Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz sb #321 üzenetére

    Nem aggódok az efféle fogyasztás dolgok miatt, mióta a jelenlegi FX-em terhelés mellett felvesz 300W fölött (az egész gépet nézve) és még éppen megáll 90 fok alatt egy Brocken2-vel prime vagy IBT közben. Real power! :) A gép nagyrészt idle-ben megy, ott elég kis eltérést okoz csak az állandó tuning. 10..15W idle fogyasztás eltérés meg kb. jelentéktelen, még hosszabb távon is.

    Egy 2600X mellett valszeg én se nyúlnák tuninghoz mert annak sokkal potensebb xfr2-je van, mint egy alap 1600X-nek.

    Visszatérve az alaplapra, de valóban az, most szembesültem vele én is. Azóta a picit többe kerülő ASRock AM4 AB350 Gaming K4 lapot néztem ki.
    Viszont ha már 6 magos proci, az alá már nem tennék olyan lapot, aminek a vrm körét nem fedi borda. Terveztem ilyen jellegű tápköröket és ezek addig bírják, míg a hordozó nyák maga át nem melegszik, normális hőleadó felület hiányában. Aztán hővédelem, throtling vagy egyéb csúnyaságok jöhetnek.

    Nézd meg az én korábbi esetemet, mikor cseréltem a Phenom2 X4 procit 8 magos FX-re:

    Néhány hónap használat után beégett a +12v tápcsati egyik lába és megbarnult a nyák a vrm mosfetek körül a 760G-s AM3+ lapomban (mikor kijött a lap, még nem is létezett FX proci, de később kapott hozzá biost és felkerült a támogatott listára), amibe betettem a fent említett FX-et és meghúztam mindössze 4GHz-re.

    Miután láttam mi történt vettem egy normális alaplapot és azzal azóta is 4.3GHz-en jár a proci, ez bírja.
    Nem a tuning miatt hoztam fel példának, csak azt akartam érzékeltetni, hogy van amin nem szabad spórolni.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák