Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz CPT.Pirk #313 üzenetére

    Ezt tudom, de épp arról írtam, hogy HA nem akarja az ember csúcsra járatni a procit akkor ugrik a kicsit gyorsabb egyszálas a Turbo+XFR-rel (Igazából a Turbo a lényeg, nem is az XFR +100MHz-e).

    Nekem legalábbis nem szimpi allcore 3.8+, akár 4GHz-ig feltolni a procit mert megugrik a fogyasztás és annyira nincs szükségem arra a pár %-ra. Maradnék valahol egy egészséges 3.6 körül.
    Így viszont már a tuning miatt az 1-2 magos freki is marad 3.6, ami azért már jóval elmarad az 1600X 4.1-e XFR Turbojához képest.

    Tehát 1-2 magon 4GHz, allcore meg 3.6 körül... ez épp az 1600X gyárilag. :) Megküldve még egy kis alulfeszeléssel még 20-25W lefaragható. Nekem ez szimpibb mint allcore feltolni akár az 1600-at, akár az X-et 3.9-4-re +50-60W-ból.

    De erre írtam, hogy ez nyilván egyéni preferenciám. 10-ből 10 ember itt szó nélkül tolná amíg a proci bírja. :D
    Akkor meg tényleg tök mindegy (legalábbis szerintem, de épp erre vonatkozott a kérdésem), hogy sima 1600 vagy 1600X.

    Lap: 320 akad már 20 alatt is, de igazából lényegtelen. 8-10k szerintem nagy difi. Lap árban eleve 50% kb, de ha a proci árához nézzük akkor látszik még inkább. Pl. itt már ha szimpibb vagy többet tud az X modell akkor előbb választék gyengébb lapot + jobb procit. Főleg, ha a Z szériát nézem, akár AMD, akár Intel oldalon...
    Ettől függetlenül mondjuk 95W proci alá már inkább tennék B350-et. Sima alá meg a tuning miatt értelemszerűen. De ettől még elvben izgatja a fantáziám. Végül is hivatalosan támogatják a 95W-os 1600X-et is, tehát bírniuk kéne és ha a fentiből indulunk ki, lefaragunk még 20-30W-ot akkor semmi nem indokolná a gyérebb lap kerülését se. Persze ha a többi feature-ben megfelelő...

    szerk: A B350 Pro4 nem bugos? Nem nagyon ajánlgatták itt és az apró is tele olcsó lapokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák