GB-ot). Az meg a számítástechnikában megszokott folyamatos fejlődés megcsúfolása lenne, ha egy lassabb, de mégis drágább vga-val váltanák le a régieket. Jobb lesz ha kifőznek valamit AMD-ék, mert áááá, inkább nem írok semmit na.

    (#147) zuchy: Mégis, hogy a bánatban állítanának ilyen gyenge specifikációkkal házon belüli konkurenciát a HD5850-nek? Akkor a HD5850 is házon belüli konkurenciája a HD5870-nek, mert ezek között még kisebb a különbség specifikációban, mint amennyi a 192 bites 56 tmu-s HD5770 és a HD5850 között lenne. <---- kicsit kusza, de remélem érthető a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #149 üzenetére

    Ezen a "konkurencia hiányában" dolgon már csak nevetni tudok. Erre mindent rá lehet fogni. Mintha lenne win7-ünk, mintha a piacon lévő játékok 99%-a dx11-es lenne és mintha az AMD uralná a vga piac 99%-át. Szóljatok ha lemaradtam valamiről.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz zuchy #152 üzenetére

    Az csak ugye elméleti találgatás, pusztán a különbségek százalékos átlaga alapján. Valós teljesítményben (frame/sec) nem lenne ilyen közel.

    a muszály az muszáj :DDD bocs

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gbors #157 üzenetére

    Na, akkor legyen az E3. Dehát 199$-ért egy HD4890-nél (kicsivel-3%) gyengébb kártya?
    Ezzel az árpolitikával még többe fog kerülni a gémernek egységnyi fps, mint 1 évvel ezelőtt. Azért a számítástechnikában nem ezt szoktuk meg, hogy egy-egy generációváltáskor többet kell fizetnünk a lassabb cuccért. Ennyire meg akarja fizettetni az AMD a júzerrel a dx11-et? Akkor intézzék el, hogy holnaptól kezdve minden játék dx11 támogatással jöjjön ki. Ja, nem megy? Akkor mire fel a nagymellény?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gyiku #159 üzenetére

    Attól félek, hogy csak dx10-ben lesz ugyanolyan a teljesítménye, mint egy HD4890-nek. Látva a HD5850 meg 70 teszteket a dx9-et nagyon elhanyagolták. És hát ugye nem kell megint leírnom, hogy a piacon lévő játékok nagyon nagy része még dx9-es. Hopp leírtam. :D Ergó arra számítok, hogy dx9-ben alatta marad a HD4890-nek méghozzá a driver miatt. De ne legyen igazam. Azt meg nem szeretném, hogy a régebbi szériából kelljen vennem egy 4870-et vagy egy 4890-et, mert hát a fogyasztása ezeknek a vga-knak nem valami baráti. Meg hát az öcsém nagy AvP fan, szóval ő meg biztos rossz néven venné, ha a fehér holló ritkaságú dx11-es játékát nem élvezhetné megfelelő minőségben (lásd Abu mai cikke, hogy a tesszelálás csak az új szérián fog menni). Szóval nekem majd egy mindenes kártya kell, dx9-től dx11-ig, kultúrált fogyasztással. És ez az én bajom, hogy az AMD beáldozza a dx9 teljesítményt. Merthát pénzem úgyse lesz ilyen 40-50k-s vga-kra, az meg nem igazán nevezhető előnyös dolognak, ha 25k-ért veszek egy HD5670-et és dx9-ben megkapom ugyanazt a gyér teljesítményt, mint amit a kis HD4670-em tud magából kipréselni. Ha az ember új vga-t vesz, akkor teljesítménynövekedést vár minden téren, az meg nem igazán vigasztalna, hogy viszont az az egyszem dx11-es AvP meg jól fut. Na remélem, hogy csak én látom ilyen borúsan a jövőt és dx9-ben is szépen fognak teljesíteni az új széria kisebb tagjai is (HD5750-től lefelé, mertcsak ezek lesznek megfizethetőek).

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gyiku #164 üzenetére

    Igen sajna és ez az egyik alapja a bajomnak. A Modern Warfare 2 must have lesz (na meg nem csak emiatt, a régebbi játékokat sem akarja kukázni az ember). Szóval nekem egy olcsó és dx9-ben is jól teljesítő vga kellene majd (ráadásul aránylag kis fogyasztással és a dx11 is kell). Ahogy nézem a megfelelő dx9 telesítményt egy HD5770 vagy még inkább egy HD5850 tudná hozni, de az előbbi 199$-os (50k felett) és utóbbi 269$-os (70k) ára számomra elborzasztó. Szóval nincs más választásom, meg kell várnom még lejjebb mennek az árak (drasztikusan). Úgyhogy reméljük az NV is minél hamarabb előáll valami dx11-es cuccal és akkor az AMD visszavesz a nagymellényből.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz zuchy #166 üzenetére

    Tehát nem az a baj, hogy sok a rop meg a textúrázó (mert ezek nagyon is jól jönnek), hanem az, hogy nem növelték ezekkel egyenesen arányosan a memsávszélt. Hát igen 512 bites busz vagy 8GHz-es GDDR5 hiányában elég nehéz is lett volna.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gbors #204 üzenetére

    1120SP/56TMU/128bit 700/1150, GDDR5

    "ez a variáns az E3-as kísérletemnél egy kicsivel gyorsabb"

    Hát én meg úgy látom, hogy inkább az E1 és E2 variánsok közé tehető (az órajelek miatt). Az E3 variáns már 192 bites, hogy lenne attól gyorsabb? Abba a vgaspeed-es találgatós táblázatba be tudnád illeszteni ezekkel az órajelekkel is? Kíváncsi vagyok, hogy mit mutatna így, mert az E1 variánstól magasabb a mem órajele, de viszont az E2 variáns 850MHz-es gpu-jához képest nagyon kevés az a 700Mhz.
    Talán befogja a HD4870-et, ha ez lesz a HD5750 és nem lesz több 120$-nál még jó vétel is lehet, más egyéb esetben csak a fejemet tudom csóválni.

    Az a kúler hasonlít a HD4770 hűtésére, csak a kártya vége felé ennek hosszabb a műanyag burkolata. Hát nem egy szép darab.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz leviske #237 üzenetére

    "Hát... Ha igazak a HD5750 tesztek, akkor nem sokkal lép meg a HD4770-től. Innentől eléggé a szíven ütős kategória, ha képesek $100-nál többet kérni érte."

    Egyetértek. Ez 100$-nál többet nem ér dx11 ide vagy oda. És ezt akarják 149$-ért adni, a magasabb órajelű HD5770-et meg 199$-ért. Hát lehet bízni abban, hogy a béta driver miatt ilyen gyenge, de az ATi nem szokott csodákat művelni driver ügyileg. Remélem a debütálásig változnak az árak, különben várhatok vagy egy fél évet mire elérhető szintre csökken az ára. Ezek is túlárazottak. :(((

    Srácok jó lenne ha nem off-olnátok szét a topikot. Zsozsoooooo problémája/kérdése is inkább ebbe a topikba való, hiszen a HD5850/HD5870 már megjelent.
    Köszönöm.

    Rocket: Azért az kemény volt, hogy vagy 5 hsz-en keresztül HD5850-nek írtad a HD5750-et. ;] Ha valaki csak úgy betéved a topikba nem kicsit megtévesztő lehet számára.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Rocket és Med1on. Muszáj itt személyeskedni egymással ("nem tudsz írni", "te meg számolni nem tudsz" - ovoda?) ezzel szétoffolva a topikot? A Dx11 vs. Physx csatát is nyugodtan lenyomhatnátok mellette privátban.
    Mod: csak azért vetemedtem erre, mert 12 hsz. óta felváltva megy a személyeskedő offolásotok, mintha chat lenne).

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz csatahajós #288 üzenetére

    "5750- 800SPs, 40TMUs, 16ROPs, 128bit, 1150mhz GDDR5 and 700mhz core"

    very gyenge, very drága (gbors találgatásában ez már az E -1 lenne)

    Kicsit erősebb a HD4850-nél (gondolom nem dx9-ben, meg biztos lesz olyan játék ahol a 128 bit beteszi neki a kaput). Hát még jó, hogy nem lassabb a 25k-s HD4850-től. Ezt meg mennyinek szánják? 35-40k környékére? Szánalom. Azt a qrva 128 bitet miért nem bírják már elfelejteni. Ez nem belépőszint vagy alsókategória. Vagy az? :)) Csak az ára nem ezt tükrözi.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #292 üzenetére

    Jó, akkor hagyjuk a 128 bitet. Akkor csak szimplán lassú lesz az árához képest. Ilyen specifikációkkal a HD5670-et vártuk, nem pedig a HD5750-et. Ha meg majd nem veszi vissza a memória órajelét 2D-ben, akkor könnyen lehet, hogy többet fog fogyasztani idle-ben, mint egy HD5870. Nagyon úgy fest nekem, hogy azért csinálják ilyen gyengére a középkategóriát, hogy mindenkit a jóval drágább HD5870 felé tereljenek. Csakhogy a többségnek nincs pénze a felsőkategóriára. Úgyhogy az AMD pont a legszélesebb vásárlói réteget készül megszivatni.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    (#327) rocket: "Ugytunik a tesztek alapjan, hogy papiforma lett akkor a HD5770.
    800SP/40TMU/16ROP/128bit 1GBGDDR5, GPU/memoria orajel 850mhz/1200mhz."

    (#328) Abu85: "rocket: Kacsintanék, de nem lehet. "

    Szóval már tuti, hogy ezzel a hígfos specifikációval jelenik meg a HD5770. Mit is mondjak. Gyenge, drága, és valószínűleg többet fog enni idle-ben, mint egy 5870-es. Merthát miért tennének erre is frankó samsung ram-okat. Ja, mert annak vissza lehet venni az órajelét idle-ben, bocsi. :W

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #343 üzenetére

    Oké, hátha több monitor volt rákötve. :U

    Félelmem beigazolódik. Lassabb kártyákkal váltják a HD48xx szériát, ráadásul drágábban. :((( Ide illik egy autós mondás: sokat fogyaszt, de legalább nem megy.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #363 üzenetére

    ÁÁÁ ezen már csak nevetni tudok, de kínkeservesen. A HD5750-nek már csak 720 sp. :DDD :O Ez már vgaspeed-es E - (mínusz) 3. Még 800sp-vel is elmaradt volna a 25k-s HD4850-től, így meg, pfff. A HD5770 is alatta lesz a HD4870-nek, ráadásul jó drágán.
    Honnan is indultunk nagy optimistán? 192 bit, 1120sp stb, stb. Ahhoz képest csak csalódás ér minden nap. Gbors én mondtam, hogy az AMD nem fog ilyen korcs 192 bitekkel szarakodni. 128bit oszt jóvann. 720sp!!!?? :DDD :O :W hát volt még hova süllyedni. 69$-nál többet jóérzésű ember nem merne elkérni egy ilyenért. Dehát dx11 vazzeeee......

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz cowboy_bebop #397 üzenetére

    Jah, jön majd a HD5830 55-60k-ért. Jól betömi a rést, best buy szagot érzek (persze :U ). Engem meg aztán végképp nem érdekel, hogy milyen rést tömögetnek ott 60k környékén, amikor 35k-t nem vagyok hajlandó kiadni egy ilyen HD4770 utánzatra. Az egész HD5 széria árban fel van tolva úgy 15-20k-val. A sokak által jósolt 25k-s HD4890 dobálózásból sem lesz semmi, mert nincs miért csökkennie az árának, ráadásul az amd ki is vonja a forgalomból. Semmi bajom nem lenne, ha ezt a HD5750-et HD5670-nek hívnák és 79$-ba kerülne. De így szax az egész. :((( Ez nekik a fejlődés, hogy még messzebb viszik az átlagembertől a teljesítményt.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz cowboy_bebop #404 üzenetére

    Pont ez a lényeg, hogy a HD5770 talán még a HD4850 teljesítményét sem fogja hozni (méghogy ugyanott van mint a HD4890, jó vicc). Ja és az eddigi árképzésből levont tapasztalat alapján:
    HD5750 512MB 109$ kb 30k HUF
    HD5750 1GB 129$ kb 35k HUF
    HD5770 1GB 159$ kb 43k HUF

    Úgyhogy nem a HD5770 lesz 35k, hanem a mégjobban kiherélt HD5750.
    Az $-ról HUF-ra fordításomba nem belekötni, mert eddig mindig bejött.
    Lásd HD5850 259$ kb 70k HUF
    HD5870 379$ kb 102k HUF

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Le vagytok ti kakkantva. Ha az amd egy kupac szenet tenne egy HD5450 feliratú dobozba azt is megvennétek 40k-ért. VaniliásRönk a személyeskedést most fejezd be.
    Ja és még mindig nem vagyok zöldszemüveges nv fan, csak marhára felidegesít, hogy ahogy telnek a napok egyre csak szarabb specifikációk látnak (láttak, mert már meg van a végleges) napvilágot a HD57xx szériáról, de ti állandóan meg tudjátok magyarázni, hogy ez milyen jó is. Meg direkt túlzok néhol (69$, meg hogy a HD4850-nél is lassabb lesz), ezt egyesek készpénznek veszik és kiragadva a szövegkörnyezetből egyből a torkomnak ugranak. Csak nézettek rá gbors vgaspeed-es találgatására. Na ott a (várhatóan 40k-s)HD5770 kb az E0 szintet képviseli és az biza egy HD4850 szint. Persze abban a 2db dx11-es játékban biztos fölötte lesz akár 10-20%-al is. Szóval tetszik az amd új stratégiája, váltsuk le a 25k-s kártyát egy ugyanolyan teljesítményűvel, de kérjünk érte 40k-t, hiszen a dx11 hájp miatt úgyis megveszik. Ez fejlődés a javából. :R

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #725 üzenetére

    Hmmmm. Kb. 160-165k HUF lesz a jobb kiskerekben. (ilyenkor gondolok bele, hogy ennek annyi haszna van, hogy 60 helyett 100 fps-sel fut a játék és végülis vettél egy 35x12cm-es műanyagdarabot, ami húzza kifelé az áramot a konnektorbúl, mindezt annyi pénzért, amennyiből egy család 3 hónapig él.........mindegy, csak eltöprengtem)

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz zuchy #734 üzenetére

    Mégis milyen sírás? Ki mondta, hogy ne jöjjön?
    Leírtam, hogy a jobb kiskerekben kb mennyibe fog kerülni. Amit utána írtam, az meg egyéni vélemény. Én marhára leszarom, hogy mennyibe fog kerülni, mert a büdös életben nem vennék ilyet.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Gratulálok az AMD-nek a szénnéfeszelt csonka gpu-hoz meg a felezett ROP-hoz. 55-60k-ért maga lesz a megtestesült best-buy. :W Úristen, ha belegondolok, hogy a HD4xxx féle árazással kb 35k lenne ez a HD5830, hát rögtön elmegy a kedvem az egész qrva gépfejlesztéstől.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz zuchy #999 üzenetére

    Megnéztem a tesztet. Oké, a fogyasztás nem lett olyan vészes, mint ahogy azt a slide-ok sugallták, de hogy ugyanannyit fogyasszon mint a HD5850, holott nem kicsit meg lett csonkolva szerencsétlen. Meg ez sem lesz a krájziszolók kártyája, Far Cry 2-ben meg még a GTX260+ is otthagyja. Innentől már csak az árazáson múlik, de ugye mostanában nagyon vastagon fog az AMD árazó ceruzája. Ráadásul jól fölvitték a HD5850 kezdeti árát, hogy legyen hely a HD5830-nak. :W Grat AMD, csak így tovább, dx11-et mindenkinek - azaz vegyél egy HD5470-et és játszál 1024x768-ban a gim han khan csung szi nevű, szakmai körökben nagyon elismert fantasy mmo-val.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Na a júzer ezzel a HD6 szériával se lesz beljebb, de legalább az AMD-nek mégtöbb marad a zsebében. Én ennek örülök, végülis ez a lényeg.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák