Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #211 üzenetére

    Megnéztem újra a teszteket mert már nem emlékeztem pontosan.
    Így néz ki a helyzet, ha jól látom:
    1. Seq r/w: semmi különbség.
    2. Sima 4k: kicsit néhol gyorsabb az Intel, de alig és ugye itt elég kis értékekről beszélünk. Kb. egál.
    Nyilván nem is igazán releváns a Q1T1 4k normális felhasználás esetében.
    3. Amiben lassabb volt szignifikánsan a Ryzen az a Q32T1. Ez az ami a Spectre után Intelen is beesett rendesen. Valamint ez sem tűnik nekem real-life példának. Talán nem véletlen, hogy az újabb CDM-ben már Q8T8 is van.
    4. Q8T8: Ez meg egál teljesen a két rendszeren.

    Amit viszont még hozzátennék az a már említett dolog. Sokan hajtanak minél gyorsabb NVMe-re de alapvetően nagyon sok helyen semmi mérhető haszna, ill. rengeteg más dologtól is függ a hozadéka. Én is cseréltem notiban és érezhető "kézzel" is a különbség, főleg a késleltetésre gondolok itt, de ettől függetlenül mérni már sokkal nehezebb az átviteli tempókat valós alkalmazásokban.
    Ami árnyalja a képet:
    1. Tesztekben, dobozon eleve a seq sebességekkel dobálóznak ami szvsz látványos, de alig érint felhasználót: Nagy file, folyamatos terhelés: videovágásra lehet jó kb (bár ott is inkább a proci lesz a szűk keresztmetszet a kódolás miatt)? Meg kitömörítésre... elég rétegigény.
    2. De ha mégis ezt tolja vki egész nap akkor is ott a throttling.
    3. Notiban főleg...
    4. De ha az nem akkor az APM ami már SATA meghajtóknál is előjött nálam.
    5. 4k tesztekben is látható, hogy baromi cpu órajel/energiamenedzsment-érzékeny az egész. Maxon járatva nyomják a teszteket is. Pl. sima SpeedSteppel, SpeedShift Off is lassul. Utóbbi meg 10-ből 9 gépben alapból ki van lőve. De ha be is lenne, azon belül is állítható, hogy mennyire legyen agresszív az órajel kapcsolgatás. Ha kevésbé az megint látszik a végeredményen.

    Szóval összefoglalva elég sok helyen elvérezhet a csúcsra járatás és ha megvan, a mérhető haszonhoz még akkor is elég spec felhasználás kell az elérési idő okozta wow faktoron kívül (Azt meg pl. egy friss Win install is tud okozni, akár nagyobbat is egy telerakott rendszerhez képest :D).

Új hozzászólás Aktív témák