Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    Első benyomások: XFX RX 460 4GB Double Dissipation

    Míg az AMD az RX 470-et és az RX 480-at nagyon szimpatikusan árazta, itthon egyelőre ennek sok jelét nem látni - ezzel szemben a kissé bumfordi módon pozícionált RX 460 hellyel-közzel kapható normális árakon Magyarországon is. Alapvetően 36-37e FT-ért a 2GB-os alapváltozat már egészen jó vétel lenne még 2 év garanciával is, ezért amikor nem egészen 10e FT-tal drágábban felbukkant az XFX kártyája 4GB-tal, extra tápcsatival, egy egészen combos hűtéssel és 3 év garanciával, akkor beütött a "na ezt most már bevállaljuk" effektus :)

    A fizikai benyomások teljesen jók - masszív, jól összerakott terméket adott ki az XFX, a kategóriához képest meglepően erőteljes hűtéssel. Ennek eredményeként a hőmérsékletet 70 fok alatt tartja, bár az is tény, hogy valamivel így hangosabb, mint a korábbi nVidia kártyáim. De egyáltalán nem zavaró.
    Idle-ben a kor divatjának megfelelően kikapcsolja a ventillátorokat, és a Sapphire kapcsán emlegetett ki/be kapcsolgatással sem találkoztam eddig.

    Furcsa az nVidia után, hogy a core órajelet idle állapotban a legkisebb aktivitásra is mozgatja, és ez mozgatja az idle fogyasztást is. Viszont a tesztoldalak által mért 950 körüli értékek akkor jelentkeznek, amikor az órajel fent van, amikor tényleg semmit nem csinál a gép, akkor dícséretesen alacsony a fogyasztás.

    A sebesség izgalmas kérdés. Én jellemzően nem az aktuálisan legújabb játékokkal játszom, és voltak fenntartásaim, hogy fog szerepelni a 16 ROP-os kártya mondjuk egy Crysis 3-ban. Ezek többnyire be is jöttek, a kemény 10MHz-es overclockkal ellátott XFX 460 a régebbi game-ekben jelentősen lassabb a 950-nél, és a 660-at sem tudja maga mögé utasítani. Viszont ahogy közeledünk a jelenhez, úgy lesz egyre jobb a 460. A 470-nél ez a tendencia nem lenne gond, itt viszont erősen határesetes a dolog.

    Érdeklődve vártam, vannak-e továbbra kellemetlen szoftveres mellékhatások, amik anno a HD7770-es eladására késztettek. Jelentem, vannak, bár egyelőre a jobbik fajtával találkoztam - azzal, ami a folyamatos használatra nem nyomja rá a bélyegét. Egyrészt a Radeon Software névre keresztelt utility-csomag nem egy ultrastabil, kapkodós valami, fagyott is, meg a WattMan monitorozás néha beleharap a CPU-ba, úgyhogy FPS-mérés közben nem igazán ideális. A másik bajom, ami miatt duzzogok még egy kicsit, hogy nem indult el a Doom Vulkan verziója - egy óráig szarakodtam, amíg kiderítettem, hogy a driver install nem rakta fel az egyik szükséges Vulkan registry kulcsot. Ezt, őszintén szólva, nem nagyon értem, hogyan sikerült elkövetni.

    Összességében tetszik a kártya, tartós használati gondot nem látok vele. A sebessége kicsit kevés, de miután a 660-at kb. hozza, 4GB memória van rajta, és várhatóan a következőkben kijövő játékok jobban fogják szeretni, valószínűleg maradni fog.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák