Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz BEE #21 üzenetére

    Jó, ne akarjon, szíve joga :K
    DE ha egy fotós topicba feltölt, akkor azt úgy tegye, hogy tudja kritikát kap (és persze tanácsot) hisz az arról szól.
    Ha gügyögésre vágyik a képeivel kapcsolatban csináljon egy saját oldalt, hívja oda a haverjait és ott meglesz az öröme :R

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • *Ropi*

    félisten

    válasz BEE #21 üzenetére

    Szvsz :) sem kellene kettéválasztani a topicot, egyrészt azért, amit mondasz, másrészt meg azért, mert akkor ebben kitől tanulnának a topiclakók? Egymástól nem sokat, mert ugyanabban a cipőben járnak, csak körbe-körbe menetelés lenne a vége: ennek a topicnak a színvonala nem nagyon emelkedne az idő múlásával. Szerintem át kellene ezt mégegyszer gondolni, mert lehet ugyan, hogy nem mindig a legmézesmázosabb hangnemben tolmácsoljuk a véleményünket, de az biztos, hogy aki akar, tud tanulni belőle.

    Ezt már régebben megírtam, csak nem lett postolva:

    Akkor megint "hegyibeszéd": mindenkinek, aki most bontogatja szárnyát a fotózásban. Előrebocsájtom: kemény lesz, csak erős idegzetűeknek! ;] Nagyjából kétféle értékelési folyamattal találkoztam idáig fórumokon: az egyik, amikor valaki folyamatosan olyan képeket linkelget, amiket jobb lett volna el sem készíteni. Erre az értékelő megpróbálja a lehető legfinomabban kozmetikázva a kép jobb tulajdonságait ecsetelni, és a rosszakról meg mélyen hallgatni, nehogy megbántsa a mimózalelkű kezdőt. Így lassan, de biztosan rávezeti azokra a hibáira, amiket a továbbiakban már remélhetőleg nem követ el. Azzal érdemes foglalkozni, akin tapasztalható a fejlődés. A másik értékelési folyamat kissé radikálisabb, de egyben sokkal hatékonyabb: pl. amit annó valamelyik hajnalban Jani00 fórumtársnak csináltam: körvonalakban kielemeztem a képeit csak a nagyobb hibáit megemlítve, és azok megoldását leírva. Ha végigolvasta, mert nem szaladt el az első mondatok után rögtön, és meg is fogadja, amit írtam, akkor a következő feltöltött képein már látszódni fog a hatásuk, így már más hibák jönnek majd elő, amiket szintén lehet finomítani. Elismerem, hogy nem a legbarátságosabb módszer, de messze hatékonyabb, mint mondjuk a Flickr, ahol csak olyanokat olvasok kommentként, hogy "csodálatos", "varázslatos", "álomszép", "meseszép", "gyönyörű", stb...Biztosan jót tesz a fotós egójának, legyezgeti a hiúságát, de ennyi, semmi több, tanulni nem lehet belőle. Most ezt nem azért írtam, hogy magamat fényezzem, csak ha vettem a fáradtságot és rászántam 20-25 percet az életemből, hogy személyreszabottan írjam le neki a véleményemet, akkor legalább ne kezeljen úgy, minhat legalábbis meggyilkolni akartam volna (ezt most nem kifejezetten Jani00-ra értem, hanem általánosságban, mielőtt valaki félreértené). Ha én tanulni szerenék, akkor elvárom, hogy "megmondják a frankót", akár tetszik, akár nem, mert abból tanulok. HydraSR fórumtársnak egy reggel "beszóltam" a híd alól készített képére. Megtehette volna, hogy elintézi egy vállrándítással, de ehelyett elfogadta a véleményem, pedig jóval jobb fotós mint én, már az óvodában is Canon volt a jele. ;) Viszont tanulni vágyik és emellett megvan benne a kellő szerénység ahhoz, hogy meglássa mások kritikáiban az építő jellegű javaslatokat és beépítse őket. Ha valaki személyes támadásnak veszi azt, hogy lényegretörően rávilágít valaki a hibáira, akkor ott nincs mit tenni... :W Minden fórumnak megvan a saját művészeti színvonala, ha valaki jelentősen eltér ettől akár lefele, akár felfele, akkor előbbi esetben általában felzárkózik, utóbbiban pedig továbblép. Persze kivételek mindenütt vannak. Egyenlőre ennyi. Ajánlom Scott Kelby könyveit, nagyon jó mankó kezdőknek: konkrét kompozíciós példákra vetítve leírja azok elkészítésének módját. Aki egy kis fantáziával és kísérletezőkedvvel bír, az simán át tudja ültetni a mindennapi gyakorlatba, nagyon hasznos olvasmányok. Google kidobja, hol kaphatók éppen akciósan. :U

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák