Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #435 üzenetére

    Ja, hát olyan tuning soha nem lesz már.
    Nevezzük a mostanit p*csölésnek.... vagy legyen inkább finomhangolás. :DDD
    De valóban az SR-nél és ott is a nonX-nél ér vmit az a pár 100MHz. Inkább ott is azért, mert alacsony az alapfreki, nem azért mert olyan kegyetlen nagy gyorsulást hozna.

    X ill. Zen+ meg még kisebb az értelme. Marad a hangolás és a feszcsökkentés mint opció ami talán hoz még vmit a konyhára. Nem véletlen hoztam fel az A320 + 1600X + UV témát. :)

    Ha már állítgatás, engem az is zavar, hogy az energiagazdálkodás, Turbo, stb kikapcsol. Ill, hogy nincs normális p-state finomhangolás. Úgy lenne az igazi. Bár ezek már csak nüanszok, rajtam kívül senkit nem érdekel, de ez van. :) Így lenne teljesen optimális a beállítás.
    Amúgy a Zen+ -nál látszik, hogy erre hegyezték ki a fogyasztási mérésekből is. Ha allcore egálban van az Intellel a fogyasztás (bár az X-eket ott is jól megküldték, nem mindenhol igaz), 1-2 maggal akkor is elugranak. A fesz felmegy 1.4-1.5V-ig a magas órajelekhez.

    @SECTORnooB
    A magasabb órajel nem mindíg jár többletfogyasztással, első genes Ryzenek 3.8Ghz-ig nagyon barátian fogyasztanak,tehát akár a natív tdp-jük alatt is.
    3.7-3.8-ig talán még egész jók, de az igazi sweet spot 3.2-3.3 körül van több teszt alapján is. Persze ehhez már a feszt is lefelé kell piszkálni.
    Az biztos, hogy 3.7-3.8 körül is bőven kezelhető még a fogyasztás. Az egy egészséges kompromisszum.

    A tuningot arn-nak válaszoltam...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák