Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #53558 üzenetére

    Baromi király, nagyon jó lett! Gratulálok!

    @torzo kérdését egyszerűen nem is értem... :F Még ha olyan kérdezte volna, aki éppen ide betévedt, vagy nem is tudom... A másik, hogy másként értem a kérdést... ;]

    @Matska Az ilyen jellegű képeknél, és ennél a képnél sem a templom a lényeg. Teljesen jó helyen van minden. Ha közelebb lenne, nem állna így össze...

    @aldebaran igen, ez az emberkés szitu elég gyakori jelenség, de már nagyon lerágott csont. Mármint úgy értem, hogy az ilyen képeken a zseblámpával, lézerrel, meg mittudoménmivel világító emberkék eléggé elharapódzott a korábbi időkben, és valahogy már a szemnek is jobban ízlik a letisztult kép mindenféle felesleges hozzáadott dologtól mentesen. Persze az is igaz, hogy nem mindenki nézeget ilyen képeket naponta. ;]

    @Fotonhámozó: Még annyit azért ha megengeded, hogy ennyire nem durva a helyzet azért a csillagfotózással. Ma mi nincs túlhájpolva? Amikor emberek rosszul vannak, remegnek, ha nem kapnak elég lájkot a képükre, és ez alapján ítélik meg hogy kaki lett? Szerintem akár melyik stílust nézzük, mindenhol ez van, maga a fotózás elferdült kicsit más irányba.

    A csillagfotózás, mélyégfotózás egy baromi összetett dolog. Ahogy leírtad, olyan, mintha sitty-sutty, piff-puff menne az egész. Azért nem. Te is tudod mennyire macerás a jó helyszín felderítése, aztán összepakolni a kis szettet, odamenni, ott lenni, stb... és akkor valóban, még az utómunka is... ráadásul sokkal több vele a macera mint más kép kidolgozásával.
    Az egész egy hatalmas élmény, és a kép készítése valóban az élmény, de ez más kép készítésénél is így van.

    Szerintem ilyen képek között is hatalmas különbség van. Amikor valaki kimegy a város szélére, azt a rétről lő egy képet, kidolgozza, az azért más, mint egy hasonló.

    Tegnap este melóznom kellett, nem csináltatok a holdfogyatkozásról képet. Nagyon nagy tervben volt nekem a szitu, de beosztottak melóra, végig fortyogó dühvel melóztam. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák