Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    Csak most esett le (miután pislogtam, hogy miért néz ki úgy, mint ha CPU limitem lenne olyan játékban, amiben régen nem volt), hogy a 3404-es UEFI firmware-el, tehát már kb máfél hónapja visszaáll 2200/1100 mem/fclk órajelre a gépem a beállított 1833/3766 helyett (régen 1900/3800 volt és frissítés után azzal már egyáltalán nem indult).
    "Begurultam", és átraktam PBO-ról + offset-ről full manual-ba.
    Így most boot-ol már 1900/3800-on is gond nélkül.

    Azt figyeltem meg, hogy PBO-val többszáls terhelésnél 4700-4600 MHz az effektív max, sőt ha még az SMT-t is kihasználja valami, akkor inkább 4600-4500. Mindez fix 87-89 fok mellett úgy, hogy egy kis venti rásegít a nagy vízhűtő radiátorra, ami régen passzívan vitt mindent (jól megfeszelt Intel-t is).
    Na most fix 4700 az istennek sem jött össze, 1.4V-al sem még addig sem, amíg bemelegedett, szinte azonnal dobta a hibákat. Ugyanakkor furcsa módon 1.35V-al stress test stabil a 4675 MHz. Tehát ~0.5% órajel emelést sem biztosít a ~3.5% feszültség emelés. Ellenben így fix 4675-ön 1.35V-al stress tesz alatt se nagyon megy ~80 fok fölé. Játék alatt 70 fok fölé sem megy így, pedig PBO-val elboost-ol 85 fölé is játék alatt is.
    A fentieket mérlegelve (ritkán megy 4675 fölé az effektív órajel PBO-val, sőt többszálas terhelésnél néha még addig sem, főleg ha már felfűtötte magát) a fix OC-n hagytam.
    Valószínáleg kezdettől fogva így kellett volna használnom, csak Intel-ről váltva nem bírta a büszkeségem, hogy legalább néha ne boost-oljon az előző CPU-tól látott órajelekig. :DDD
    De azért kár, hogy ilyen chip-et fogtam ki a szilikonlottón, amin durván gyenge a Core #0 a többihez képest (mindig csak az hibázott 4700-on és gondolom amiatt van az egekben a PBO fesz görbe csúcsa 4700 felett).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák