Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Z10N #45152 üzenetére

    Ad1) Egy cég akkor versenyez önmagával, ha egyedül van a piacon. Ha van versenytárs, akkor azzal versenyez. Én úgy látom, hogy a Navi10 kicsit többet ad kicsit kevesebbért. Ezért jobb a TPU grafikonja szerint a perf/$ mutatója a közvetlen ellenfelekénél, ahova az készült (5700 vs 2060, 5700XT vs 2070), de a Superekhez képest is arányaiban olcsóbbak, mint amennyivel gyengébbek. Tehát a Navi10 versenyez a konkurenciával. Persze az már a te problémád, ha nem tudod elfogadni a kialakult helyzetet és mindent drágának kiáltasz ki. Tényleg drága, de ahogy mostanában áll a dolog, ehhez hozzá kell szoknod. Vagy maradsz a 65 dolláros RX 470-nél (egy ilyet én is vettem kíváncsiságból).
    Ugyanakkor abban egyetértünk, hogy az 5500XT és várhatóan az 5600XT sem lesz jó perf/$ mutatójú kártya.

    Ad2) Nem tudom, hogy jön ide az árvágás? Tök mindegy, mit mondtak korábban, most van egy ára a Navi10-nek, és az megfelelő a körülményekhez képest, lásd Ad1.

    Ad3) A bányász szezont úgy értsd, ahogy kifejtetted, én sem gondoltam másra. A kereskedelmi lánc feltolta a kártyák árát, az emberek mégis megvették őket, és a gyártók látták, hogy ez jó. Így minek is adják olcsóbban, ha úgyis elviszik, ráadásul (állítólag) zsugorodik a dVGA piac, így a fix költségeket kisebb darabszámmal kell lefedni, ez pedig tudjuk jól, hogy megint csak drágító tényező.
    Ne érts félre, én sem örülök neki, de ez van.

    Ad4) Hát ha úgy érzed, hogy egy évek óta piacon lévő GPU, amely már rég kitermelte a fix költségeit és sz@ré-h*gyé gyártja a GloFo, mérvadó kellene legyen a vadi új termékek árképzésében, a te dolgod. Én saját részről nem veszem referenciapontnak, ha megengeded. ;)

    Peace!

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

Új hozzászólás Aktív témák