Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dergander

    addikt

    válasz füles_ #20608 üzenetére

    Értem én hogy hőt termel,na de akkor ha ez nem megfelelő csökkenteni kell az órajelet/feszt és már halkabb is. Viszont fogyasztási versenyt sose fog sajna az AMD nyerni mivel,teljesen már úton halad mint az NV. Az NV már a 9xx széria óta "kiberhelte" a GPUját a keplerhez képest. Egy megcsonkított kepler kicsit áttervezve a lényegtelen shader számlálókat ki , majd több ROP és lett 30% nagyobb tempó kevesebb fogyasztással. Az AMD még mindig maradt a legelső 7xxx szériás GCN-nél és ez nem is nagyon változott szinte semmit. Csíkszélesség csökkent,de teljesítményt növeltek. Így lényegébe valamit csökkent a hawaiihoz képest.
    Az AMDnek is érdemes lenne egy pörgösebb kártya,egy 580-as átalakítani úgy hogy kevesebb CU , viszont több ROP , kicsivel kevesebb textúrázó , és a mai játékok többsége simábban menne. Igen, viszont az AMD szeret a jövőre felkészülni,kérdés mikor kamatozik a jelenlegi tudása.

    (#20610) BReal Alulfeszelni azt lehet, kérdés mi a vége,nekem az 1450Mhz elég kellemes , nem sokkal menne alább,de így legalább közel van egy 9ghz Ramórajeles 1060hoz. Kíváncsi leszek hogy az AMD mit húz elő a kalapból az 1070hez képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák